Wybierz odpowiedni sport

Sport można uprawiać na wiele sposobów. Jednak niezależnie od tego, jak się ćwiczy, celem zawsze jest poprawienie wydolności organizmu, kondycji, odpoczynek lub wymodelowanie sylwetki. Nie ma lepszego sposobu na poprawę stanu zdrowia i wyglądu.

Źródło: 123RF

Ładna sylwetka

Rodzajów aktywności fizycznej jest bardzo wiele, jednak nie każda z nich nadaje się do redukcji tkanki tłuszczowej. Istnieją ćwiczenia, których celem jest budowanie muskulatury. Idealnym treningiem dla osób pragnących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i marzących o szczupłej sylwetce jest trening aerobowy. Z jego pomocą można idealnie wymodelować sylwetkę oraz poprawić kondycję fizyczną.

Trening aerobowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają nadwagę. Jednak przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z trenerem, który pomoże opracować indywidualny plan ćwiczeń. Osoby początkujące często popełniają błędy, które skutkują kontuzjami. Doświadczony instruktor fitness doradzi, czy najlepiej zacząć od zajęć aqua aerobicu i spacerów, czy lepszym rozwiązaniem będzie na przykład jazda na rowerze.

Ruch to zdrowie

Każdy ma trochę inną motywację do rozpoczęcia ćwiczeń. Dla jednych najważniejsza jest troska o własne zdrowie, dla innych chęć poprawienia kondycji fizycznej lub wymodelowanie sylwetki. Sport dla wielu osób jest też sposobem na życie i zarabianie pieniędzy. Każda motywacja jest dobra, jeśli przyczynia się do aktywności fizycznej.

Na szczęście, istnieje swego rodzaju moda na ćwiczenia. Wiele osób pragnących schudnąć i poprawić kondycję regularnie biega lub jeździ na rowerze. Popularne stały się też treningi w siłowniach. Do niedawna uważało się, że trening siłowy jest zarezerwowany dla kulturystów. Obecnie coraz więcej kobiet poprawia swoją sylwetkę, ćwicząc ze sztangą lub hantlami.

Powstaje również coraz więcej miejsc, gdzie prowadzone są zajęcia fitness. Są to ćwiczenia przeznaczone dla kobiet pragnących zadbać o swoją kondycje, a równocześnie poprawić kształt własnej pupy oraz ud. Ćwiczenia w dużej grupie osób są dobrym rozwiązaniem dla osób mających problem z samozaparciem. Dużo łatwiej zmotywować się do wysiłku, ćwicząc z innymi osobami niż samemu. Uczestnictwo w takich zajęciach wpływa bardzo korzystnie na stan naszego organizmu i samopoczucia. Poza tym jest to doskonały sposób na zawarcie nowych znajomości.

Bieganie a szczupła sylwetka

Jeśli wybierzemy bieganie, należy pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trening, aby był skuteczny, musi być systematyczny. Ważne jest również, by każdorazowo trwał on przynajmniej trzydzieści minut. Lepiej biegać dłużej i wolniej niż krótko i bardzo intensywnie. Pamiętać również należy o rozgrzewce, która przygotowuje mięśnie do wysiłku i pozwala uniknąć groźnych kontuzji podczas biegu. Rozgrzewka powinna trwać kilka minut i może mieć charakter wolnego biegu lub truchtu. Po zakończeniu biegu warto również poświęcić kilka minut na rozciąganie się.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Magnez a mięśnie Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Czym jest choroba wysokościowa? TBC Kiedy suplementować magnez? Czym jest bradykardia? Stretching Poznaj metody ćwiczenia z piłką Co oznacza ból w klatce piersiowej? Pole dance Choroba wieńcowa – przyczyny, objawy, leczenie i profilaktyka Kiedy do lekarza, gdy bolą mięśnie? Pierwsza pomoc przy naciągnięciu mięśni Diagnostyka niewydolności serca Pilates Nietypowe symptomy zawału serca Na czym polega callanetics? Choroba niedokrwienna serca Moda na crossfit Kołatanie serca Metoda wstępnego zmęczenia mięśni Przyczyny bólu mięśni i stawów Czym są kurcze cieplne mięśni?

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ? Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity