Ćwiczenia na kręgosłup, które wykonasz podróżując autobusem

Ćwiczenia w podróży zapobiegną dolegliwościom bólowym kręgosłupa (najczęściej doskwiera ból odcinka lędźwiowego). Warto je wykonywać w trakcie pokonywania długich dystansów. Jak zadbać o kręgosłup w trakcie jazdy autobusem, busem lub pociągiem?

Podziel się:

Ćwiczenia na kręgosłup w autobusie — ćwiczenie pierwsze

W pozycji siedzącej prostujemy plecy. Ściągamy również łopatki. Następnie usiłujemy wyciągnąć czubek głowy tak wysoko, jak to jest możliwe (jak najbliżej sufitu środka komunikacji, którym się poruszamy).

W trakcie kilku godzin jazdy powinniśmy wykonywać to ćwiczenie wielokrotnie — z dużą częstotliwością. Pomiędzy poszczególnymi seriami (trwającymi kilka minut) należy zrobić kilkadziesiąt sekund przerwy.

1 z 5Źródło: poradnikzdrowie.pl

Ćwiczenia na kręgosłup w autobusie — ćwiczenie drugie

Pozostajemy w pozycji siedzącej z wyprostowanymi plecami. Splatamy palce dłoni, a ręce prostujemy w łokciach i wyciągamy przed siebie. Następnie naprzemiennie zataczamy rękoma koła w powietrzu — wykonujemy 10 kółek w jedną stronę i 10 w drugą.

Dalej przechodzimy do drugiej części tego ćwiczenia — na zmianę przybliżamy dłonie do klatki piersiowej (zginając ręce w łokciach) i oddalamy je od tułowia.

2 z 5Źródło: poradnikzdrowie.pl

Ćwiczenia na kręgosłup w autobusie — ćwiczenie trzecie

W pozycji siedzącej możemy zrobić tak zwany koci grzbiet. Wraz z wdechem powietrza nosem prostujemy plecy, a następnie wydychając je przez usta, wyginamy kręgosłup w bardzo powolnym tempie.

Po chwili powracamy do pozycji wyprostowanej (najlepiej robić to od najniższego kręgu kręgosłupa). To ćwiczenie powinniśmy wykonywać przez jedną minutę.

3 z 5Źródło: poradnikzdrowie.pl

Ćwiczenia na kręgosłup w autobusie — ćwiczenie czwarte

Splatamy palce dłoni i unosimy ręce nad głowę, prostując je w łokciach (tak jak wtedy gdy się przeciągamy). Pamiętajmy o tym, aby nasze plecy również były wyprostowane. Natomiast mięśnie brzucha powinny być napięte.

Następnie opuszczamy splecione dłonie ku głowie, aby po chwili znów je unieść wysoko. Ten schemat ćwiczenia powtarzamy 20 razy.

4 z 5Źródło: poradnikzdrowie.pl

Naturalne metody na ból kręgosłupa

Jak uśmierzyć ból kręgosłupa domowym sposobem? Jeśli dolegliwości będą nam towarzyszyć po dotarciu na miejsce podróży lub do domu, możemy wypróbować naturalne metody. Warto zastosować okład z octu jabłkowego lub oleju kokosowego — najlepiej pozostawić go na noc (warto owinąć plecy folią spożywczą).

Ponadto poleca się wziąć kąpiel z dodatkiem soli i olejków eterycznych. Napięte mięśnie pleców rozgrzejemy, używając poduszki elektrycznej lub podgrzanego w kuchence mikrofalowej ryżu (owiniętego w ręcznik).

Ukryj komentarze

Autor:

Redaktor

Paulina Banaśkiewicz-Surma Paulina Banaśkiewicz-Surma

Autorka tekstów poświęconych szeroko pojętej tematyce zdrowotnej. Wielbicielka zup, programów wnętrzarskich i Hiszpanii. Wolny czas przeznacza na poznawanie nowych smaków, spotkania z kulturą, bliskie i dalekie podróże.


Więcej moich artykułów »

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Power pump - co to jest? Ćwiczenia i efekty Pokazała swoje nogi i się zaczęło. "Wyglądasz jak rakieta" Boli od samego patrzenia! "Predator" nie przestaje rosnąć Usłyszała: nie nadajesz się do tego sportu. Niesamowite, co stało się później Na siłowni pojawiła się w czarnych legginsach. "Gwiazdeczka" Fat burning - redukcja tkanki tłuszczowej w rytm muzyki Wielka gwiazda fitness pokazała, jak uczciła urodziny. Nigdy tego nie zrobiła Trening pośladków. Trzy skuteczne ćwiczenia na jędrne i zgrabne pośladki Mezomorfik - kim jest i czym się wyróżnia? Dlaczego mezomorfik często zostaje zawodowym sportowcem? Siedzisz w domu, bo koronawirus? Pomyśl, jak aktywność fizyczna może być bardziej świadoma Przyczyny bólu bioder. Jak zapobiegać bólowi bioder? Seniorzy - czas na treningi! Specjalnie dla Was bezpłatne karnety