Na czym polega detoks jaglany? Detoks jaglany - efekty
KORNELIA RAMUSIEWICZ • dawno temuDetoks jaglany to oczyszczanie inne niż zwykle. Przede wszystkim nie musisz się głodzić, aby pozbyć się toksyn z organizmu i odkwasić go. Stanowiąca podstawę detoksykacji kasza jaglana to bogactwo witamin i składników mineralnych. Znajdziemy w niej przede wszystkim: magnez, żelazo, witaminy z grupy B, witaminy E i K, karoten, lecytynę, kwas foliowy, sód, potas, wapń, cynk i fosfor. Na czym polega detoks jaglany i dla kogo jest przeznaczony? Zupa z kaszy jaglanej na odchudzanie - jak ją ugotować? Zapraszamy!
Ten artykuł ma 2 strony:
Dlaczego kasza jaglana?
Co takiego jest w kaszy jaglanej, że stała się podstawą diety oczyszczającej? Dzięki zawartości prozdrowotnych substancji kasza jaglana nie tylko odżywia organizm, ale także pozwala pozbyć się niektórych dolegliwości.
Alkalizujące właściwości sprzyjają odkwaszeniu organizmu, ponadto nie zawiera glutenu, zatem może być stosowana niemal przez wszystkich — wyjątek stanowią osoby, które z różnych powodów (np. choroba Hashimoto) nie mogą jeść kaszy jaglanej.
Detoks z kaszy jaglanej — jak się przygotować do detoksu jaglanego?
Jak do każdego detoksu, również do oczyszczania za pomocą kaszy jaglanej należy się umiejętnie przygotować. Wpłynie to nie tylko na łagodniejsze zniesienie monodiety, ale także poprawi jej efekty.
Dlatego przygotowanie do detoksu zacznij odpowiednio wcześniej — najlepiej dwa tygodnie przed planowanym oczyszczaniem zacznij pić wodę alkaliczną, która ma zasadowe pH. Dodatkowo warto wykluczyć z codziennego menu żywność przetworzoną typu fast food, mięso, tłuszcze zwierzęce, cukier, mleko i napoje gazowane. Powinniśmy również ograniczyć kawę i herbatę do 1–2 filiżanek dziennie.
Warzywa i owoce jako podstawa
Dieta poprzedzająca detoks powinna opierać się na owocach i warzywach.
Warto także pamiętać, aby włączać do codziennego menu pestki, nasiona, kiełki, orzechy oraz pełnoziarniste produkty zbożowe. Już podczas tego etapu nasz organizm zacznie inaczej pracować i powoli oczyszczać się z zalegających złogów. Po dwóch tygodniach zdrowego odżywiania możemy przystąpić do detoksu właściwego.
Zobacz też: Oczyść organizm z pomocą kaszy jaglanej i chudnij zdrowo
Oczyszczanie kaszą jaglaną
Detoks jaglany trwa 12 dni, ale jeżeli będziesz czuł się na nim dobrze i zechcesz wydłużyć okres oczyszczania, możesz przedłużyć go do 21 lub 28 dni. W pierwszym etapie oczyszczania najlepiej jeść tylko zupę z kaszy jaglanej. Jeżeli ta monodieta nas nudzi i trudno nam na niej wytrzymać, możemy przygotować kaszę jaglaną z warzywami lub owocami pod różnymi postaciami.
Pamiętajmy, że każdy dzień detoksu się liczy. A ponieważ kasza jaglana obfituje w krzem i krzemionkę, ta dieta nie tylko nas oczyści, ale także poprawi wygląd skóry, włosów i paznokci.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze