Trendy żywieniowe 2017 ze względu na znak zodiaku
PAULINA BANAŚKIEWICZ-SURMA • dawno temu • 4 komentarzePrzed nami jeszcze wiele miesięcy 2017 roku. O trendach żywieniowych (m.in. modzie na wegetarianizm czy glony morskie) na ten sezon zapewne słyszeliśmy nie raz. Jak donosi serwis Spoon University, istnieje związek między możliwością uzależnienia się od produktów spożywczych a datą urodzenia. Które z nich mogą wzbudzić nasze zainteresowanie w 2017 roku ze względu na specyfikę znaku zodiaku?
Ten artykuł ma 6 stron:
Skorpion
Zaradny i skryty z natury Skorpion w 2017 roku pokocha wegańskie hamburgery. Dlaczego? W wielu kwestiach doszukuje się on drugiego dna, a tego typu wyroby to zazwyczaj mieszanka wielu składników. Do ich przygotowania można wykorzystać m.in. soczewicę, kaszę jaglaną i buraki albo kaszę gryczaną i pieczarki. Te odpowiedniki mięsnych potraw warto przygotować również z tofu.
Innym trendem żywieniowym, który powinien smakować osobom spod znaku Skorpiona, jest dżakfrut, czyli owoc drzewa bochenkowego o soczystym żółtym miąższu (w konsystencji podobny do papai). To największy owoc na świecie! Można go spożywać zarówno na surowo, jak i po obróbce termicznej: jako składnik sałatek, deserów, sosów do mięs i ryb. Nasiona dżakfruta to źródło białek i składników mineralnych (potasu, magnezu, manganu i żelaza), witaminy B i C, dlatego warto je miksować i dodawać do owsianki lub prażyć i jeść między posiłkami. Dżakfrut sprawdzi się również jako potreningowa przekąska, dostarczając organizmowi węglowodanów i błonnika.
Zobacz też: Najzdrowsze zupy świata
Strzelec
Osoby spod znaku Strzelca kochają wolność i podróże, które są okazją do poznawania nowych smaków, dlatego prawdopodobnie przypadnie im do gustu danie makaronowe — noodle z edamamem, czyli zieloną soją (świeżą fasolką sojową, przekąską, która jest przetwarzana podczas wyrobu mleka i sosu sojowego oraz tofu). Indyjskie jedzenie było popularne w trakcie ostatnich miesięcy ubiegłego roku i ten trend będzie miał swoją kontynuację w 2017 roku.
Edamame zawiera witaminę K i z grupy B, błonnik pokarmowy i zdrowe nienasycone tłuszcze. Dostarcza dobrze przyswajalnego białka. Jest źródłem izoflawonów sojowych, które według wyników badań naukowców wykazują właściwości antynowotworowe i zapobiegają schorzeniom serca. Zieloną soję można wykorzystać jako składnik sałatek, zup i dodatek do ryżu. Znajdziemy ją w sklepach ze zdrową żywnością. Warto po nią sięgać na diecie: błonnik daje uczucie sytości i zmniejsza apetyt, a kwasy przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej.
Ten artykuł ma 4 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze