Naturalne spalacze tłuszczu

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, których producenci zapewniają, że stosując je, spalimy tkankę tłuszczową bez zbędnego wysiłku. Czy jednak warto po nie sięgać, skoro naszym sprzymierzeńcem w walce z nadprogramowymi kilogramami może być natura?

Shutterstock

Ten artykuł ma 5 stron:

Kofeina

Nie od dzisiaj wiadomo, że kofeina działa pobudzająco. Ma też właściwości hamujące łaknienie i przyspieszające metabolizm. Nic zatem dziwnego, że jest to jeden ze składników preparatów odchudzających.

Środki ułatwiające odchudzanie

Ilość kofeiny w kawie uzależniona jest od jej rodzaju. I tak najwięcej jest jej w kawie parzonej (100–120 mg), a najmniej w espresso (60–80 mg). By mała czarna pomogła nam w utracie zbędnych kilogramów, należy ją pić rano oraz 30 minut przed planowanym treningiem. I uwaga: kawa powinna być czarna — dodatki, takie jak cukier czy śmietanka, znacznie podnoszą jej kaloryczność.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Co ci grozi, gdy śpisz zbyt długo? Schudł, jedząc 4500 kcal w 7 posiłkach dziennie Jak schudnąć bez wyrzeczeń? Sekret zdrowych nawyków Dietetyczne abecadło – pożegnanie z białą mąką Wyszczuplij się… zimnem! Dieta na cellulit - co jeść, a czego unikać? Fenyloalanina - aminokwas, który ma wpływ na odchudzanie Pomysły na wykorzystanie chia w menu na utratę wagi, cz. 2 Schudł 50 kilogramów. Metamorfoza Tomasza Niklasa Dieta bez pszenicy - dozwolone produkty, efekty i skutki uboczne Co pomoże ci w odchudzaniu?