Na czym polega detoks jaglany? Detoks jaglany - efekty
KORNELIA RAMUSIEWICZ • dawno temuDetoks jaglany to oczyszczanie inne niż zwykle. Przede wszystkim nie musisz się głodzić, aby pozbyć się toksyn z organizmu i odkwasić go. Stanowiąca podstawę detoksykacji kasza jaglana to bogactwo witamin i składników mineralnych. Znajdziemy w niej przede wszystkim: magnez, żelazo, witaminy z grupy B, witaminy E i K, karoten, lecytynę, kwas foliowy, sód, potas, wapń, cynk i fosfor. Na czym polega detoks jaglany i dla kogo jest przeznaczony? Zupa z kaszy jaglanej na odchudzanie - jak ją ugotować? Zapraszamy!
Ten artykuł ma 2 strony:
Zupa oczyszczająca z kaszy jaglanej
Do przygotowania zupy jaglanej potrzebne będą: 60 g kaszy jaglanej, ½ dużego selera, 5 średnich marchewek, 1 korzeń pietruszki, curry, kurkuma, pieprz, pieprz ziołowy, sól himalajska lub morska.
Warzywa zetrzyj na tarce i wrzuć do gotującej się wody (garnek 2,5–3 l), tak aby jarzyny były przykryte. Gotuj przez 5 minut, następnie wsyp kaszę i dopraw przyprawami według uznania. Zupę należy gotować przez kolejne 7 minut, a następnie odstawić, aby kasza napęczniała.
Zobacz też: Kasza jaglana – czy już ją znacie?
Kleik z siemienia lnianego
Aby detoks był jeszcze bardziej skuteczny, każdy poranek rozpoczynaj szklanką ciepłej wody alkalicznej. Po chwili wypij kleik z siemienia lnianego. Jak go przygotować? Jedną zmieloną łyżkę lnu zalej gorącą wodą i odstaw do wystygnięcia.
Wypij kleik jeszcze przed śniadaniem — dzięki zawartości błonnika pokarmowego doskonale poprawia perystaltykę jelit, zmniejsza uczucie głodu i sprzyja odchudzaniu. Kleik z siemienia lnianego warto pić o poranku także po zakończeniu detoksu. Zobaczysz, że dzięki temu będziesz czuł się lekko i ustabilizujesz łaknienie.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze