Wcięcie w talii - jakie ćwiczenia będą najskuteczniejsze?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuWcięcie w talii zależy od kilku czynników: budowy sylwetki, ilości tkanki tłuszczowej zgromadzonej na brzuchu, diety i oczywiście właściwego treningu. Jakie ćwiczenia są najlepsze na wcięcie w talii?
Brzuszki w skośnej wersji
Klasyczne brzuszki są dobre niemal dla każdego, a skośne brzuszki kojarzymy choćby z zajęć WF. Jak je wykonać? Przyjmij pozycję wyjściową: połóż się plecami na podłożu, ugnij nogi w kolanach, a ręce trzymaj za głową. Unieś prawą nogę i połóż ją tak, by prawa stopa opierała się na lewym kolanie.
Następnie wykonuj ćwiczenie poprzez unoszenie tułowia, jednocześnie prostując lewą rękę, a lewy łokieć kierując w stronę prawego kolana. Nie odrywaj odcinka lędźwiowego od podłoża. Zrób 2–3 serie, po 15–20 powtórzeń na każdą ze stron.
Russian Twist
Jednym z bardziej skutecznych ćwiczeń na talię osy jest tak zwany Russian Twist. Na czym polega to ćwiczenie? Przyjmij pozycję wyjściową — usiądź na ziemi i zegnij nogi tak, by w kolanach ustawić kąt prosty. Następnie unieś je do góry, utrzymując kąt 90 stopni. Unieś dłonie na wysokość klatki piersiowej i złącz dłonie w dowolny sposób.
Utrzymuj prosty kręgosłup i wykonuj "twisty" naprzemiennie w obie strony — raz obracając się w prawo razem z dłońmi, a następnie w lewo, utrzymując biodra w nieruchomej pozycji. Pamiętaj o złączonych kolanach i kącie prostym. Jeśli chcesz, by mięśnie brzucha mocniej pracowały, możesz w dłonie wziąć hantelek. Technika w tym ćwiczeniu jest bardzo ważna. Po pierwsze dlatego, by było ono skuteczne, po drugie, by nie obciążać mięśni czy kręgosłupa.
Deska bokiem
Deska to jedno z bardziej efektywnych ćwiczeń działających na brzuch, ale i inne partie ciała. Deska wykonywana bokiem to równie korzystna odmiana. Podczas tego ćwiczenia pracują mięśnie proste brzucha, mięśnie skośne, mięśnie naramienne, mięsień piersiowy, czworogłowy uda i najszerszy grzbietu.
Technika krok po kroku przedstawia się następująco: przyjmij pozycję do tradycyjnej deski, a następnie oderwij jedno ramię wraz ze stopą od ziemi, by ustawić ciało bokiem do podłoża. Ciało powinno opierać się na jednym przedramieniu i zewnętrznej krawędzi stopy po tej samej stronie co ramię. Nogi trzymaj złączone, wyprostowane, głowa i tułów mają być w jednej linii. Rękę, na której nie opiera się ciało, możesz położyć na biodrze.
W takiej pozycji pozostań 20–30 sekund, a jeśli to będzie dla ciebie bezproblemowe — wydłuż ten czas. Pamiętaj o mocnym napięciu mięśni brzucha, aby dolny odcinek pleców nie był wygięty i o oddychaniu.
Ćwiczenia z hula-hoop
Bardzo skuteczne w modelowaniu talii osy są ćwiczenia z hula-hop. Ta niepozorna z wyglądu obręcz wyszczupla talię i przynosi naprawdę szybkie efekty. Jak ćwiczyć z hula-hoop? Trening z plastikową obręczą polega na zataczaniu dużych okręgów biodrami, aby koło cały czas było w ruchu i nie spadało. Na początku można zacząć od 5 minut treningu dziennie, po jakimś czasie warto zwiększać ten czas do 7,10 czy nawet 15 minut.
DD
Rozgrzewka — jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę? (FABRYKA SIŁY)
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze