Co się stanie, gdy zamienisz cukier na sztuczne słodziki?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuPrzechodząc na dietę, coraz częściej rezygnujemy ze słodzenia cukrem ulubionej kawy czy herbaty. Zamiast tego kupujemy sztuczne słodziki. Większość z nas uważa, że w ten sposób zredukujemy wagę, oczyścimy organizm i pozbędziemy się problemów skórnych.
Ten artykuł ma 2 strony:
Nadmiar cukru w organizmie łączy się nie tylko z nadwagą i otyłością, ale też ze zwiększonym ryzykiem cukrzycy. Sprawia również, że czujemy się ospali i ociężali. Czy jednak zamienienie go na sztuczne słodziki to dobry wybór?
- Słodziki to nie tylko tabletki. Są też składnikiem wielu artykułów spożywczych, m.in. produktów dietetycznych, słodyczy, płatków śniadaniowych, gum do żucia, napojów gazowanych, a nawet pieczywa i leków. Należy więc dokładnie czytać etykiety na produktach, aby sztucznych słodzików w codziennym menu było jak najmniej — mówi dla WP fitness Agnieszka Bożek, dietetyczka i ekspertka Edukacji Żywieniowej.PL.
Zobacz też: Czy słodziki tuczą?
Chcemy więcej słodyczy!
Regularne spożywanie sztucznych słodzików sprawia, że nasz organizm zostaje wprowadzony w błąd. W jaki sposób? Gdy jesz coś słodkiego, w mózgu uwalnia się dopamina.
Sztuczne słodziki nie zawierają żadnych kalorii. Oszukujemy tylko nasze kubki smakowe. Organizm wie, że pomimo odczuwania słodkiego smaku, nie otrzymał żadnej energii z węglowodanów. W rezultacie mamy jeszcze większą ochotę na zjedzenie słodyczy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze