Spaceruj 5 minut dziennie. Oto co się stanie

O tym, że ruch ma pozytywny wpływ na zdrowie wiemy od dawna. Niestety, rzeczywistość nie zawsze pozwala nam na regularną aktywność fizyczną, szczególnie, gdy pracujemy 8 godzin. W takiej pracy przerwa jest wręcz niezbędna. Przebywanie przez 8 godzin w jednej pozycji i w pełnym skupieniu, to nie lada wyczyn. Każdy, kto ma takie zajęcie wie, że pod koniec dnia umysł jest przemęczony, a kręgosłup obolały. Aby uniknąć takich sytuacji – zrób sobie przerwę. Wystarczy już 5 minut intensywnego spaceru, by poczuć się lepiej.

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia

Codzienne spacery mają pozytywny wpływ na stan zdrowia (123rf)

Ten artykuł ma 4 strony:

Okazuje się, że taka przerwa nie tylko odpręża w danej sytuacji. Oto, co się stanie, jeśli będziesz codziennie robił przerwę pracy i szybko spacerował nawet przez jedyne 5 minut.

Będziesz badziej kreatywny

Odejście od biurka wymaga sporo odwagi, szczególnie gdy terminy gonią. Wbrew pozorom może się jednak okazać, że krótki spacer przyniesie same korzyści. Jakie?

Zobacz też: 5 sposobów, aby spalić więcej kalorii podczas chodzenia

Chodzenie uspokaja i dotlenia. A więcej tlenu to lepsze myślenie. Wykazali to eksperci z Uniwersytetu Stanford w Stanach Zjednoczonych. Osoby, które zgłosiły się do udziału w badaniu, podzielili na trzy grupy. Ankietowani z grupy pierwszej mieli robić codzienne przerwy w pracy i wychodzić na 6 minut na zewnątrz na spacer, z drugiej – mieli spędzać przerwę w budynku, a z trzeciej – mieli nie robić przerwy wcale. Codziennie naukowcy oceniali kreatywność pracowników. Co się okazało?

Najwięcej niekonwencjonalnych pomysłów miały osoby z pierwszej grupy. Ich kreatywność była aż o 60 proc. większa niż tych osób, które siedziały przy biurkach. Z kolei osoby, które spacerowały po biurze były 40 proc. bardziej kreatywne od tych, które nie robiły przerwy.

Zobacz również: Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Ćwicząca mama jest po prostu sexy... 5 ćwiczeń na polepszenie mięśni typu core Przysiady – prawidłowe wykonanie 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Jak poprawić mobilność? Brak ci motywacji do ćwiczeń? Zobacz, jak z tym problemem radzą sobie gwiazdy! Ćwicz dla wspaniałego seksu! Ćwiczyłeś i wybierasz się na imprezę? Wiedz, że dzisiaj prawdopodobnie się upijesz 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Obalamy mity na temat płaskiego brzucha Nie marnuj pieniędzy! Zmień przedmioty codziennego użytku w sprzęt do ćwiczeń 8 najzdrowszych pozycji seksualnych Seks - zaskakujące korzyści z seksu

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej 5 popularnych przekąsek po treningu, które tuczą Przysiady – prawidłowe wykonanie Ćwicząca mama jest po prostu sexy... Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”