Biegiem przez Amerykę

Agnieszka Rogulska-Słomińska i jej mąż Piotr Słomiński połączyli pasję do sportu z zamiłowaniem do zwiedzania i... przebiegli Amerykę. Było to największe biegowe i podróżnicze doświadczenie w dotychczasowym życiu tej pary.

Facebook A. Rogulskiej-Słomińskiej

Małżeństwo Słomińskich z Olsztyna wzięło udział w obozie biegowym na terenie Stanów Zjednoczonych. Camp trwał 2 tygodnie. W tym czasie para przebiegła (czasem szybko maszerowała) prawie 160 kilometrów. Większa część odcinków biegła na wysokości powyżej 2 tysięcy, a nawet 4 tysięcy metrów n. p. m.

Uczestnikami takiego wyjazdu sportowego mogły zostać osoby z doświadczeniem biegowym, które w tempie 6:30 minut na kilometr przebiegały trasę o długości 10 kilometrów. Agnieszka Rogulska-Słomińska biega od dawna — zarówno po asfalcie, jak i po górskich szlakach.

Ma na swoim koncie kilka startów w biegach ulicznych (na przykład Maratonie Toruńskim z 2014 roku) - natomiast jej ulubionym dystansem jest półmaraton.

W trakcie 14-dniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych 13 osób z całej Polski poznawało nowe miejsca w ulubionej formie — podczas biegania. W tym czasie odwiedzili stan Kalifornia, Utah, Arizona, Nevada i Kolorado.

Do poszczególnych punktów przemieszczali się samochodem, a po dotarciu na miejsce biegali w lokalnych parkach narodowych. Była to okazja do zobaczenia m.in. Wielkiego Kanionu czy Rocky Mountain National Park w Górach Skalistych.

Na co dzień Agnieszka Rogulska-Słomińska pracuje jako nauczycielka historii w olsztyńskiej szkole podstawowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku wychowanie fizyczne. Dzięki kursom organizuje aktywny wypoczynek dla osób z różnych grup wiekowych. Ponadto jest instruktorem pływania, siatkówki i narciarstwa zjazdowego.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Gwiazdy:

Ma 71 lat i schudła 20 kilogramów. Jak tego dokonała? 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Na czym polega dieta 9:1, którą stosuje Jennifer Aniston? Zdradzamy, jak dba o linię Edyta Górniak Dieta paleo i spacery - przepis na smukłą sylwetkę Magdy Mołek Miranda Kerr - seksbomba, która kocha aktywność fizyczną Anna Guzik zrzuciła kilkanaście kilogramów Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow Anna Lewandowska kończy dziś 29 lat! Oto, jak została gwiazdą Anna Mucha – zmiana rozmiaru 38 na 34 Sekrety sylwetki Kingi Rusin - ćwiczenia i dieta Jakiej diecie i ćwiczeniom Sandra Bullock zawdzięcza zgrabną sylwetkę? Gwiazdy, które przebiegły maraton Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie? Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Trenerzy aktorów, piosenkarek i modelek - Lee, Strom, Orbeck 8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness Carol Saraiva - sylwetka gwiazdy fitness z Brazylii Gigi Hadid ambasadorką kampanii marki Reebok #PerfectNever Sekrety sylwetki Pauliny Krupińskiej - geny, dieta i ruch Emily Skye - metamorfoza, dieta i program treningowy

Popularne w tym tygodniu:

Co Meghan Markle robi dla zdrowia? Sprawdziliśmy Janet Jackson przytyła w ciąży 30 kg. W ciągu 9 miesięcy zgubiła je, dzięki tym 4 trikom Ma 71 lat i schudła 20 kilogramów. Jak tego dokonała? Supermodelki nago. Fala emocji w 7. Odcinku #Supermodelka Plus Size Sylwia Szostak – praca i kariera, anoreksja, ćwiczenia i dieta