Spaceruj 5 minut dziennie. Oto co się stanie

O tym, że ruch ma pozytywny wpływ na zdrowie wiemy od dawna. Niestety, rzeczywistość nie zawsze pozwala nam na regularną aktywność fizyczną, szczególnie, gdy pracujemy 8 godzin. W takiej pracy przerwa jest wręcz niezbędna. Przebywanie przez 8 godzin w jednej pozycji i w pełnym skupieniu, to nie lada wyczyn. Każdy, kto ma takie zajęcie wie, że pod koniec dnia umysł jest przemęczony, a kręgosłup obolały. Aby uniknąć takich sytuacji – zrób sobie przerwę. Wystarczy już 5 minut intensywnego spaceru, by poczuć się lepiej.

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia (123rf)

Ten artykuł ma 4 strony:

Okazuje się, że taka przerwa nie tylko odpręża w danej sytuacji. Oto, co się stanie, jeśli będziesz codziennie robił przerwę pracy i szybko spacerował nawet przez jedyne 5 minut.

Będziesz badziej kreatywny

Odejście od biurka wymaga sporo odwagi, szczególnie gdy terminy gonią. Wbrew pozorom może się jednak okazać, że krótki spacer przyniesie same korzyści. Jakie?

Zobacz też: 5 sposobów, aby spalić więcej kalorii podczas chodzenia

Chodzenie uspokaja i dotlenia. A więcej tlenu to lepsze myślenie. Wykazali to eksperci z Uniwersytetu Stanford w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które zgłosiły się do udziału w badaniu, podzielili na trzy grupy. Ankietowani z grupy pierwszej mieli robić codzienne przerwy w pracy i wychodzić na 6 minut na zewnątrz na spacer, z drugiej – mieli spędzać przerwę w budynku, a z trzeciej – mieli nie robić przerwy wcale. Codziennie naukowcy oceniali kreatywność pracowników. Co się okazało?

Najwięcej niekonwencjonalnych pomysłów miały osoby z pierwszej grupy. Ich kreatywność była aż o 60 proc. większa niż tych osób, które siedziały przy biurkach. Z kolei osoby, które spacerowały po biurze były 40 proc. bardziej kreatywne od tych, które nie robiły przerwy.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty