Ćwiczenia rozciągające ręce - rozciąganie górnych partii ciała

Ćwiczenia rozciągające kończyny górne pozwolą Ci uniknąć bólu kręgosłupa, drętwienia rąk czy zesztywnienia karku. Stretching górnych partii ciała warto wykonywać przez wzgląd na fakt, że w często pozostajemy w bezruchu - w pozycji siedzącej - przez kilka godzin dziennie. Wstań i zabierz się do roboty! Jakie ćwiczenia możemy zrobić, aby rozciągnąć ramiona, plecy i barki? Oto ćwiczenia rozciągające ręce i nie tylko.

Podziel się:

Ćwiczenia rozciągające — stretching ramion (mięśnia dwugłowego)

Mięsień dwugłowy to biceps — odpowiada za ruchy kończyny górnej, na przykład zginanie przedramienia w stawie łokciowym. Aby rozciągnąć tę partię ciała, stajemy na lekko zgiętych w kolanach nogach (możemy też przyjąć pozycję siadu skrzyżnego).

Następnie prostujemy jedną rękę w łokciu i wyciągamy ją przed siebie (nie powinna znajdować się wyżej niż na wysokości barków). Wnętrze dłoni musi być skierowane ku górze, palce zaś — w dół. Dalej drugą ręką należy naciskać na palce, kierując je jeszcze mocniej do dołu. Po kilku chwilach zmieniamy kończynę i powtarzamy ćwiczenie.

Ćwiczenia rozciągające — stretching ramion (mięśnie trójgłowe)

Stajemy w niedużym rozkroku (stopy rozstawione na szerokość bioder). Unosimy jedną rękę ku górze — ramię powinno znaleźć się obok ucha.

Następnie zginamy ją w stawie łokciowym tak, żeby przedramię znalazło się za naszą głową. Dalej drugą ręką chwytamy łokieć i przyciągamy go do tyłu (za głowę). Po kilku powtórzeniach zmieniamy kończynę.

Ćwiczenia rozciągające — stretching klatki piersiowej

Aby wykonać stretching klatki piersiowej, przyjmujemy pozycję stojącą. Plecy powinny być wyprostowane. Splatamy dłonie z tyłu tułowia.

Następnie ściągamy łopatki w tył. Równocześnie delikatnie unosimy splecione dłonie ku górze (ręce wyprostowane w łokciach). Wykonujemy około dziesięciu powtórzeń tego ćwiczenia.

Ćwiczenia rozciągające — stretching obręczy barkowej

Przyjmujemy pozycję stojącą, stopy rozstawione — w niewielkim rozkroku. Jedną rękę wyciągamy przed siebie i prostujemy tak, aby stanowiła linię równoległą do podłoża. Drugą chwytamy podchwytem jej łokieć i przyciągamy do siebie.

Najważniejsze, aby nie zmieniać położenia wyprostowanej ręki - powinna być cały czas w pozycji równoległej do powierzchni podłogi. Po chwili zmieniamy stronę.

Ćwiczenia rozciągające — stretching karku i pleców

Pozycja wyjściowa do wykonania tego ćwiczenia rozciągającego (zwanego słonikiem) to pozycja stojąca. Nogi rozstawione w niewielkim rozkroku. Pochylamy tułów do przodu tak nisko, aby dłonie dotknęły stóp.

Następnie wykonujemy kilka (od 5 do 10) kroków przed siebie - dłonie powinny cały czas mieć kontakt ze stopami. Wracamy do pozycji startowej i po chwili przerwy powtarzamy ćwiczenie.

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Domowa siłownia, czyli jak urządzić strefę do ćwiczeń w czterech ścianachMATERIAŁ PROMOCYJNY Bieganie w zimie – jak ćwiczyć na bieżni elektrycznej, żeby schudnąć?MATERIAŁ PROMOCYJNY Co jeść po treningu? Odpowiednia dieta pomoże osiągnąć optymalne efektyMATERIAŁ PROMOCYJNY Obalamy mity na temat płaskiego brzucha Tunel aerodynamiczny - co to jest i jak działa? Ile trwa i kosztuje lot w tunelu? Jak rozgrzać się przed martwym ciągiem na siłowni? Pokazuje trenerka fitness Przygotuj się na otwarcie siłowni. Zobacz świetne ćwiczenia na plecy Sposoby na szczupłe nogi Najlepsze Ćwiczenia na Pośladki - Pupa Poradnik Booty Trainer Pilates - co to jest? Główne zasady i efekty treningu Spalanie kalorii - ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe. Obalamy mity! Pochwalił się potężną ręką. "Ale lekkie te bicepsy"