Talia osy - co to jest i jak ją wymodelować? Zobacz przykładowe ćwiczenia
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuTalia osy uznawana jest za atrybut kobiecości. Marzą o niej kobiety i dostrzegają mężczyźni, uważając, że talia osy jest bardzo seksowna. Od czego zależy wcięcie w talii i jak można je wymodelować? Poznaj ćwiczenia na talię osy i dowiedz się, jak często trzeba je wykonywać.
Talia osy — co to jest?
Talia osy to marzenie wielu kobiet. Dlaczego jest tak pożądana? Uznawana jest za jeden z elementów składający się na najseksowniejszą kobiecą sylwetkę — figurę o kształcie klepsydry. Figura klepsydry wyróżnia się właśnie wąską talią — tak zwaną talią "osy", obfitym biustem i szerokimi biodrami.
Talia osy — gorset
Talia osy od wieków była wyznacznikiem kobiecości. Dlatego już w dawnych czasach kobiety, które chciały osiągnąć ideał sylwetki, były skłonne do wielu poświęceń. Nie mówiło się wtedy o stosowaniu diety i uprawianiu aktywności fizycznej, ale znaleziony inny sposób na ukrycie wszelkich niechcianych fałdek tłuszczu. Tym sposobem było zakładanie gorsetu, który nie był zbyt wygodny i jego noszenie wiązało się z dużym dyskomfortem. Na szczęście ta moda już minęła, a w celu uzyskania talii osy można spróbować innych, bardziej przyjaznych metod.
Talia osy — ćwiczenia modelujące talię
Jedną ze skutecznych metod na talię osy są odpowiednie ćwiczenia. Zaleca się takie, które modelują talię osy, czyli: skośne brzuszki, nożyce w pozycji leżącej, kręcenie hulahop, unoszenie nóg w pozycji leżącej i ćwiczenia na twisterze.
Oprócz ćwiczeń, które należy wykonywać, duże znaczenie ma ich liczba i systematyczność. Zaleca się trenowanie 3–5 razy w tygodniu — dzięki temu można uzyskać najlepsze efekty.
Talia osy — od czego zależy?
To, jaką mamy figurę, zależy od naszych genów — rodzimy się z konkretną sylwetką i choć możemy nad nią pracować przez całe życie, nie zmienimy tego, jak długie mamy nogi czy jak bardzo szerokie biodra. Nie każda z pań przychodzi na świat z sylwetką klepsydry; niektóre panie mają talię osy od "urodzenia", a inne muszą włożyć sporo wysiłku, by ją uzyskać.
Na talię ma także wpływ dieta — szkodzą jej nieregularne odżywianie, źle zbilansowane posiłki, z dużą ilością wysoko przetworzonych produktów, słodyczy i niezdrowych przekąsek. Do utraty wcięcia w talii przyczynia się także poród, a szczególnie urodzenie kilkoro dzieci w dość krótkich odstępach czasu.
Talia osy w tydzień — to możliwe?
Geny, ćwiczenia i dieta to nie jedyne czynniki, mające wpływ na wcięcie w talii. Jeśli zamiast jędrnego brzucha znajduje się tam oponka, nie będzie on prezentował się najlepiej, a ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanego efektu. Chcąc pochwalić się talią osy, należy zadbać o zrzucenie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Najlepiej opracować w tym celu trening ogólnorozwojowy, uwzględniający również ćwiczenia cardio. Praca nad idealną talią to długotrwały proces — z tego względu należy uzbroić się w cierpliwość — zajmie to zdecydowanie więcej czasu niż tydzień.
DD
Jak dobierać obciążenie treningowe? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze