Ćwiczenia na siłowni, które poprawiają zły humor

Ćwiczenia na siłowni, które poprawią zły humor spowodowany reprymendą pracodawcy, blue monday czy kłótnią z partnerem, to m.in. bieg na bieżni i martwy ciąg. Ponadto możemy wykonywać uderzenia w worek bokserski i ćwiczyć z piłką lekarską.

Podziel się:

Ćwiczenia na zły humor — wstęp

Powodów stresu, agresji, napadów złości, gorszego samopoczucia jest wiele. Najlepszym sposobem na poprawę złego humoru jest aktywność fizyczna. Umiarkowanie intensywne ćwiczenia są źródłem dobrej energii i pobudzają wydzielanie hormonów szczęścia.

Zaleca się przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, jak również siłowe (w przypadku treningu siłowego trzeba ćwiczyć systematycznie przez dłuższy czas, by zaobserwować zmiany w sferze emocjonalnej). Zatem najlepiej trenować 2–3 razy w tygodniu i przeznaczać na ruch nie więcej niż godzinę (dłuższy wysiłek fizyczny skutkuje nadmiernym zmęczeniem i ograniczeniem wpływu sportu na samopoczucie.

Ćwiczenia na zły humor — Uderzenia w worek bokserski

Uderzenia w worek dla bokserów to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie napięcia i — dodatkowo — spalenie wielu zbędnych kalorii, poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Okazuje się zatem, że to akcesorium może służyć nie tylko miłośnikom sztuk walki. Ćwiczenia z workiem bokserskim to również świetna praktyka w kontekście samoobrony.

Instruktorzy proponują uderzać w worek treningowy w dość szybkim tempie przez 30 do 60 sekund, po czym zrobić 30–90 sekund przerwy. Całość należy powtórzyć od 6 do 10 razy. O czym trzeba pamiętać, ćwicząc z workiem bokserskim? Istotne jest zabezpieczenie dłoni i prawidłowa technika uderzeń. Ciosy wyprowadzamy w pełnym zakresie ruchu, palce powinny być zgięte w pięść, a kciuk znajdować się na nich.

Ćwiczenia na zły humor — Martwy ciąg

Martwy ciąg to jeden z ulubionych sposobów trenerów fitness na rozładowanie stresu i złości. To ćwiczenie wykonuje się z wykorzystaniem sztangi. Angażuje aż 70% wszystkich mięśni. Jak je zrobić? Stajemy przodem do sztangi, rozstawiając stopy na szerokość barków. Gryf sztangi powinien znaleźć się nad środkową częścią stopy.

Przechodzimy do przysiadu, wypychając pośladki w tył. Plecy wyprostowane, łopatki ściągnięte. Bierzemy wdech, chwytamy gryf i wypuszczając powietrze, unosimy tułów, a tym samym przyciągamy sztangę do siebie. Kiedy gryf znajdzie się na wysokości kolan, wypinamy klatkę piersiową w przód. Ręce powinny być wyprostowane. Następnie bierzemy wdech i opuszczamy sztangę, wypychając biodra do tyłu. Warto zrobić 3–4 serie po 6–8 powtórzeń. To ćwiczenie jest idealne celem wzmocnienia siły i rozbudowy mięśni.

Ćwiczenia na zły humor — trening z piłką lekarską

Innym doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia lub wyzbycie się gniewu jest trening z piłką lekarską. Jak ćwiczyć z tym akcesorium? Możemy wykonywać rzuty piłką w przód i w tył, skoki z piłką lekarską lub rzuty z pozycji przysiadu.

Aby zrobić to ostatnie ćwiczenie, stajemy w niewielkim rozkroku, trzymając piłkę w dwóch dłoniach na wysokości pasa. Ręce powinny być lekko zgięte w łokciach. Obniżamy pozycję do przysiadu, wypychając biodra w tył. Następnie dynamicznie wstajemy, wyrzucając jednocześnie piłkę ku górze. Łapiemy ją i powtarzamy ćwiczenie. Liczba serii i powtórzeń zależy od wagi kuli.

Ćwiczenia na zły humor — bieg na bieżni mechanicznej

Bez względu na to, jaki jest powód naszego złego samopoczucia, po uruchomieniu nachylonej bieżni i rozpoczęciu biegu pod górę z umiarkowaną prędkością (warto ją zmieniać, odbędzie się to z korzyścią dla naszych mięśni i umysłu), szybko o nim zapomnimy.

Powinniśmy ustalić kilka dystansów do przebycia, a pomiędzy nimi odpoczywać przez 60 do 90 sekund. Cel to 6 do 10 krótkich biegów o różnej prędkości. Jeżeli wolimy biegać w terenie, a nasza okolica cechuje się pagórkowatym krajobrazem, możemy zamienić bieg na bieżni na ruch na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że bieg po ruchomej taśmie jest łagodniejszy dla stawów - amortyzuje ona lepiej uderzenia stopy.

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Regeneracja ważna tak samo jak trening Spalanie kalorii po świętach. Jak schudnąć po świętach? EPOC – czyli jak efektywnie pozbyć się tkanki tłuszczowej Kardio - brak efektów. Dlaczego kardio nie zawsze działa? Brzuszki, Spięcia na mięśnie Brzucha - Czy warto je robić i jak konkretnie działają? Ćwiczenia na mięśnie pośladków, czyli piękny tył domowymi sposobami Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud - z obciążeniem i bez obciążenia Zasady treningowe Joe Weidera dla początkujących Piloxing - balet, fitness i boks w jednym! Pudzianowski ma pamiątkę po ojcu. "Jest mi wierna od 35 lat" Grande forma! Włoski kulturysta chce podbić scenę Ćwiczenia rzeźbiące pośladki. Wyczerpujący trening od znanej fitnesski

Popularne w tym tygodniu:

Żona sprawdziła jego formę. Szczęka opadła jej z wrażenia Mówią na nią "Fit Babcia". Nie zgadniesz, ile ma lat Obiecał kibicom jedno. Padła ważna deklaracja Ma czym postraszyć. "Bestia" z Ukrainy wchodzi do gry Odsłoniła brzuch krótko przed zawodami. Robi wrażenie! Zaprezentował swoje potężne mięśnie. "Tylko nie mówcie nikomu" Zasłonił słynną budowlę. Swoimi "bickami" "Fajna ta Amazonka na ramieniu". Polak straszy rywali