Przepisy na napary odchudzające z ziół, owoców i warzyw
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 2 komentarzeJak schudnąć? Możliwości mamy kilka - możemy zmienić sposób odżywiania się na zdrową dietę, wprowadzić ćwiczenia odchudzające, pić napar na odchudzanie z ziół, owoców i warzyw. Najlepiej jednak działać kilkutorowo: jeść racjonalnie, być osobą aktywną fizycznie i pić napoje sprzyjające utracie wagi. Jak przygotować napar odchudzający? Oto przepisy na napary odchudzające z ziół, owoców i warzyw
Napar odchudzający z karczocha — napar o bardzo gorzkim smaku
Składniki:
- kilka liści karczocha (można użyć zewnętrznych liści, które zazwyczaj wyrzucamy, gdyż są niejadalne),
- 1 litr wody.
Sposób przygotowania: do garnka wlewamy wodę, wrzucamy kilka liści karczocha i doprowadzamy do wrzenia. Następnie gotujemy jeszcze przez kilka minut. Tak przygotowany wywar o gorzkim smaku odstawiamy do wystygnięcia. Pijemy go regularnie — najlepiej 1–2 razy dziennie.
Dlaczego warto pić napar z karczocha? Przede wszystkim ma on działanie moczopędne i przyspiesza metabolizm (dzięki zawartości cynaryny i inuliny). Co więcej, działa jak przeciwutleniacz, obniża poziom cholesterolu we krwi i usuwa toksyny z organizmu.
Napar odchudzający z fiołka trójbarwnego
Składniki:
- 2 szklanki wody,
- 2 łyżki ziół.
Sposób przygotowania: zioła zalewamy letnią wodą. Mieszankę wstawiamy na płomień i gdy płyn zacznie wrzeć, pozostawiamy ją jeszcze przez 5 minut pod przykryciem, ale nie gotujemy. Po tym czasie odcedzamy miksturę i odstawiamy do wystygnięcia. Napar z fiołka trójbarwnego należy pić 2 razy dziennie (każdorazowo przyjmujemy szklankę płynu).
Dlaczego warto pić napar z fiołka trójbarwnego, zwanego bratkiem? Napój ten przyspiesza przemianę materii. Zioło wykazuje właściwości moczopędne i oczyszcza organizm. Co wiecej, ma pozytywny wpływ na stan cery borykającej się z niedoskonałościami. Dzięki zawartości śluzów, bratek podnosi uczucie sytości, a my mamy większą kontrolę nad łaknieniem.
Napar odchudzający z grejpfruta
Składniki:
- 1 grejpfrut,
- 1 litr wody.
Sposób przygotowania: zagotowujemy wodę w garnku. Kroimy owoc na ćwiartki. Gdy woda zacznie wrzeć, wrzucamy cząstki grejfruta i pozostawiamy w niej na kilka minut. Po ostudzeniu pijemy napar przed posiłkami.
Dlaczego warto pić napar z grejpfruta? Płyn przygotowany z wykorzystaniem tego owocu zapewnia długotrwałe wrażenie sytości, dzięki czemu nie sięgamy po niezdrowe przekąski pomiędzy posiłkami w ciągu dnia. Ponadto przyspiesza przemianę materii, ułatwia spalanie tłuszczu i oczyszcza organizm.
Napar odchudzający z korzenia mniszka pospolitego
Składniki:
- 2 łyżki wysuszonych korzeni mniszka,
- pół litra wody.
Sposób przygotowania: zioła zalewamy wrzącą wodą. Ustawiamy garnek z płynem na palniku i gotujemy pod przykryciem na niewielkim ogniu. Mieszanina nie może się zagotować! Po 10 minutach odcedzamy napar i lekko studzimy. Napar z mniszka pospolitego pijemy 3 razy dziennie po pół szklanki. Najlepiej na pół godziny przed posiłkiem.
Dlaczego warto pić napar z mniszka? Ziele to wspomaga trawienie spożytych pokarmów, pobudza wątrobę do pracy. Ponadto zwiększa wydzielanie soku żołądkowego. Jest to środek odtruwający i moczopędny.
Napar z cynamonu
Składniki:
- pół łyżeczki cynamonu,
- szklanka wody,
- łyżka miodu.
Sposób przygotowania: zagotowujemy wodę. Następnie dodajemy cynamon i miód. Dokładnie mieszamy do momentu, aż miód rozpuści się w płynie. Odstawiamy napar na 10 minut, aby zaparzył się. Pijemy płyn dwa razy dziennie — rano i wieczorem. Rezultaty są widoczne po krótkim czasie, gdyż układ trawienny szybciej przyswaja cynamon w postaci naparu.
Dlaczego warto pić napar z cynamonem? Przyprawa ta przyspiesza przemianę materii i proces spalania tłuszczu oraz hamuje apetyt. Co więcej, cynamon (bogaty w błonnik pokarmowy, witaminy C i B1, żelazo, wapń i magnez) reguluje poziom cukru w organizmie człowieka. W efekcie ciało magazynuje miej tłuszczu.
Ten artykuł ma 2 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze