Czapka do biegania, a może chusta buff, opaska do biegania, daszek do biegania - co wybrać?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temu • 1 komentarzCzapka do biegania to niezbędny element w szafie każdego biegacza. Czapka do biegania latem zapobiegnie udarom słonecznym, czapka do biegania na zimę ochroni przed chłodem, wiatrem, śniegiem.
Jaka czapka do biegania jest najlepsza?
Czapka do biegania to nieodłączny element garderoby każdego biegacza. Czapka do biegania latem chroni głowę przed przegrzaniem, czapka do biegania zimą zapewnia termoizolację i zapobiega wyziębieniu. W ofercie sklepów sportowych znajdziemy czapki do biegania damskie, czapki do biegania męskie i czapki do biegania dziecięce.
Oprócz czapek do biegania mamy inne akcesoria, chroniące głowę. Są to: opaski do biegania, chusty dla biegaczy typu buff, daszki do biegania. Biegacze zazwyczaj mają w swojej szafie kilka, jeśli nie kilkadziesiąt opcji do wyboru. Lubią czapki do biegania we wzory, kolorowe, przyciągające wzrok, często wzór na czapce pasuje np. do wzoru na chuście do biegania, chroniącej przed zimnem szyję. Jaka czapka do biegania będzie najlepsza? Podpowiadamy.
Czapka do biegania latem — jaka czapka do biegania jest polecana?
Czapka do biegania latem to konieczność. Nie chcesz przecież narazić się na udar słoneczny czy bolesne poparzenia słoneczne. Czapka do biegania latem ma daszek, dzięki czemu chroni wzrok (nie każdy lubi biegać w okularach przeciwsłonecznych). Czapka do biegania latem wykonana jest z tkaniny technicznej, która odprowadza wilgoć, zapewnia termoizolację i ma panele typu mesh, gwarantujące przewiew. Jeśli biegamy dużo i często, to warto zakupić czapkę do biegania latem typu saharyjka. Jest to czapka do biegania z odpinanym panelem na karku. Taką czapkę mają przy sobie osoby biorące udział w długich, górskich biegach ultra.
Jakie czapki sportowe do biegania posłużą na długo? Każda znana marka sportowa ma je w swojej ofercie. Jeśli szukamy czapki do biegania dla dzieci, to także znajdziemy je bez problemu. Jeśli poszukamy czapek do biegania podczas przecen, to kupimy je nawet za ok. 20 złotych. Jedne z najczęściej kupowanych czapek do biegania to:
• czapka do biegania 4f
• czapka do biegania nike
• czapka do biegania under armour
• czapka do biegania adidas
• czapka do biegania asics
• czapka do biegania buff (Buff to marka dla sportowców znana najbardziej z produkowania chust buff do biegania)
• czapka do biegania allegro (na Allegro znajdziesz oferty czapek do biegania wielu marek)
Czapka do biegania na zimę
Czapka do biegania na zimę to coś, bez czego nie warto wychodzić z domu, kiedy kończy się lato, a poranki i wieczory zaczynają robić się chłodne. Tym bardziej, jeśli zaczyna się zima i temperatury oscylują blisko zera. Wtedy postaw na czapkę do biegania ocieplaną, z polaru lub z ciepłym meszkiem od spodu. Popularne są także czapki do biegania na zimę z wełny merynosa.
Zadaniem czapki do biegania zimą jest termoizolacja, ochrona przed wiatrem, ale czapka do biegania na zimę nie powinna być za ciepła, żeby nie doprowadzić do spocenia. Wtedy łatwo o przewianie. Czapka do biegania z otworem na kucyk będzie przydatna, jeśli mamy długie włosy. Czapka do biegania na zimę powinna posiadać odblaskowe elementy, zwłaszcza jeśli biegamy po zmroku. Są czapki do biegania na zimę z małą szlufką, w której można zaczepić lampkę LED. Na czapkę do biegania zimą można założyć także lampkę tzw. czołówkę.
Czapka do biegania, a może chusta buff lub opaska?
Czapka do biegania to nie jedyna opcja, którą aktywni mają do wyboru. Wielu biegaczy lubi zakładać na bieganie chustę typu buff, która ma wiele zastosowań. Można założyć na głowę, żeby ochronić czoło i uszy w zimie, założyć na szyję, zasłonić usta, kiedy powietrze jest mroźne. Można ją także zawiązać na nadgarstku i wycierać nią pot z czoła. Podobne zastosowanie ma opaska do biegania. Tę opcję lubią dziewczyny z długimi włosami. Można związać włosy w kucyk na czubku głowy — czapka do biegania na to nie pozwala. Na słoneczne, ciepłe dni można wybrać daszek do biegania.
MW
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze