Jakie słuchawki do pływania wybrać? Przeczytaj, zanim wejdziesz do wody
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temu • 1 komentarzNawet najwięksi fani pływania zgodzą się pewnie, że to sport, w którym łatwo o nużącą rutynę, by nie powiedzieć nudę. Ileż można patrzeć na czarny pasek na dnie toru i analizować codzienne sprawy? Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się słuchawki do pływania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.
Słuchawki do pływania na basenie mogą być przewodowe lub wykorzystywać bluetooth, mogą być równocześnie odtwarzaczem, mieć wbudowaną pamięć, radio, itp. Możliwości wyboru jest sporo. Podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę.
Słuchawki do pływania — czy tylko?
Podstawowe pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać przy wyborze słuchawek do pływania, to czy chcemy kupić same wodoodporne słuchawki czy też słuchawki do pływania z mp3. Mogą to być też słuchawki do pływania z radiem. Zastanów się, czy chcesz inwestować w cały taki komplet, czy wystarczą Ci słuchawki z przewodem i wodoodporna obudowa na telefon? A może pójść w drugim kierunku i zdecydować się na specjalistyczny odtwarzacz, który pozwala też na mierzenie przebytego dystansu i określanie głębokości zanurzenia?
Słuchawki do pływania pod wodą — na jakiej głębokości?
Jeśli zamierzasz pływać tylko na basenie, to pytanie właściwie możesz pominąć. Wszystkie słuchawki do pływania powinny działać do głębokości 2 metrów. Ale są również takie, które wytrzymają nawet na głębokości 4–5 metrów. Jeśli chcesz w słuchawkach nurkować, koniecznie zwróć na to uwagę.
Słuchawki do pływania — w jakim akwenie?
Powyższe pytanie o głębokość, powinno być właściwie poprzedzone pytaniem o to, gdzie zamierzasz pływać. I tu znowu: jeśli to ma być basen, jeziora czy rzeki, tu nie będzie problemu - wszystkie słuchawki do pływania są przystosowane do użytku w wodach słodkich. Ale jeśli chcesz pływać w morzu lub oceanie, musisz zwrócić uwagę czy producent dopuszcza użycie w wodach słonych.
Słuchawki do pływania — bluetooth czy przewodowe?
Słuchawki mogą się łączyć z urządzeniem odtwarzającym muzykę za pomocą bluetootha lub też przewodu. Jeśli zdecydujesz się na przewodowe, zwróć uwagę na długość kabla. Maksymalna długość kabla to 1,5 metra, ale właściwie im krótszy, tym lepszy — by nie plątał się podczas ruchu w wodzie. Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzasz zamontować odtwarzacz (na czepku? na ramieniu?). W słuchawkach ze zintegrowanym odtwarzaczem muzyki, ten punkt w ogóle można pominąć.
Słuchawki do pływania z pamięcią
Jeśli wybierzesz słuchawki do pływania z mp3, zwróć uwagę na wielkość pamięci. Zazwyczaj wodoodporne odtwarzacze mają wbudowaną pamięć o pojemności ok. 2–4 GB. Dla większości użytkowników to będzie w zupełności wystarczające. Jednak jeśli ktoś chce zapisać w urządzeniu dużo muzyki lub też pliki w wyższej jakości, może zdecydować się na sprzęt z 8 GB, a nawet 16 GB pamięcią.
Jak umocować?
Większość słuchawek do pływania to słuchawki douszne. To najwygodniejsza opcja, ale trzeba zwrócić szczególną uwagę, by dobrze przylegały w środku do kanału usznego. Jak do ucha dostanie się woda, komfort użytkowania, jak również jakość odsłuchu znacznie spadnie. Słuchawki są zazwyczaj połączone sztywnym, gumowym "paskiem", oplatającym głowę od tyłu i tak są one mocowane na głowie. Jeśli zdecydujesz się na słuchawki bez wbudowanego urządzenia grającego, pomyśl, gdzie je przytwierdzisz. Można je umieścić na pasku okularków czy elemencie stroju kąpielowego, np. na ramieniu.
Słuchawki do pływania — bateria
Na koniec warto przyjrzeć się też baterii. Zazwyczaj ładuje się je zwykłą ładowarką mini-USB. Średni czas pracy baterii w słuchawkach do pływanie to 3–7 godzin. Na jeden trening z pewnością wystarczy!
MS
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze