Spaceruj 5 minut dziennie. Oto co się stanie

O tym, że ruch ma pozytywny wpływ na zdrowie wiemy od dawna. Niestety, rzeczywistość nie zawsze pozwala nam na regularną aktywność fizyczną, szczególnie, gdy pracujemy 8 godzin. W takiej pracy przerwa jest wręcz niezbędna. Przebywanie przez 8 godzin w jednej pozycji i w pełnym skupieniu, to nie lada wyczyn. Każdy, kto ma takie zajęcie wie, że pod koniec dnia umysł jest przemęczony, a kręgosłup obolały. Aby uniknąć takich sytuacji – zrób sobie przerwę. Wystarczy już 5 minut intensywnego spaceru, by poczuć się lepiej.

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia (123rf)

Ten artykuł ma 4 strony:

Okazuje się, że taka przerwa nie tylko odpręża w danej sytuacji. Oto, co się stanie, jeśli będziesz codziennie robił przerwę pracy i szybko spacerował nawet przez jedyne 5 minut.

Będziesz badziej kreatywny

Odejście od biurka wymaga sporo odwagi, szczególnie gdy terminy gonią. Wbrew pozorom może się jednak okazać, że krótki spacer przyniesie same korzyści. Jakie?

Zobacz też: 5 sposobów, aby spalić więcej kalorii podczas chodzenia

Chodzenie uspokaja i dotlenia. A więcej tlenu to lepsze myślenie. Wykazali to eksperci z Uniwersytetu Stanford w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które zgłosiły się do udziału w badaniu, podzielili na trzy grupy. Ankietowani z grupy pierwszej mieli robić codzienne przerwy w pracy i wychodzić na 6 minut na zewnątrz na spacer, z drugiej – mieli spędzać przerwę w budynku, a z trzeciej – mieli nie robić przerwy wcale. Codziennie naukowcy oceniali kreatywność pracowników. Co się okazało?

Najwięcej niekonwencjonalnych pomysłów miały osoby z pierwszej grupy. Ich kreatywność była aż o 60 proc. większa niż tych osób, które siedziały przy biurkach. Z kolei osoby, które spacerowały po biurze były 40 proc. bardziej kreatywne od tych, które nie robiły przerwy.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Ćwicząca mama jest po prostu sexy...

Popularne w tym tygodniu:

Na obrazku jest 6 zwierząt. To, które zobaczysz jako pierwsze, zdradza twoje cechy Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczą 4 minuty dziennie Massy Arias: fitness receptą na depresję Jak stracić tłuszcz z ramion? To trudne, ale możliwe! Jak ćwiczyć w domu, by mieć boskie ciało? Trenuję i nie chudnę! W czym problem? Rozciąganie (stretching) kiedy tak naprawdę ma sens?