Tycie w brzuchu - dlaczego tyję w brzuchu? Sposoby na płaski brzuch
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temu • 1 komentarzTycie w brzuchu - niektóre osoby mają do niego tendencję, a inne wręcz przeciwnie. Dlaczego tak się dzieje? Jak odchudzić tę część ciała? Wystający brzuch jest niewątpliwie mało estetyczny i często wpędza w kompleksy. Jednak poza brzydkim wyglądem i dyskomfortem duży brzuch może być również niebezpieczny dla zdrowia, dlatego w każdym przypadku otyłości warto odchudzić brzuch. Chudnięcie z brzucha często wymaga wiele wysiłku i wyrzeczeń, ale warto ten wysiłek podjąć, jeśli nie dla sylwetki, to dla zdrowia.
Nagłe tycie w brzuchu — przyczyny wystającego brzucha
Wystający brzuch może być konsekwencją dwóch problemów: nieodpowiedniego odżywiania się i niewystarczającej aktywności fizycznej. Oczywiście geny również mają wpływ na to, dlaczego u niektórych brzuszek pojawia się szybciej niż u innych. Jednak geny same w sobie nie są przyczyną dużego brzucha.
Duży brzuch jest widocznym objawem gromadzenia się tkanki tłuszczowej wewnątrz brzucha.
Tłuszcz ten jest szkodliwy dla organizmu. Powoduje liczne zaburzenia w procesie metabolicznym, które określa się jako zespół metaboliczny. Anomalie te występują bardzo często u osób z dużym brzuchem, jednak nie są regułą.
W związku z tym sam fakt posiadania wystającego brzucha nie decyduje o ryzyku zachorowania na choroby układu krążenia czy cukrzycę. Aby określić stopień ryzyka, należy przeprowadzić dodatkowo badanie krwi oraz zmierzyć ciśnienie tętnicze. Pozwoli to sprawdzić, czy mamy do czynienia z zespołem metabolicznym, który stanowi prawdziwe zagrożenie dla zdrowia.
Jak schudnąć z brzucha — sposoby na płaski brzuch
Wystający brzuch może sprawić, że będziemy źle się czuć we własnym ciele. Często, podejmując się walki ze zbędną tkanką tłuszczową, liczymy na szybkie efekty odchudzania, stosujemy niezdrowe diety i zbyt intensywne ćwiczenia, które mogą wywołać prawdziwe spustoszenie w naszym organizmie.
Walcząc z wystającym brzuchem, należy przestrzegać kilku zasad, by nie wpaść w pułapkę odchudzania:
- Po pierwsze, zapomnij raz na zawsze o wszystkich dietach cud. Każda taka próba kończy się zazwyczaj porażką, która negatywnie wpływa zarówno na stan zdrowia, jak i na psychikę.
- Postaraj się określić swój poziom aktywności fizycznej i swoją aktualną sytuację żywieniową. Ten etap jest najtrudniejszy. Wymaga przeprowadzenia autoanalizy swojego stylu życia. Trzeba zastanowić się nad swoim postępowaniem, nawet jeśli wydaje nam się, że wszystko robimy dobrze.
- Dopiero teraz można przystąpić do programu stopniowej reedukacji żywieniowej. Zacznij od najważniejszego: postaraj się odnaleźć rytm żywienia dostosowany do swoich potrzeb, naucz się zwracać uwagę na to, co jesz.
- Równocześnie do postępów w odżywianiu konieczny jest wzrost aktywności fizycznej. Jest to stopniowe działanie, które prowadzi do sukcesu – mniejszego brzucha. Na początek najważniejsze jest stosowanie się do dewizy: ruszaj się przy każdej okazji.
- Najważniejsze to pamiętać, że aktywność fizyczna i nowy, zdrowszy sposób odżywiania powinny być tak dostosowane do trybu życia, żeby mogły być stosowane przez długi czas.
Jak szybko schudnąć z brzucha? Należy przede wszystkim stawiać sobie cele możliwe do spełnienia. Wiele osób w takiej sytuacji myśli najpierw o schudnięciu, nie biorąc pod uwagę, że ich przyzwyczajenia mają decydujący wpływ na powstawanie otyłości brzusznej. Dlatego warto pomyśleć przede wszystkim o zmianie stylu życia, a niekoniecznie o zrzucaniu wagi.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze