Jak ćwiczyć ABT w domu?

Trening ABT to program ćwiczeń ukierunkowany na brzuch, uda oraz pośladki. Określenie ABT jest skrótem od angielskich nazw części tych części ciała (abdominal, buttocks, things). Trening ten oparty jest głównie na ćwiczeniach aerobowych, których zadaniem jest poprawienie jędrności oraz wyglądu tych konkretnych części ciała. Ćwiczenia ABT są głównie wykonywanie przez kobiety, choć nie ma żadnych powodów, by nie mogli z nich korzystać również panowie.

Źródło: 123RF

Trening w domu

Ćwiczenia ABT można wykonywać zarówno na siłowni, sali gimnastycznej, jak i we własnym mieszkaniu. Można je wykonywać samodzielnie lub w większej grupie. Wszystko zależy od tego, jaki styl treningu preferujemy i jakie mamy ku temu możliwości. Gdy zdecydujemy się na trenowanie w domu, dobrym pomysłem jest skorzystanie z filmów instruktażowych zapisanych na płytach DVD. Są one opracowane przez najlepszych trenerów fitness i bardzo pomocne w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń.

Trening w domu ma wiele zalet, jednak na samym początku kilka treningów warto wykonać w grupie. Daje to możliwość skorzystania z cennych rad instruktora i dodatkowo motywuje do wysiłku. Podczas zajęć można również wymienić się doświadczeniami z innymi uczestniczkami. Gdy wiemy już, na czym polegają ćwiczenia ABT, można zacząć skuteczny trening w domu.

Zazwyczaj ćwiczenia ABT są częścią porannego treningu. Poranna aktywność fizyczna poprawia przemianę materii i daje pozytywną energię do działania w ciągu całego dnia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ćwiczenia ABT wykonywać wieczorem po powrocie z pracy. Wtedy również trening jest bardzo skuteczny i pomaga spalić duże ilości kalorii.

Wykonując regularny trening ABT w domu, możliwe jest odpowiednie wymodelowanie sylwetki, w tym przede wszystkim mięśni dolnej części ciała. Wystarczy odrobina samozaparcia, by mieć piękny płaski brzuch, smukłe uda i jędrne pośladki. Ćwiczenia nie tylko poprawiają wygląd ciała, ale również wzmacniają siłę mięśni oraz widocznie redukują cellulit.

Przykładowe ćwiczenia ABT

Ćwiczenia ABT wykonuje się energicznie w rytm muzyki. Przed przystąpieniem do zasadniczej części treningu każdorazowo należy pamiętać o wykonaniu kilkuminutowej rozgrzewki. Ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki jest bardzo wiele, jednak nie wszystkie można wykonywać w domu. Podczas ćwiczeń w domu najlepiej się sprawdzają: brzuszki, rowerek, przysiady, obwodzenie nóg. Po wykonaniu tych ćwiczeń warto przez kilka minut się porozciągać – pozwoli to uniknąć bolesnych zakwasów następnego dnia.

Zauważalne efekty ćwiczeń mogą być widoczne już po kilku tygodniach. Warto być cierpliwym i wytrwale trenować, ponieważ efekty wynagrodzą włożony w ćwiczenia wysiłek.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najczęstsze błędy po treningu Produkty, dzięki którym wyrzeźbisz mięśnie Przyczyny skurczów łydek w ciąży Fitness Sposoby na kolkę Ból nóg u mężczyzn Do czego służy stepper? Skurcze mięśni w wodzie – zapobieganie Dlaczego warto pływać? Przyczyny skurczu łydek Przyczyny skurczu mięśni Ćwiczenia idealne na basen Skurcze Czym są ćwiczenia aerobowe? Co warto wiedzieć o kulturystyce? Co lepsze na odchudzanie – aerobik czy zumba? Chcesz schudnąć? Biegaj Błędy, które prawdopodobnie popełniasz w czasie treningu fitness Aqua aerobik dla kobiet w ciąży Aerobik Sprawdzone sposoby na siniaki Siniak Siniak a rak Stłuczenie mięśnia – objawy, pierwsza pomoc, leczenie

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Stagnacja treningowa – jak radzić sobie z brakiem efektów Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Co powoduje że twoje mięśnie rosną ?