Pompki na biceps i triceps - jak je robić?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temu • 2 komentarzePompki na biceps są jednym z bardziej skutecznych ćwiczeń na tę partię mięśni. Jednak korzyści płynących z wykonywania pompek jest o wiele więcej. Dowiedz się, dlaczego i jak robić pompki na biceps?
Pompki na biceps w domu
Pompki są jednym z bardziej popularnych ćwiczeń, wpływającym na zwiększenie rozmiaru bicepsa. Ich ogromną zaletą jest to, że nie wymagają posiadania żadnego drogiego sprzętu do ćwiczeń, czy specjalnych akcesoriów. Poza tym mają wiele wariantów, które można dopasować do poziomu osoby trenującej.
Amatorom zaleca się pompki w damskiej wersji, która jest o tyle łatwiejsza, że pozwala na oparcie kolan o podłoże. Osoby zaawansowane mogą zaś spróbować swoich sił z pompkami z podparciem nóg o kanapę czy krzesło.
Jeszcze trudniejszymi wariantami tego ćwiczenia są pompki w staniu na rękach lub pompki na jednej ręce. Dla tych, którym w dalszym ciągu będzie mało, a do tego lubią różnorodność, można zaproponować pompki z klaśnięciem wykonywanym w powietrzu lub pompki, gdzie opiera się ręce na dużej, gumowej piłce.
Jak robić pompki na biceps?
Za skuteczność pompki w zdecydowanej mierze odpowiada prawidłowa technika wykonywania ćwiczenia. Ćwiczenie zacznij od właściwej pozycji wyjściowej, czyli odpowiedniego ustawienia ciała. Połóż dłonie na podłożu o szerokość barków. Palce dłoni powinny być skierowane lekko do wewnątrz. Ciało ustaw w pozycji deski — w jednej linii, ramiona powinny znajdować się nad dłońmi. Wykonuj pompkę poprzez opuszczanie ciała, zginaj łokcie wzdłuż bocznej linii ciała. Łopatki mają zbliżyć się do siebie. Nie opuszczaj ciała całkiem na podłoże — musi być kilka centymetrów nad ziemią. Następnie wróć w ten sam sposób do pozycji startowej.
Pompki na biceps i triceps
Pompki wpływają na powiększenie bicepsa, ale nie tylko. Poza bardzo korzystnym działaniem na biceps, rozwijają one kilka innych partii mięśni. Podczas tego ćwiczenia pracują także tricepsy, klatka piersiowa, plecy. Tak naprawdę śmiało można powiedzieć, że ćwiczenie wymusza napięcie wszystkich stabilizatorów kręgosłupa. Pozycja deski, która jest podstawą do wykonania pompki sprawia, że zaangażowane są także pośladki, nogi i obręcz barkowa.
DD
Trening bicepsów — jakie ćwiczenia wykonywać? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł ma 2 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze