Ćwiczyłeś i wybierasz się na imprezę? Wiedz, że dzisiaj prawdopodobnie się upijesz

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pójść do pracy i efektywnie działać po wieczornej imprezie i wcześniejszych ćwiczeniach, to z pewnością wiesz, że połączenie bąbelków i wysiłku fizycznego lub innej aktywności, która jest czymś więcej niż przełączaniem kanałów w telewizorze, może być zabójcze dla twojego organizmu.

Połączenie ćwiczeń i alkoholu ma negatywny wpływ na organizm

Połączenie ćwiczeń i alkoholu ma negatywny wpływ na organizm (123rf)

Autodestrukcja?

Badania opublikowane w amerykańskim czasopiśmie Health Psychology dowodzą, że – pomimo tego, że alkohol po ćwiczeniach fizycznych może mieć katastrofalne skutki – ludzie mają tendencję do łączenia ich tego samego dnia.

Więcej na temat alkoholu w diecie sportowca


Doświadczenia zostały wykonane na grupie 150 osób w wieku od 18 do 89 lat i miały wskazać związek między spożywaniem alkoholu i aktywnością fizyczną. Badania pokazały, że w trzech 21-dniowych okresach ludzie byli skłonni do picia alkoholu w dni, które były dla nich bardziej aktywne niż zwykle, a więc w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

Ćwicz i pij mądrze

Podczas, gdy myślisz, że ćwiczenia bezpośrednio doprowadzają do picia alkoholu, to faktycznie wyjaśnienie jest trochę bardziej oczywiste. Wraz z nastaniem weekendowych dni, większość ludzi skupia się na wypoczynku i integracjach społecznych, które mogą obejmować też picie alkoholu. Twierdzi tak autor badania, lekarz David Conroy, profesor medycyny prewencyjnej Uniwersytetu Northwestern.

Kiedy więc idziesz na trening na siłownię, a potem nie możesz się pohamować i planujesz pójść na drinka, to wiedz, że po treningu powinieneś zrekompensować organizmowi utracone przy wysiłku kalorie. W innym wypadku alkohol bardzo szybko wpłynie na twój organizm. Dlatego przed treningiem warto wyposażyć się w wysokokaloryczne napoje izotoniczne. A może jesteś tak wytrwały i masz tyle samozaparcia, że do czasu uzyskania wymarzonej sylwetki możesz oprzeć się drinkom?

Oczywiście, picie alkoholu nie wyklucza bycia aktywnym, na przykład na imprezowym parkiecie. Pamiętaj jednak, że zarówno picie, jak i pocenie się, w znacznym stopniu odwadniają nasz organizm. Dlatego pij dużo wody zawsze, gdy masz zamiar dobrze się bawić, zwłaszcza po wyczerpującym dniu.

Kaloryczność popularnych alkoholi

Jeśli jednak nie posłuchałeś, byłeś na siłowni, a potem na imprezie, a teraz cierpisz, to wiedz, że najlepszym lekarstwem będzie odpoczynek. Ważne będzie uzupełnienie utraconych witamin i składników mineralnych oraz płynów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Co jeść przed i po popołudniowym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Domowe napoje izotoniczne. Przepisy Anny Lewandowskiej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu

Popularne w tym tygodniu:

Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej - skalpel, turbo spalanie, killer, extra figura, model look, rewolucja W wymarzonej sukience chciała wyglądać idealnie. 17-latka w rok zrzuciła 60 kg Dieta Chodakowskiej - kalorie, zasady, przykładowy jadłospis Co jeść po treningu – regeneracja, uzupełnienie minerałów, czas, przepisy Ćwiczenia z Chodakowską nie przyniosą efektów, jeśli popełnisz ten błąd Płaski brzuch w miesiąc - wyzwanie, zasady, plan treningu Ćwiczenia na pośladki czyli piękny tył domowymi sposobami Killer Ewy Chodakowskiej – na czym polega, efekty Jak wyszczuplić uda – ćwiczenia, dieta Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - podstawy, przyrządy, przykładowe ćwiczenia Spalanie kalorii – ćwiczenia fizyczne, sen, prace domowe, mity Program 300 brzuszków - przygotowanie, plan treningu, efekty