Wygląd twarzy - typy twarzy. Twarz cukrowa, nabiałowa czy glutenowa?
ANNA KRZPIET • dawno temuZmarszczki, krostki, zaczerwienienia, a może opuchlizna? Najczęściej za niedoskonałości na twarzy odpowiadają: niewłaściwa pielęgnacja, zmiany hormonalne, wiek, zmęczenie i niewyspanie. To jednak nie wszystko. Często za niekorzystny wygląd możemy obwiniać dietę. Przyglądając się swojej twarzy, można wyczytać wcześniej nierozpoznane tolerancje, błędy żywieniowe i nieodpowiednie nawyki. Rozpoznać można cztery typy twarzy: to m.in. twarz cukrowa (cera cukrowa) czy twarz nabiałowa (cera nabiałowa).
Specjalistka, naturoterapeutka dr Nigma Talib daje receptę na młodość bez skalpela. Mówi otwarcie, że piękno zewnętrzne zaczyna się w jelitach! Swoją teorię opiera na ponad 10 letnich badaniach. Badaczka wyróżniła 4 typy twarzy, które wskazują na problemy żywieniowe.
Sprawdź, który rodzaj twarzy może należeć do ciebie.
TWARZ CUKROWA
Charakterystyka: Zmarszczki poziome na czole, plamy pod oczami, cienka skóra na twarzy o szarawym zabarwieniu i bolesne wypryski.
Powód: Powodem, przez który skóra wygląda w ten sposób może być nadmiar słodyczy i węglowodanów prostych.
Wahania poziomu glukozy w organizmie może powodować zmniejszenie elastyczność i twardnienie włókien kolagenowych i elastynowych.
Na takie zmiany w pierwszej kolejności reaguje skóra w okolicach oczu, która jest bardzo delikatna. Różnego rodzaju wypryski według dr Nigmy mogą być skutkiem zaburzonej równowagi bakteryjnej w jelitach.
Rada: Dr Nigma w takiej sytuacji zaleca odstawienie cukrów z diety i zapewnia, że efekty zobaczyć można już po upływie nawet kilku dni.
TWARZ ALKOHOLOWA
Charakterystyka: Rozszerzone pory, odwoniona skóra, zmarszczki i zaczerwienienie pomiędzy oczami, opadające powieki, głębokie bruzdy (szczególnie w okolicy nosa i warg), a także zaczerwieniony nos i policzki.
Powód: Dr Nigna sugeruje, że częste spożywanie alkoholu (nawet lampki wina) powoduje, że skóra staje się odwodniona. Skóra, której brakuje odpowiedniego nawodnienie jest podatniejsza na powstawanie zagłębień i zmarszczek.
Dodatkowo znajdujący się w alkoholu cukier, uszkadza kolagen i sprawia, że skóra jest mniej elastyczna. Jeśli ktoś codziennie spożywa alkohol, to przyczynia się do tego, że jego organizm zaczyna hamować produkcję enzymów odpowiedzialnych za odporność i powstawanie stanów zapalnych. Dlatego bardziej widoczne stają się wszelkie zaczerwienienia. Spotykana jest opuchlizna alkoholowa.
Rada: Dr Nigma sugeruje, że organizm człowieka potrzebuje około 3 tygodni, aby oczyścić organizm z alkoholu. I zaleca, by każdy kto spożywa trunki nawet raz w tygodniu sprawił sobie taką kurację oczyszczająca.
TWARZ GLUTENOWA
Charakterystyka: Krostki pojawiające się głównie na brodzie, powstawanie plam pigmentowych (ciemniejsze plamy na skórze), ogólne opuchnięcie twarzy i zaczerwienione policzki.
Powód: Powód jest oczywisty – nietolerancja glutenu! Niektórzy nie wiedzą nic o tym, że mają nietolerancję. Jednak powyższe objawy, a także obrzęki i wzdęcia mogą sygnalizować, że z organizmem dzieje się coś nie tak.
Rada: Oczywiście odstawienie glutenu.
TWARZ NABIAŁOWA
Charakterystyka: Ciemne zabarwienie skóry pod oczami, obrzęk powiek, białe plamki i grudki na brodzie.
Powód: Najczęściej okazuje się, że przyczyną jest nietolerancja laktozy.
Rada: Jeśli podejrzewasz, że nie tolerujesz laktozy, najlepiej po prostu odstaw chwilowo wszystkie produkty nabiałowe. Dr Nigma zaleca, aby odczekać kilka tygodni, a efekty będą zachwycające.
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze