Detoks od alkoholu. Jak działa?

Popularne jest twierdzenie, że umiarkowane ilości alkoholu mogą mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Pogląd ten niestety trzeba będzie zweryfikować. Jak się okazuje, alkohol rzeczywiście może pomóc nam uchronić się przed licznymi powikłaniami, między innymi chorobą wieńcową serca. Jednak, podczas gdy jedne badania to bezsprzecznie potwierdzają, inne poddają w wątpliwość. Rozbieżność ta wynika z pewnego kluczowego elementu, a mianowicie obecności pewnego genotypu. Posiada go jednak jedynie 15 proc. populacji. Dla pozostałych, a więc znacznej większości, alkohol nie ma już tak zbawiennego wpływu. Detoks od alkoholu może więc okazać się świetnym rozwiązaniem.
Ten artykuł ma 10 stron:

Uszkodzenie mózgu może zostać odwrócone
Długoterminowe picie alkoholu i nadużywanie go, może negatywnie wpłynąć na mózg. Według badań, najbardziej znaczący wpływ alkohol wywiera na obszar mózgu odpowiedzialny za uczenie się i kontrolę impulsów. Chociaż niektóre z tych zmian mogą być trwałe, zwłaszcza u osób nadużywających alkoholu przez dłuższy czas, istnieje jednak pewna nadzieja.
Zdaniem National Institutes of Health, wstrzymanie się od alkoholu na kilka miesięcy do roku, może prowadzić do częściowej korekty niektórych strukturalnych zmian w mózgu spowodowanych alkoholem, a także może odwrócić negatywne skutki kluczowe dla obszarów odpowiedzialnych za rozwiązywania problemów, pamięć i umiejętność skupienia uwagi.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:
Najnowsze

Pyszne źródła magnezu
MATERIAŁ PROMOCYJNY
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze