Sauna sposobem na odchudzanie

Nie trzeba od razu płacić kosmicznych cen za specjalistyczne zabiegi kosmetyczne w salonach albo wykupywać różnego rodzaju preparatów kosmetycznych do domu, by aktywnie wpłynąć na spalanie tkanki tłuszczowej i poprawić wygląd skóry. Zaleca się korzystanie z sauny jako podstawę nie tylko do relaksacji, ale przede wszystkim aktywnego wpływu na pozbywanie się z ciała toksyn. Warto korzystać z łaźni parowych, kąpieli w saunie, by nie tylko odczuć różnicę w organizmie, ale przede wszystkim – by wspomóc proces odchudzania i oczyszczania organizmu.

123RF

Po co człowiekowi sauna?

Rozgrzewanie ciała w saunie zwiększa wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. To nie tylko korzystnie wpływa na ciało, ale też samopoczucie człowieka. Dodatkowo także parujące gorące powietrze rozluźnia mięśnie, oczyszcza wraz z wydzielaniem potu organizm z toksyn i – co ważne – korzystnie wpływa na układ krwionośny. Wszystko z powodu warunków, jakie panują w saunie.

Temperatura w saunie bywa różna, ale można w niej do kilkunastu minut zregenerować nie tylko ciało, ale także umysł. To czas relaksu i odpoczynku dla wszystkich partii ciała. Dodatkowo również to czas, gdy w organizmie człowieka przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwalczając w ten sposób m.in. cellulit. Sauna idealnie leczy schorzenia reumatyczne, wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe, a także schorzenia układu oddechowego i zatok. Co istotne, tak oczyszczony organizm i odpowiednio stymulowany do prawidłowego funkcjonowania wzmacnia odporność organizmu. Trzeba tylko wiedzieć, że sauna saunie nierówna. Są jej różne rodzaje.

Wybór sauny

Najpopularniejszą jest sauna parowa, w której temperatura sięga do granic 40–50 stopni Celsjusza. Idealna przed skorzystaniem z zabiegów kosmetycznych czy też wchłonięciem preparatów kosmetycznych.

Sauna infrared – oprócz pary stosowane są promieniowania czerwone. To idealny rodzaj sauny na rozgrzewanie mięśni i stawów. Często korzystają z niej sportowcy.

Sauna fińska, w której temperatura sięga do 120 stopni Celsjusza, a dodatkowo jest też niska wilgotność powietrza. Idealnie działa na usuwanie substancji toksycznych z organizmu, motywując metabolizm do prawidłowego działania.

Kto nie może korzystać z sauny?

Nie wszyscy są w stanie wytrzymać temperaturę i parowanie we wnętrzu sauny. Bez względu na rodzaj sauny niezbędna jest też świadomość ogólnych przeciwwskazań do korzystania z sauny. Zaliczyć można do nich:

  • osoby z niewydolnością serca,
  • osoby z chorobą nerek,
  • osoby z chorobami płuc,
  • osoby z nadciśnieniem tętniczym,
  • osoby z miażdżycą,
  • osoby z jaskrą,
  • osoby z grzybicą skóry.

Trzeba o tym pamiętać, w przeciwnym razie człowiek chory może sobie bardziej zaszkodzić, niż się zrelaksować i wpłynąć na poprawienie sylwetki.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Diety i odchudzanie:

Znaczenie błonnika w odchudzaniu Schudnij przed ślubem Bezpieczne oszukiwanie na diecie Przekąski, które zmniejszają apetyt Bezpieczne odchudzanie Schudnij bez wysiłku Zmniejsz wartość kaloryczną posiłków Skuteczna i szybka dieta Bieganie a odchudzanie Skuteczne diety gwiazd Skuteczne tabletki na odchudzanie Alkohol na diecie – można czy nie? Sposoby na poprawę metabolizmu Zmiana nawyków żywieniowych a odchudzanie Sposoby na przyspieszenie odchudzania Zielona kawa na odchudzanie Środki wspomagające odchudzanie Zapomnij o efekcie jo-jo W czym tkwi tajemnica tabletek odchudzających? Wpływ wody na odchudzanie Wpływ kofeiny na odchudzanie Poznaj prawdę na temat diet i odchudzania Wybierz odpowiednie tabletki na odchudzanie Owoce, które pomogą ci schudnąć

Popularne w tym tygodniu:

Bananowa owsianka | Szybki sposób!