Głodówka na odchudzanie
MICHAŁ DZIURDZIK • dawno temu • 1 komentarzMarzeniem wielu osób jest płaski brzuch. Dieta, która jest wymagająca, ale może do tego doprowadzić, nie dla każdego jest do przyjęcia. Większość osób chce, aby wyniki odchudzania pojawiały się szybko. Dlatego decydują się na głodówkę. W tym momencie należy powiedzieć jedno – głodówka nie jest sposobem na odchudzanie. Nawet, jeśli w jej wyniku stracimy kilka kilogramów, możemy mieć niemal pewność, że dopadnie nas efekt jo-jo. Czyli bardzo szybko utracone kilogramy odzyskamy i to z nawiązką. Zwolennicy głodówki mówią jednak coś innego. Jaka jest zatem prawda?
Ile można schudnąć podczas głodówki?
To postanowione. Chcemy mieć szybko płaski brzuch. Dieta, która może nam to, na krótko, zagwarantować, związana jest z głodówką. Pamiętając o pewnych zastrzeżeniach, można stwierdzić, że głodówka to sposób na szybkie odchudzanie. Podczas głodówki, która trwa dziesięć dni, można stracić około ośmiu kilogramów. Z tym, że aż dwa kilogramy to mięśnie. Z tego i innych powodów metoda ta nie jest najlepszym sposobem na odchudzanie.
Głodówka jest groźna i nieracjonalna
Głodówka nie jest racjonalną metodą odchudzania. Jest bardzo groźna dla organizmu. Stosując głodówkę, tracimy nie tylko tłuszcz, ale wodę. Wpływamy też niekorzystnie na zmiany metaboliczne w naszym organizmie i dlatego po jej zakończeniu bardzo szybko wraca nasza poprzednia waga. Często z dodatkowymi kilogramami.
Głodówka jest niebezpieczna
Głodówka może być przyczyną wielu różnych schorzeń. Może wywołać stłuszczenie wątroby. We krwi obniżony zostaje poziom sodu, magnezu i potasu, co jest przyczyną zaburzeń elektrolitowych i może prowadzić do zaburzeń rytmu serca a nawet do zasłabnięć.
Podczas głodówki w organizmie gromadzona jest duża ilość związków ketonowych. Wynika to z niecałkowitego spalania tłuszczów. Z tego powodu mogą się pojawić zaburzenia kwasowo-zasadowe, które zatruwają organizm i w niektórych przypadkach mogą być przyczyną zakłócenia pracy niemal wszystkich narządów wewnętrznych. Zazwyczaj towarzyszy temu zapach acetonu wydobywający się z ust.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze