Naturalne spalacze tłuszczu

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których producenci zapewniają, że stosując je, spalimy tkankę tłuszczową bez zbędnego wysiłku. Czy jednak warto po nie sięgać, skoro naszym sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami może być natura?

Shutterstock

Ten artykuł ma 5 stron:

Kofeina

Nie od dzisiaj wiadomo, że kofeina działa pobudzająco. Ma też właściwości hamujące łaknienie i przyspieszające metabolizm. Nic zatem dziwnego, że jest to jeden ze składników preparatów odchudzających.

Środki ułatwiające odchudzanie

Ilość kofeiny w kawie uzależniona jest od jej rodzaju. I tak najwięcej jest jej w kawie parzonej (100–120 mg), a najmniej w espresso (60–80 mg). By mała czarna pomogła nam w utracie zbędnych kilogramów, należy ją pić rano oraz 30 minut przed planowanym treningiem. I uwaga: kawa powinna być czarna — dodatki, takie jak cukier czy śmietanka, znacznie podnoszą jej kaloryczność.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Sauna sposobem na odchudzanie Dieta na jesień - produkty o właściwościach rozgrzewających Od czego zacząć odchudzanie? Zrezygnowała z siłowni i diety. Przytyła i jest szczęśliwa jak nigdy dotąd! Diety odchudzające – co powinieneś o nich wiedzieć? Produkty strukturalne i eliksir młodości. Zasady diety odchudzającej dra Bardadyna 6 najczęstszych błędów dietetycznych Pas wyszczuplający – jak działa? Koktajl oczyszczający z pieprzem, który spala tłuszcz Rokitnik – krzew coraz popularniejszy w Polsce Jedno białko odpowiada za to, czy tłuszcz spalasz, czy gromadzisz Zielona herbata. 7 zalet i 7 wad picia tego napoju