Poznaj zabiegi odchudzające

Sposobów na schudnięcie jest wiele. Coraz bardziej popularnym pomysłem są zabiegi na odchudzanie, wykonywane głównie w salonach kosmetycznych, przy wykorzystaniu nie tylko odpowiednich preparatów, ale też specjalistycznego sprzętu. Jednakże wśród zabiegów kosmetycznych są te nieinwazyjne oraz te, które wymagają specjalistycznych operacji. Wszystko jednak po to, by człowiek wyglądał szczuplej i bardziej korzystniej bez wysiłku fizycznego.

123RF

Zabiegi odchudzające – rodzaje

Człowiek może poddać się wielu zabiegom, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto posiąść ogólną wiedzę o dostępnych rodzajach oraz – co ważne – skonsultować zawsze swój pomysł z lekarzem. Bez tej istotnej konsultacji można sobie zrobić większą krzywdę, aniżeli uzyskać idealną figurę bez wyrzeczeń i wysiłku. Trzeba też wiedzieć, że takie zabiegi nie tylko są kosztowne, ale też bardzo bolesne. O konieczności poddawania się takim bólom każdy człowiek musi zadecydować wspólnie ze swoim lekarzem.

Zabiegów nieinwazyjnych jest bardzo wiele i mają one różnorodne zastosowanie, choć głównym z nich jest właśnie odchudzenie. Wykorzystują różnorodne składniki, bardziej lub mniej naturalne, które nakłada się na części ciała, które mają być odtłuszczone. Jednym z nich jest thalgobodytherm. Zabieg oparty na stosowaniu zimnych i ciepłych masek, czyli zabieg w którym naprzemiennie stosuje się zimną i ciepłą maskę, co ma wpłynąć nie tylko odchudzająco, ale też ujędrniająco i odżywczo na skórę.

Do zabiegów odchudzających zalicza się np. winoterapia, czyli nałożenie na ciało pacjentki specjalnie przygotowanego peelingu z moszczu winnego i miodu lawendowego. Po nim aplikuje się klientce ampułki z czerwonego wina i maski z białego wina. Następnie owija się ją folią i kocem elektrycznym. W ten sposób ciało odżywia się i ujędrnia.

Nie tylko wino wykorzystuje się do zabiegów odchudzających, ale także zieloną kawę, ekstrakt kwasu nikotynowego oraz kofeinę. W ten sposób pacjent umieszczony zostaje w tzw. tubie parowej, a po pół godzinie dodatkowo w jego ciało wcierany jest preparat antycellulitowy, ewentualnie drenująco-chłodzący.

Ciekawym pomysłem jest poddanie klientki zabiegowi zwanemu body mix, który składa się z lasera biostymulacyjnego, krioterapii, masażu ciśnieniowego i fotostymulacji. Wszystkie te elementy odpowiednio wykonanego zabiegu potrafią odchudzić odpowiednie części ciała.
Klientki, aby bez wysiłku schudnąć, potrafią także poddać się zabiegom w specjalnym kombinezonie, tj. drenaż limfatyczny.

Innymi zabiegami wykorzystującymi wodę, preparaty pochodzenia morskiego są np. zabiegi zawijania algami morskimi, thalassoterapia lub bicze wodne. W obu sytuacjach ciało klientki zostaje ujędrnione, dotlenione i – co ważne – rozbijana jest tkanka tłuszczowa. Wszystko po to, by były widoczne efekty zmniejszonej objętości ciała.

Oprócz dostępnych specjalistycznych masażów na bazie różnych składników klientki mogą korzystać także z ostrzykiwania specjalnymi substancjami o działaniu odchudzającymi – tak jest w przypadku zabiegu zwanego mezoterapią. Oprócz zastrzyków klientki mogą poddawać się także elektrostymulacji mięśni, która pobudza tkankę tłuszczową do spalania.

W czasie odchudzania dochodzi często do pojawienia się rozstępów. Medycyna estetyczna potrafi sobie poradzić także z tym poprzez poddanie biodermogenezie. Jest to skuteczna metoda w walce z nieładnie wyglądającymi rozstępami.

Jednakże pomimo różnorodnych zabiegów kosmetycznych nieinwazyjnych trzeba pamiętać, że same w sobie nie zdziałają cudów, jeżeli w codziennym życiu, jedzeniu, ruchu i stylu życia nie podejmie się próby naprawy niezdrowych nawyków.

Codzienna pielęgnacja w domowej łazience również może dobrze wpłynąć na ujędrnienie skóry. Wystarczy odpowiednio stosować peeling całego ciała, naprzemiennie ciepłe i zimne prysznice oraz w trakcie kąpieli korzystać ze specjalnie wyprodukowanych rękawic.

