Sauna sposobem na odchudzanie
RADOSŁAW ROGALSKI • dawno temu • 1 komentarzNie trzeba od razu płacić kosmicznych cen za specjalistyczne zabiegi kosmetyczne w salonach albo wykupywać różnego rodzaju preparatów kosmetycznych do domu, by aktywnie wpłynąć na spalanie tkanki tłuszczowej i poprawić wygląd skóry. Zaleca się korzystanie z sauny jako podstawę nie tylko do relaksacji, ale przede wszystkim aktywnego wpływu na pozbywanie się z ciała toksyn. Warto korzystać z łaźni parowych, kąpieli w saunie, by nie tylko odczuć różnicę w organizmie, ale przede wszystkim – by wspomóc proces odchudzania i oczyszczania organizmu.
Po co człowiekowi sauna?
Rozgrzewanie ciała w saunie zwiększa wydzielanie endorfin, czyli hormonu szczęścia. To nie tylko korzystnie wpływa na ciało, ale też samopoczucie człowieka. Dodatkowo także parujące gorące powietrze rozluźnia mięśnie, oczyszcza wraz z wydzielaniem potu organizm z toksyn i – co ważne – korzystnie wpływa na układ krwionośny. Wszystko z powodu warunków, jakie panują w saunie.
Temperatura w saunie bywa różna, ale można w niej do kilkunastu minut zregenerować nie tylko ciało, ale także umysł. To czas relaksu i odpoczynku dla wszystkich partii ciała. Dodatkowo również to czas, gdy w organizmie człowieka przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwalczając w ten sposób m.in. cellulit. Sauna idealnie leczy schorzenia reumatyczne, wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe, a także schorzenia układu oddechowego i zatok. Co istotne, tak oczyszczony organizm i odpowiednio stymulowany do prawidłowego funkcjonowania wzmacnia odporność organizmu. Trzeba tylko wiedzieć, że sauna saunie nierówna. Są jej różne rodzaje.
Wybór sauny
Najpopularniejszą jest sauna parowa, w której temperatura sięga do granic 40–50 stopni Celsjusza. Idealna przed skorzystaniem z zabiegów kosmetycznych czy też wchłonięciem preparatów kosmetycznych.
Sauna infrared – oprócz pary stosowane są promieniowania czerwone. To idealny rodzaj sauny na rozgrzewanie mięśni i stawów. Często korzystają z niej sportowcy.
Sauna fińska, w której temperatura sięga do 120 stopni Celsjusza, a dodatkowo jest też niska wilgotność powietrza. Idealnie działa na usuwanie substancji toksycznych z organizmu, motywując metabolizm do prawidłowego działania.
Kto nie może korzystać z sauny?
Nie wszyscy są w stanie wytrzymać temperaturę i parowanie we wnętrzu sauny. Bez względu na rodzaj sauny niezbędna jest też świadomość ogólnych przeciwwskazań do korzystania z sauny. Zaliczyć można do nich:
- osoby z niewydolnością serca,
- osoby z chorobą nerek,
- osoby z chorobami płuc,
- osoby z nadciśnieniem tętniczym,
- osoby z miażdżycą,
- osoby z jaskrą,
- osoby z grzybicą skóry.
Trzeba o tym pamiętać, w przeciwnym razie człowiek chory może sobie bardziej zaszkodzić, niż się zrelaksować i wpłynąć na poprawienie sylwetki.
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze