Owoce, których nie należy jeść jesienią i zimą (WIDEO)

Owoce i warzywa to podstawa zbilansowanej diety. Wiedzą o tym wszyscy dbający o zdrowie. Są cennym źródłem witamin i składników mineralnych wzmacniających system odpornościowy. Czy zawsze jednak są dobre dla naszego organizmu? Niekoniecznie. Są takie, których nie należy jeść jesienią i zimą.

Wiele warzyw i owoców skażonych jest pestycydami. Uprawiane są w sztucznie stworzonych warunkach. Skutkiem są nie tylko inne wartości smakowe, ale i odżywcze. Z czego powinniśmy zrezygnować w chłodniejszych porach roku?

Zdrowe i lekkie przepisy


Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Mocno wędzony pasztet z kaszą jaglaną, kiszoną kapustą i grzybami Wszystko o... żywności bezglutenowej Używasz tych tłuszczów? Robisz to niewłaściwie! Dieta dla serca – nie wierzysz? A jednak to możliwe Dietetyczny majonez - właściwości Podjadając w nocy, tyjesz podwójnie! Co znajdziesz w drinkach spalających tłuszcz? Kiedy to przeczytasz, już nigdy tego nie zjesz Na odbudowę energii najlepsza jest kawowa drzemka Dieta cytrynowa Jakie właściwości ma bób? Wielkanoc. Dietetyczne przepisy na wielkanocne potrawy