Kąpiel detoksykująca - przyjemna metoda ułatwiająca odchudzanie
SYLWIA STACHURA • dawno temu • 4 komentarzeJedną z przyczyn przybierania na wadze jest nagromadzenie toksyn w organizmie. Zbędne i szkodliwe substancje sprawiają, że czujesz się ociężała, brakuje ci energii, a waga pokazuje dodatkowe kilogramy. Kąpiel odchudzająca w domu - brzmi zbyt pięknie, by było prawdziwe? To nie mit - dzięki odpowiednim dodatkom można zamienić zwykłe pluskanie się w wannie w kurację detoksykującą. Zastosuj np. sól Epsom na odchudzanie albo sól himalajską. Oto kąpiel detoksykująca i jej zasady.
Sól Epsom — odchudzanie
Sól a odchudzanie - ten temat interesuje wiele osób. Sól Epsom to prawdziwy skarb natury — kąpiel z jej dodatkiem zmniejsza bóle i zakwasy w mięśniach, redukuje napięcie, a w dodatku oczyszcza z toksyn. Zawiera magnez i siarkę, które odtruwają, relaksują i odmładzają. Regularne kąpiele w soli Epsom pomagają w usuwaniu toksyn oraz pozytywnie wpływają na zmęczone po treningach mięśnie i stawy.
Jak przygotować kąpiel? Jeśli rozpoczynasz przygodę z solą Epsom, zacznij od niewielkiej ilości. Wystarczy jedna łyżka. Stopniowo zwiększaj dawki w kąpielach, aż dojdziesz do około dwóch filiżanek soli. Do wanny można dodać odrobinę sody oczyszczonej lub octu jabłkowego, które również wspomagają procesy oczyszczania. Kąpiel z solą Epsom można brać 3–4 razy w tygodniu, aby wspomóc odchudzanie. Po skończonym zabiegu należy uzupełnić płyny — wypić dużo wody mineralnej. Gorąco polecamy: to świetna kąpiel odchudzająca!
Kąpiel z olejkami eterycznymi
Kilka kropel olejku eterycznego dodanego do kąpieli może pomóc w odchudzaniu. Warto wykorzystać zwłaszcza produkty, które poprawiają krążenie w skórze, ułatwiają usuwanie toksyn i walczą z cellulitem. Do wanny należy wsypać garść soli do kąpieli oraz około 10 kropel wybranego olejku eterycznego. Cytrynowy, grejpfrutowy czy rozmarynowy nie tylko świetnie relaksują, ale również pomagają w walce z cellulitem. Po kąpieli skóra jest napięta, gładka i nawilżona.
Kąpiel z octem jabłkowym
Półgodzinna kąpiel w gorącej wodzie z dodatkiem octu jabłkowego to sposób na wypocenie toksyn z organizmu! Wysoka temperatura sprawia, że pory skóry się otwierają, a ocet jabłkowy przyspiesza usuwanie zanieczyszczeń z organizmu. Do wanny należy wlać około dwóch filiżanek octu — warto upewnić się, że to nierafinowany, organiczny produkt.
Kąpiel imbirowa
Moczenie się w wannie ze startym świeżym korzeniem imbiru daje podobne efekty jak seans w saunie. Podczas kąpieli ciało intensywnie się poci i w ten sposób usuwane są zbędne produkty, które zakłócają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Poza tym imbir świetnie odświeża i dodaje energii. Czujesz, że bierze cię przeziębienie? To idealny moment na kąpiel z imbirem.
Przygotowanie jest proste — do wanny z gorącą wodą należy dodać starty na tarce korzeń imbiru (wystarczy kawałek wielkości kciuka). Kąpiel powinna trwać 15–20 minut. Należy pamiętać, aby w trakcie i po zabiegu pić dużo wody.
Kąpiel z solą himalajską
To jedna z najzdrowszych soli na świecie. Zawiera ponad 80 różnych substancji mineralnych. Dodając ją do kąpieli serwujemy sobie coś więcej niż zwykły relaks – sól himalajska oczyszcza organizm, regeneruje i poprawia wygląd skóry. Sprawdzi się zwłaszcza podczas odchudzania, ponieważ ujędrnia, wygładza i niweluje cellulit. Na każdy litr ciepłej wody potrzeba około 10 gramów soli himalajskiej.
Kąpiele detoksykujące to prosty i przyjemny sposób, aby wspomóc odchudzanie. Należy pamiętać, że mają na celu zwiększenie ilości wydzielanego potu. Ważne jest więc, aby w podczas kąpieli i przez kilka godzin po niej nawadniać organizm i uzupełniać płyny. Jeśli nie wypijesz odpowiedniej ilości wody, może dojść do niebezpiecznego odwodnienia.
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze