Materac sprężynowy - czym się charakteryzuje dobry materac ze sprężynami?
MACIEJ GRUSZCZYŃSKI • dawno temuMateriał sponsorowany przez ABC Snu
Poszukując materaca sprężynowego napotkamy wiele modeli różniących się od siebie z pozoru jedynie szczegółami. Jak wybrać naprawdę dobry materac sprężynowy do własnej sypialni?
Nie ma materaca sprężynowego idealnego dla wszystkich
Nim przejdziemy do omówienia cech, jakie powinien mieć materac sprężynowy, pragniemy zaznaczyć, że nie istnieje jeden typ materaca, który będzie idealny dla wszystkich. Wiodący producenci specjalizujący się w różnorodnych rozwiązaniach dla snu, tacy jak Hilding, mają w swojej ofercie wiele produktów spośród których nie każdy będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Wynika to z faktu, że idealny materac to taki, który odpowiada indywidualnym preferencjom. Jesteśmy jednak przekonani, że bogata oferta produktów sprawi, że znajdziesz pośród nich ten jeden, najlepszy dla siebie.
Wybieramy materac sprężynowy — wypełnienie
Materac bonellowy to najprostszy typ materaca sprężynowego, w którym każda z pojedynczych sprężyn połączona jest ze sobą elastycznym drutem o spiralnej budowie. Dzięki temu rozwiązaniu ciężar leżącego jest rozkładany na całej powierzchni materaca. Nie jest to typ podłoża polecany do codziennego wypoczynku przez specjalistów, z pewnością jest jednak ekonomiczną alternatywą. Takie materace nie posiadają stref twardości i mogą nierównomiernie wspierać poszczególne odcinki ciała, co szczególnie będzie doskwierało szczupłym i lekkim osobom.
Materace kieszeniowe to takie podłoża, w których środku znajdziemy sprężyny zamknięte w indywidualnych kieszeniach. Pod wpływem nacisku, każda ze sprężyn indywidualnie może pracować, dlatego znacznie lepiej od bonellowych podpierają ciało, w dodatku mogą być stosowane przez pary — ruch jednego z partnerów nie przekłada się na dyskomfort drugiego. Wysokiej klasy materace kieszeniowe marki Hilding, takie jak na przykład Hilding Fandango, posiadają aż 7 stref zróżnicowanej twardości, zapewniających podparcie dostosowane do poszczególnych partii ciała.
Materace kieszeniowe czy kieszeniowe Multipocket to rozwiązanie polecane niemal dla każdego: singli, par, seniorów, osób z bólami kręgosłupa.
Materac sprężynowy to nie tylko sprężyny
Wysokiej klasy materace sprężynowe nie bazują jednak tylko na wkładzie sprężynowym. Przykładowo Hilding Fandango posiada dodatkowy wkład z wysokoelastycznej pianki FlexiFoam o grubości 3 centymetrów, a także warstwę filcu z jednej i warstwę włókna kokosowego z drugiej strony. Te dodatkowe warstwy istotnie wpływają na parametry użytkowe materaca. Jest on o wiele wygodniejszy, dodatkowo ciężar ciała śpiących osób jest znacznie lepiej rozprowadzany po jego powierzchni. Kokos ma właściwości antyalergiczne, ale również poprawia twardość Hilding Fandango.
Materace kieszeniowe mogą również posiadać wkłady z pian termoelastycznych lub pian o innych właściwościach (np. chłodzących).
Twardy czy średniotwardy? Jaki materac sprężynowy wybrać?
Hilding Fandango jest idealnym przykładem materaca twardego — tego typu podłoże jest dobrym wyborem dla osób o większej wadze, doświadczającej silnych bólów kręgosłupa oraz po urazach. Jednak nie wszyscy będą się na nim komfortowo czuli — szczególnie, jeśli lubią bardziej miękkie podłoża. Nie oznacza to jednak, że materac kieszeniowy nie jest dla nich! Materace kieszeniowe dające bardziej "otulające" wrażenie to na przykład materace hybrydowe — Hilding Electro lub uzupełnione blatem piany termoelastycznej.
Materac sprężynowy — jakie atesty powinien posiadać?
Materace sprężynowe wysokiej jakości mogą posiadać różnorodne certyfikaty. Przykładowo Hilding Fandango opatrzony jest Certyfikatem Oeko-Tex poświadczającym fakt, że wszystkie materiały wykorzystane do jego produkcji są bezpieczne i pozbawione szkodliwych substancji. Dodatkowo Fandango posiada również Certyfikat jakości AEH, czyli niezależnego szwajcarskiego instytutu badawczego, który potwierdził pozytywne właściwości tego produktu w czterech kategoriach: ergonomii, higieny, klimatu i trwałości.
Materace certyfikowane dają pewność kupującemu, że ich produkcja odbyła się pod okiem ekspertów specjalizujących się w rozwiązaniach dla snu — fizjoterapeutów i ortopedów, a także że była zrównoważona pod względem ekologicznym.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy zakupie materaca sprężynowego?
Bieżące użytkowanie materaca to nie tylko relaksowanie się na nim, ale również konserwacja. Marka Hilding Anders dba o to, aby wszystkie jej produkty jak najdłużej służyły klientom. Dlatego materace sprężynowe (jak również pianowe i lateksowe) tej marki obłożone są pokrowcem, który w łatwy sposób można ściągnąć i wyprać — nawet w 60 stopniach.
Warto wiedzieć, że nie wszystkie materace sprężynowe umożliwiają wygodne przechowywanie — Hilding Fandango jest rolowany, czyli może być zwijany i chowany np. w szafie. Kupując materac upewnijmy się również, że producent zapewnia gwarancję na jego użytkowanie — w przypadku Fandango jest to aż 5 lat.
Zobacz materac Fandango w abcsnu.pl - wiodącym sklepie z wysokiej jakości rozwiązaniami dla snu.
Materiał sponsorowany przez ABC Snu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze