Czym jest nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej? Zabieg nieinwazyjny - co to znaczy?
RADOSŁAW ROGALSKI • dawno temuNowoczesną metodą pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest cavilipoliza, czyli zabieg mający na celu nieinwazyjne usuwanie tłuszczu - przy wykorzystaniu ultradźwięków i energii o wysokiej częstotliwości. Zabieg ten jest alternatywą dla typowej liposukcji, a jego efekty bywają widoczne szybko. Warto wiedzieć o tej metodzie nieco więcej. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym jest nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej.
Na początek wyjaśnijmy ważną kwestię. Zabieg nieinwazyjny — co to znaczy?
Zabiegiem nieinwazyjnym nazywamy taki zabieg, w trakcie którego nie stosuje się narzędzi naruszających integralność skóry człowieka (lub które zostają umieszczone w ciele).
Działanie cavilipolizy
Nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej opiera się głównie na rozbiciu komórek tłuszczowych i cholesterolu przy użyciu składnika tj. fosfatydylocholina. Jest to to substancja, którą pozyskuje się z soi. Zadaniem zabiegu jest nie tylko zredukowanie tkanki tłuszczowej, ale też poprawienie kolorytu skóry, jej elastyczności i zwiększenie produkcji kolagenu, co wpływa na wydłużenie czasu starzenia się skóry.
Zabieg jest całkowicie nieinwazyjny i komfortowy dla klienta. Przez 30 minut pacjent leży na leżance poobklejany elektrodami, które w sposób całkowicie bezbolesny i nieodczuwalny dla pacjenta rozbijają komórki tłuszczowe i cholesterol.
Wybór miejsca, które będzie poddane zabiegowi, jest dowolny. Dlatego też można spokojnie zdecydować się na partie: brzucha, ud, pośladków, ramion i innych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że efekt nie jest natychmiast widoczny, lecz aby skutecznie i bezpiecznie wpłynąć na redukcję centymetrów w ciele, potrzeba przebyć kurację w całości — czyli do 6 zabiegów w odstępach co 10 dni.
Z uwagi na dużą innowacyjność i szybką skuteczność zabieg nie należy do najtańszych. Koszt jednego zabiegu przekracza 1000 zł. Oprócz ceny są też przeciwwskazania ogólne, które wykluczają osoby z gruźlicą, nowotworami, zakrzepicą i niewydolnością nerek lub wątroby do skorzystania z tego typu zabiegu. Dodatkowo również w okresie ciąży, miesiączki i u osób z różnego rodzaju implantami w ciele ten zabieg nie jest wskazany.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze