4 migdały dziennie mogą poprawić zdrowie - migdały na włosy, migdały na jelita
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuSą nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe. O czym mowa? O migdałach! Te orzechy zawierają wiele witamin i składników mineralnych niezbędnych do prawidłowej pracy naszego organizmu. Czasami słyszycie pytanie: "Migdały - ile dziennie?", "Ile można zjeść migdałów dziennie?". Wystarczy niewiele. 4 migdały dziennie mogą poprawić zdrowie.
Warto wprowadzić migdały do naszej diety — nawet tej odchudzającej. Co się zatem stanie, gdy będziemy jeść cztery migdały dziennie?
Zobacz też: Dlaczego warto jeść orzechy?
Obniżony poziom złego cholesterolu
Zmagasz się z podwyższonym poziomem cholesterolu we krwi? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Migdały są w piątce najlepszych produktów obniżających jego wskaźniki.
Objawami zbyt wysokiego poziomu złego cholesterolu we krwi (znanego jako LDL) są np. białe plamy na powiekach, chroniczne zmęczenie, bóle nóg i przedwczesne siwienie włosów. Podwyższone LDL grozi nawet chorobą wieńcową.
Zauważasz takie sygnały u siebie? Polecamy cztery migdały dziennie.
Zdrowe i mocne włosy
To właśnie w migdałach znajdziemy zestaw witamin i składników mineralnych odpowiedzialnych za mocne i błyszczące włosy. Orzechy to bogactwo magnezu i cynku, które stymulują ich wzrost. Kolejne składniki, takie jak: witamina E czy B sprawią, że staną się one błyszczące i nie będą się łamały.
Olejki zawarte w migdałach nawilżą też włosy i ochronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, wiatrem i chlorem.
Wrzuć cztery migdały do ulubionej owsianki lub jogurtu.
Profilaktyka chorób serca
Migdały są dobrodziejstwem dla naszego serca. Zawarte w nich antyoksydanty, jednonienasycone tłuszcze, magnez oraz miedź wzmocnią żyły i cały układ krążenia.
Na narząd pozytywnie wpływa również witamina E. Obniża ona ciśnienie tętnicze i utrudnia złemu cholesterolowi LDL zaleganie w ściankach naczyń.
Spożywanie kilku orzechów dziennie zapobiega chorobom serca. Potwierdzają to badania naukowców z Uniwersytetu Aston w Wielkiej Brytanii.
Promienna cera bez zmarszczek
Magnez zawarty w migdałach przyczynia się do wzmożonej produkcji kolagenu - białka odpowiedzialnego za dobry stan naszej skóry. Inny składnik, czyli witamina E, wykazuje natomiast silne działanie przeciwutleniające.
Hamuje ona rozwój szkodliwych wolnych rodników, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek i innych oznak starzenia się skóry.
Migdały poprawią też kondycję cery suchej, trądzikowej i ze skłonnościami do podrażnień. Doskonale wiedzą o tym producenci kosmetyków, którzy korzystają z ich właściwości odżywczych.
Dobry stan jelit
Migdały pomogą też na choroby układu trawiennego. Brak równowagi we florze bakteryjnej objawia się bólami brzucha, nieprzyjemnym oddechem i niestrawnością. Często się z tym zmagasz?
Skórki tych orzechów są bogactwem prebiotyków - substancji odpowiedzialnych za namnażanie się dobrych bakterii w jelitach. Do ich wzrostu przyczyniają się także lipidy zawarte w migdałach. Okazuje się więc, że spożywanie migdałów przynosi wiele pozytywnych korzyści dla zdrowia.
Zmagasz się z częstymi infekcjami? Orzechy wzmacniają też układ odpornościowy.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze