Podciąganie australijskie - na co? Efekty i technika
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuPodciąganie australijskie to idealne ćwiczenie dla osób chcących zaangażować mięśnie ramion oraz mięśnie pleców. Jak je prawidłowo wykonać i jakie efekty daje podciąganie australijskie?
Podciąganie australijskie — na co?
Podciąganie jest jednym z bardziej popularnych ćwiczeń dla osób, które trenują na siłowni, crossfit czy też street workout. Ma wiele odmian: najczęściej wykonuje się klasyczną wersję, czyli pionowe podciąganie się na drążku.
Dla osób, które nie są w stanie go jeszcze zrobić, przeznaczony jest inny wariant. Mowa tu o podciąganiu australijskim, które wykonuje się w pozycji prawie całkiem poziomej. Jest to ćwiczenie wielostawowe, które angażuje do pracy wiele mięśni jednocześnie. Z tego względu jest rekomendowane w planach treningowych, szczególnie osobom chcącym zaangażować mięśnie ramion oraz mięśnie pleców.
Podciąganie australijskie — efekty
Podciąganie typu australijskiego nie jest ćwiczeniem łatwym, choć wykonywanie go wygląda bardzo efektownie. Prawidłowo ćwiczone może być niezwykle skuteczne. Warto jednak nastawić się już od samego początku na jakość powtórzeń, zamiast na ich liczbę. Podciąganie australijskie buduje kondycję, rozwija mięśnie grzbietu i ramion, poprawia wytrzymałość i siłę mięśni. W połączeniu z odpowiednim treningiem i dietą sprawia, że mięśnie są wyrzeźbione.
Podciąganie australijskie – technika
Podciąganie australijskie będzie idealne jako przygotowanie do klasycznego podciągania w pionie. Zacząć należy od właściwego ustawienia. Stań koło drążka w taki sposób, aby palce stóp wystawały do przodu za linie. Złap drążek podchwytem i zacznij się od niego oddalać, schodząc w dół. Zejdź tak nisko, aż twoje ramiona będą całkiem proste w łokciach. Nie ruszaj przy tym stóp. Następnie zacznij się podnosić, podciągając się na drążku i starając się dotknąć drążkiem klatki piersiowej.
Podciąganie australijskie w domu
Podciąganie australijskie można wykonywać na siłowni domowej lub plenerowej, ale równie dobrze we własnym domu. Jedynym sprzętem, który jest potrzebny do takiego treningu, jest drążek rozporowy. Drążek najlepiej zamontować we framudze drzwi na odpowiedniej wysokości. Poprzez odpowiednią wysokość należy rozumieć poziom trudności, jaki będzie dostosowany do naszych możliwości. Osobom początkującym poleca się, by zamontowały drążek na wysokości ramion, co ułatwi wykonanie podciągnięcia.
DD
Jak podciągać się na drążku — nachwytem czy podchwytem? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze