Oto co dzieje się z twoim ciałem po zjedzeniu imbiru
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 1 komentarzImbir to nie tylko smaczny dodatek do zup i dań mięsnych. Znany jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Często pijemy herbatę imbirową, gdy dopadnie nas przeziębienie. Pomaga wtedy m.in. złagodzić ból gardła, ponieważ ma działanie odkażające. Zwalcza infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze.
Ten artykuł ma 3 strony:
Druga godzina po spożyciu imbiru
W kolejnej godzinie od momentu spożycia imbiru organizm jest oczyszczany ze zbędnych produktów przemiany materii. Zwalczane są pasożyty ulokowane w jelitach. Imbir działa też moczopędnie, dzięki czemu pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu i zwalczyć obrzęki.
Imbir sprawia też, że dolegliwości bólowe zanikają. Eliminuje m.in. ból menstruacyjny (wyniki badań naukowców z Shahid Beheshti University of Medical Sciences w Teheranie dowodzą, że jest równie skuteczny jak ibuprom i kwas mefenamowy) i zmniejsza bóle migrenowe (łagodzi towarzyszące im mdłości). Warto też dodawać go do potraw, gdy zauważymy pierwsze oznaki PMS. Ponadto imbir redukuje stres, dzięki czemu zwiększa i poprawia wydajność umysłową i koncentrację uwagi.
Co więcej, imbir pobudza krążenie krwi, dzięki czemu przyspiesza spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Ułatwia też trawienie tłuszczu. Zdaniem japońskiego naukowca L.K. Hana, imbir uruchamia proces termogenezy (wytwarzania ciepła w organizmie). Tym samym stymuluje układ metaboliczny i pomaga schudnąć osobom borykającym się z nadwagą.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze