Dieta 2000 kalorii - dobry pomysł dla aktywnych fizycznie kobiet. Efekty, przepisy, jadłospis
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuDieta 2000 kalorii to dieta odchudzająca, która najlepsze efekty przynosi w połączeniu z aktywnością fizyczną. Praktycznie jej jedyną zasadą jest przyjmowanie dziennie 2000 kalorii, w czym może pomóc trzymanie się określonego jadłospisu. Przepisy na poszczególne dania nie są jednak monotonne i dzięki temu możemy przez cały dzień jeść różnorodne i smaczne posiłki.
Dieta 2000 kalorii — efekty
Wydawałoby się, że dieta 2000 kalorii nie jest wcale dobrą dietą odchudzającą, skoro w obecnych czasach popularnością cieszą się diety 1500, 1200 czy nawet 1000 kalorii. Jednak nic bardziej mylnego. Każda z tych diet bowiem przeznaczona jest dla osób, które mają inne wymagania energetyczne. Dieta 2000 kalorii jest zatem odpowiednia dla aktywnych fizycznie kobiet oraz mężczyzn, którzy nie uprawiają dużo sportu.
Przyjmowanie 2000 kalorii dziennie jest również dobrym rozwiązaniem z innego względu. Według wielu założeń organizm potrzebuje średnio 1500 kalorii, aby podtrzymać funkcje życiowe w stanie spoczynku, 2500 kalorii jest potrzebne, aby utrzymać masę ciała na stałym poziomie. Zatem 2000 kalorii jest sytuacją idealną — bez problemu bowiem utrzymujemy funkcje organizmu, a jednocześnie tracimy zbędne kilogramy.
Dieta 2000 kalorii – jadłospis
Śniadanie: budyń z komosy ryżowej
Drugie śniadanie: burger z ciecierzycy
Obiad: makaron z łososiem
Podwieczorek: jedna pomarańcza
Kolacja: sałatka z warzyw korzeniowych
Dieta 2000 kalorii — przepisy
Budyń z komosy ryżowej. Komosę (około 5 łyżek) gotujemy według wytycznych na opakowaniu, następnie dodajemy 3 łyżeczki mleczka kokosowego, pół łyżeczki miodu oraz szczyptę kurkumy i imbiru. Bierzemy również jeden plaster ananasa z puszki, przekrawamy na pół i jedną z połówek również wrzucamy do komosy. Całość blendujemy na gładką masę. Tak przygotowany budyń wystarczy przelać do miski i udekorować pozostałą połówką ananasa.
Burger z ciecierzycy. Ciecierzycę odsączamy z zalewy, następnie dodajemy do niej wyciśnięty czosnek, posiekane pomidory i cebulę, oliwę i przyprawy (oregano, zioła prowansalskie, sól, pieprz). Całość blendujemy. Tak przygotowaną masę mieszamy z ugotowaną wcześniej kaszą jaglaną, posiekaną cebulą i drobno startą marchewką, po czym odkładamy na 15 minut. Z masy formujemy okrągłe kotlety, które wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. Celsjusza. Kotlety powinny piec się przez 40 minut, ale po 20 minutach (czyli w połowie czasu) należy je przewrócić na drugą stronę, aby upiekły się równomiernie. Tak przygotowane kotlety wkładamy w bułkę między sałatę, ogórka i cebulę.
Makaron z łososiem. Makaron gotujemy tak, aby był al dente. Następnie patelnię obok polewamy oliwą, na której musimy zeszklić poszatkowaną cebulę oraz czosnek. Potem na patelnię dodajemy także świeży umyty szpinak oraz kawałki łososia. Kiedy łosoś się zetnie, całość doprawiamy solą i pieprzem, a następnie łączymy z makaronem. Gdy danie będzie już na talerzu, możemy je udekorować natką pietruszki.
Sałatka z warzyw korzeniowych. Do sałatki musimy ugotować 3 ziemniaki (lub zamiast nich — jednego batata) oraz 2 buraki. Gdy warzywa będą już ostudzone, kroimy je w drobną kostkę, dodajemy posiekaną natkę pietruszki, jarmuż oraz ser feta. Na koniec wszystko polewamy sosem z awokado. Aby przygotować taki sos, wystarczy rozgnieść ćwiartkę awokado, którą mieszamy z odrobiną oliwy i doprawiamy pieprzem.
Jakub Ruźniak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze