Uprawianie seksu spowalnia proces starzenia

Uprawianie seksu przynajmniej raz w tygodniu spowalnia proces starzenia się u kobiet. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy kobieta nie czerpie z tego tyle przyjemności, ile by chciała.

123rf

Systematyczne uprawianie seksu powoduje wydłużenie się telomeru u kobiet. Te końcówki chromosomu poprzez wydłużanie się, powodują jednocześnie spowolnienie procesu starzenia się organizmu. Przedłużają w ten sposób życie oraz utrzymują dobry stan zdrowia. Co ciekawe, dzieje się tak nawet wtedy, gdy kobieta nie osiąga orgazmu.

Naukowcy z Uniwersytetu w Kalifornii zbadali 129 kobiet, które były w długoterminowych związkach. W swoich badaniach brali pod uwagę współżycie z partnerami, ogólną satysfakcję ze swojego związku oraz poziom stresu i występowanie konfliktów.

Zobacz też: Zdrowe produkty spożywcze o działaniu anti-aging

Eksperyment trwał ponad tydzień. Następnie pobrano próbki krwi od każdej z kobiet do analizy. Sprawdzano długości telomeru chromosomów każdej z osób.

Wyniki badań pokazały, że te kobiety, które uprawiały seks w czasie tygodnia objętego badaniem, miały wydłużone telomery. Poziom zadowolenia ze związku oraz stres, nie wpływały w żaden sposób na długość telomeru.

Telomer jest zakończeniem chromosomów. Ulega on skróceniu po każdym podziale komórki. Skracanie się telomeru wpływa natomiast na efekt starzenia się sprawiając, że proces ten przebiega znacznie szybciej. Na skracanie telomeru wpływa w dużym stopniu niezdrowy styl życia, niezdrowe pożywienie, brak ruchu, używki.

Wcześniejsze badania wykazały, że zdrowy styl życia, jak chociażby regularne ćwiczenia, powoduje wydłużenie telomeru i powstrzymywanie procesu starzenia się. Dzisiaj naukowcy są już pewni, że regularny seks powoduje u kobiet podobne efekty, co ćwiczenia fizyczne. Wpływ na chromosomy u mężczyzn jest nadal przedmiotem badań.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Najważniejsza rzecz, o której musisz pamiętać zanim zaczniesz ćwiczyć. Inaczej nie będzie efektów 5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Ćwiczysz na trampolinie? To może się dla ciebie źle skończyć Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Od zwykłej nastolatki do miss bikini. W czym tkwi sekret Małgosi Mączyńskiej? Skuteczny trening, czyli co powinieneś wiedzieć o ekscentryce Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Tych napojów nie pij po treningu Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud Trening na redukcję – zasady, plan treningowy