Zabiegi inwazyjne na odchudzanie

Nie tylko masaże, ostrzykiwania, pobyt w specjalnych kapsułach mogą przysłużyć się spalaniu tkanki tłuszczowej, ale także np. zabiegi lipolaserem. Zadaniem tego zabiegu jest przede wszystkim rozbijanie komórek tłuszczowych wykonane przez specjalistycznego chirurga. Jest to operacja, którą można wykonać albo w znieczuleniu ogólnym, albo miejscowym. W czasie 60 minut trwania zabiegu pacjentowi można usunąć do 3,5 litrów tłuszczu. Po dwóch dobach od zabiegu pacjent jest sprawny ruchowo, jednak do całkowitej sprawności powraca w okresie do 1,5 miesiąca. W przypadku tego rodzaju zabiegu konieczne jest przeprowadzenie wielu specjalistycznych badań i wywiadu lekarskiego. Jak to w przypadku operacji, występują też przeciwwskazania. Dotyczą one osób z cukrzycą, chorobą nerek, wątroby czy serca, naczyń krwionośnych i skóry.

Inną dość znaną operacją jest odsysanie tłuszczu, czyli tzw. liposukcja. Jej zadaniem jest usunięcie nadmiaru tłuszczu poprzez odsysanie w warunkach operacyjnych. Jak to w przypadku każdej operacji, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowych badań, wywiadu lekarskiego w celu uniknięcia poważniejszych powikłań pooperacyjnych. W dobie po operacji pacjent ma obowiązek odpoczywać w domu nawet do dwóch tygodni, a czas całkowitej rekonwalescencji może trwać do miesiąca. Mimo iż zabieg jest skuteczny, to jednak potrafi nieść za sobą wiele poważnych powikłań prowadzących do poważniejszych chorób, a także do zgonu pacjenta. Dlatego też przed ostateczną decyzją trzeba dokładnie zostać przebadanym i mieć świadomość konsekwencji tego rodzaju zabiegu. Dodatkowo również po zabiegu należy zmienić tryb życia i całkowicie odstawić używanie alkoholu czy też palenie papierosów.

Jedną z operacji, która też ma za zadanie zmniejszyć przybieranie na wadze, jest operacja zmniejszenia żołądka lub operacja częściowego ominięcia jelita. Mają one dodatkowy cel – walkę z otyłością. Zwykłe zabiegi kosmetyczne czy też różnorodne diety nie przynoszą tu oczekiwanych efektów i konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Czy warto poddawać się zabiegom operacyjnym?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie samodzielnie. Jednak należy posiadać wiedzę na temat zabiegów, którym człowiek chce się poddać, i konsekwencji, z jakimi się one wiążą. Dodatkowo również niezbędne jest uświadomienie sobie, że zabiegi odchudzające muszą być powiązane ze zmianą sposobu życia, tj. stosowanie odpowiedniej diety, jakości posiłków i ich ilości. To wszystko powinno być wsparte aktywnością fizyczną i unikaniem niewłaściwych nawyków żywieniowych. Wówczas nie tylko zabieg przyniesie efekt, ale zapoczątkuje dobre zmiany w życiu człowieka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Chrom a odchudzanie Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Czy warto stosować środki na odchudzanie? Preparaty odchudzające – jakie wybrać? Czy też popełniasz te błędy żywieniowe? Produkty dobre na odchudzanie Czy suplementy na odchudzanie są skuteczne? Przepisy na domowe herbatki odchudzające Czy kosmetyki wyszczuplające są skuteczne? Przyjemne odchudzanie Czy alergia może mieć wpływ na odchudzanie? Co pomoże ci w odchudzaniu? Rola psychiki w procesie odchudzania Rola regularnych posiłków w odchudzaniu Cała prawda o słodzikach Rola silnej woli w odchudzaniu Cała prawda o diecie Dukana Sauna sposobem na odchudzanie

Popularne w tym tygodniu:

Dieta cud - zupa w diecie cud, jak szybko schudnąć, jak działa Schudła 70 kilogramów w ciągu 3 lat. Metamorfoza Agnieszki Pniak Mikstura oczyszczająca jelita Czy owsianka może pomóc schudnąć? Sprawdź dietę owsiankową Znana blogerka z dysmorfofobią publikuje zaskakującą metamorfozę. "Nie wierzcie w idealne zdjęcia na Instagramie" Jak schudnąć w miesiąc? Poznaj dietę Whole30 Przez 6 dni byłam na diecie dr Dąbrowskiej. Oto, co się działo Dietetyczna kolacja - najczęstsze błędy, przepisy Dlaczego warto jeść zimne ziemniaki? Idealne na dolegliwości pokarmowe i problemy z poziomem cukru we krwi Wrzuciła na Facebooka post ze swoim zdjęciem i obaliła mit Jak poradzić sobie z tłuszczem na brzuchu? Dieta 8-godzinna - czym jest, skutki, zalety, przeciwwskazania