Siemię lniane - przeciwwskazania? Praktycznie brak. Co stanie się z twoim ciałem, gdy codziennie będziesz pić siemię lniane?

Siemię lniane to szarobrązowe, płaskie ziarenka o długości 2-3 mm. Są niepozorne, ale mają wielką moc. Zawierają związki śluzowe, białko, witaminę E i sterole. Dostarczają też soli mineralnych i enzymów. Wykazują właściwości prozdrowotne i mają pozytywny wpływ na ogólną kondycję naszego ciała. Siemię lniane - przeciwwskazania? Sprawdź, kto powinien skonsultować się z lekarzem.
Ten artykuł ma 4 strony:

Będziesz cieszyć się piękną skórą i włosami
Ziarna lnu skutecznie nawilżają skórę, a dzięki obecności w ich składzie witaminy E poprawiają jej elastyczność. W tym celu możemy nie tylko pić siemię lniane, ale też stosować je zewnętrznie w postaci oleju.

Warto go aplikować na skórę ciała i twarzy, skalp i włosy. W efekcie cera będzie zmatowiona (siemię lniane i kosmetyki, które je zawierają, kontrolują wydzielanie sebum). Poza tym będzie chroniona przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Tłuszcz ten sprawi, że nasze kosmyki będą miękkie. Zadba też o prawidłowy poziom ich nawilżenia.
Zobacz również: Siemię lniane - lepsze niż tran i leki
Zobacz też: Zdrowe produkty spożywcze o działaniu anti-aging
Ponadto zaleca się stosować siemię lniane w przypadku chorób skórnych. Pomoże na wypadek oparzenia i odmrożenia. Olej znacznie przyspiesza odbudowę skóry. Świetnie działa na popękany i łuszczący się naskórek.
W przypadku czyraków, łuszczycy czy półpaśca można przemywać skórę naparem z siemienia lnianego. Żeby go przygotować, musimy zalać łyżkę ziaren szklanką wrzątku i odstawić na kwadrans pod przykryciem. Gdy ostygnie, możemy go aplikować na skórę.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze