Ćwiczenia na siłowni, które poprawiają zły humor

Ćwiczenia na siłowni, które poprawią zły humor spowodowany reprymendą pracodawcy, blue monday czy kłótnią z partnerem, to m.in. bieg na bieżni i martwy ciąg. Ponadto możemy wykonywać uderzenia w worek bokserski i ćwiczyć z piłką lekarską.

Podziel się:

Ćwiczenia na zły humor — wstęp

Powodów stresu, agresji, napadów złości, gorszego samopoczucia jest wiele. Najlepszym sposobem na poprawę złego humoru jest aktywność fizyczna. Umiarkowanie intensywne ćwiczenia są źródłem dobrej energii i pobudzają wydzielanie hormonów szczęścia.

Zaleca się przede wszystkim ćwiczenia aerobowe, jak również siłowe (w przypadku treningu siłowego trzeba ćwiczyć systematycznie przez dłuższy czas, by zaobserwować zmiany w sferze emocjonalnej). Zatem najlepiej trenować 2–3 razy w tygodniu i przeznaczać na ruch nie więcej niż godzinę (dłuższy wysiłek fizyczny skutkuje nadmiernym zmęczeniem i ograniczeniem wpływu sportu na samopoczucie.

Ćwiczenia na zły humor — Uderzenia w worek bokserski

Uderzenia w worek dla bokserów to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie napięcia i — dodatkowo — spalenie wielu zbędnych kalorii, poprawę ogólnej kondycji fizycznej. Okazuje się zatem, że to akcesorium może służyć nie tylko miłośnikom sztuk walki. Ćwiczenia z workiem bokserskim to również świetna praktyka w kontekście samoobrony.

Instruktorzy proponują uderzać w worek treningowy w dość szybkim tempie przez 30 do 60 sekund, po czym zrobić 30–90 sekund przerwy. Całość należy powtórzyć od 6 do 10 razy. O czym trzeba pamiętać, ćwicząc z workiem bokserskim? Istotne jest zabezpieczenie dłoni i prawidłowa technika uderzeń. Ciosy wyprowadzamy w pełnym zakresie ruchu, palce powinny być zgięte w pięść, a kciuk znajdować się na nich.

Ćwiczenia na zły humor — Martwy ciąg

Martwy ciąg to jeden z ulubionych sposobów trenerów fitness na rozładowanie stresu i złości. To ćwiczenie wykonuje się z wykorzystaniem sztangi. Angażuje aż 70% wszystkich mięśni. Jak je zrobić? Stajemy przodem do sztangi, rozstawiając stopy na szerokość barków. Gryf sztangi powinien znaleźć się nad środkową częścią stopy.

Przechodzimy do przysiadu, wypychając pośladki w tył. Plecy wyprostowane, łopatki ściągnięte. Bierzemy wdech, chwytamy gryf i wypuszczając powietrze, unosimy tułów, a tym samym przyciągamy sztangę do siebie. Kiedy gryf znajdzie się na wysokości kolan, wypinamy klatkę piersiową w przód. Ręce powinny być wyprostowane. Następnie bierzemy wdech i opuszczamy sztangę, wypychając biodra do tyłu. Warto zrobić 3–4 serie po 6–8 powtórzeń. To ćwiczenie jest idealne celem wzmocnienia siły i rozbudowy mięśni.

Ćwiczenia na zły humor — trening z piłką lekarską

Innym doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia lub wyzbycie się gniewu jest trening z piłką lekarską. Jak ćwiczyć z tym akcesorium? Możemy wykonywać rzuty piłką w przód i w tył, skoki z piłką lekarską lub rzuty z pozycji przysiadu.

Aby zrobić to ostatnie ćwiczenie, stajemy w niewielkim rozkroku, trzymając piłkę w dwóch dłoniach na wysokości pasa. Ręce powinny być lekko zgięte w łokciach. Obniżamy pozycję do przysiadu, wypychając biodra w tył. Następnie dynamicznie wstajemy, wyrzucając jednocześnie piłkę ku górze. Łapiemy ją i powtarzamy ćwiczenie. Liczba serii i powtórzeń zależy od wagi kuli.

Ćwiczenia na zły humor — bieg na bieżni mechanicznej

Bez względu na to, jaki jest powód naszego złego samopoczucia, po uruchomieniu nachylonej bieżni i rozpoczęciu biegu pod górę z umiarkowaną prędkością (warto ją zmieniać, odbędzie się to z korzyścią dla naszych mięśni i umysłu), szybko o nim zapomnimy.

Powinniśmy ustalić kilka dystansów do przebycia, a pomiędzy nimi odpoczywać przez 60 do 90 sekund. Cel to 6 do 10 krótkich biegów o różnej prędkości. Jeżeli wolimy biegać w terenie, a nasza okolica cechuje się pagórkowatym krajobrazem, możemy zamienić bieg na bieżni na ruch na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że bieg po ruchomej taśmie jest łagodniejszy dla stawów - amortyzuje ona lepiej uderzenia stopy.

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Cool down, czyli ćwiczenia wyciszające po treningu Jaką siłownię wybrać? Czy trening HIIT to naprawdę HIT? "Nogi niech płoną" Trenerka Kasia Bigos pokazała 10 sposobów na przysiady Ćwiczenia w biurze Skąd się biorą odstające łopatki i jakie ćwiczenia wykonywać? Motywacja do treningu - jak ją znaleźć? Jak zacząć ćwiczyć? Skala Borga - co to jest i do czego służy? Zobacz wyniki "Prosty kołek z nabitymi barkami". Polska gwiazda pokazała, jak wyglądała 7 lat temu Ćwiczenia dla początkujących w domu. Wszystko co powinieneś wiedzieć o samodzielnym treninguMATERIAŁ PROMOCYJNY Wyskoczyła na 20 minut na plażę. Pozowała w samym bikini Paradoks odpoczynku