Nadzy crossfitowcy w kalendarzu kampanii BreastFit

Zwolennicy crossfit wzięli udział w sesji zdjęciowej do kalendarza charytatywnego, który powstał w ramach kampanii BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa. Celem akcji jest zachęcenie kobiet do systematycznego samobadania piersi celem wcześniejszego wykrycia raka, a mężczyzn — do wspierania swoich partnerek życiowych w chorobie, jak i motywowania do badań profilaktycznych.

Zdjęcie z kalendarza z udziałem crossfitowców

Zdjęcie z kalendarza z udziałem crossfitowców (Materiały prasowe)

Grupa crossfitowców, która przyłączyła się do tej akcji, przynależy do sześciu klubów sportowych z Trójmiasta. Na fotografiach możemy podziwiać akty sportowców w industrialnej scenerii (naga sesja zdjęciowa odbyła się w starej hali stoczniowej) ze sprzętami do ćwiczeń: linami, oponami.

Termin BreastFit to połączenie dwóch słów: breast (to znaczy biust) i crossfit, czyli nazwy modnej aktywności sportowej. Nawiązuje on do filozofii sportu — samodyscypliny i pracy nad sprawnością fizyczną. Ma być to forma treningu dla mężczyzn — adresatów kampanii — służąca zgłębieniu wiedzy na temat nowotworu piersi. Zaangażowanie panów ma motywować kobiety do walki o zdrowie, dlatego powinni oni znać metody wsparcia i techniki rozmowy.

Crossfitowcy, którzy pozowali do kalendarza Power of community 2017, zadeklarowali uprawianie BreastFitu (pomoc kobietom w systematycznym samobadaniu piersi w warunkach domowych) i rozpowszechnianie wiedzy na temat nowotworu piersi. Publikacja, której strony zdobią zdjęcia dwunastu nagich sportowców, jest zwieńczeniem akcji (to również element projektu Tu i Teraz dedykowanego kobietom z zaawansowanym rakiem piersi).

Kampania BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa to inicjatywa Fundacji Onkocafe — Razem Lepiej. Kalendarz jest dystrybuowany przez sieć klubów crossfit i stronę internetową fundacji.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Gwiazdy:

Ma 71 lat i schudła 20 kilogramów. Jak tego dokonała? 30-30-40 - tajemnica diety Cindy Crawford Na czym polega dieta 9:1, którą stosuje Jennifer Aniston? Zdradzamy, jak dba o linię Edyta Górniak Dieta paleo i spacery - przepis na smukłą sylwetkę Magdy Mołek Miranda Kerr - seksbomba, która kocha aktywność fizyczną Anna Guzik zrzuciła kilkanaście kilogramów Jak Kim Kardashian schudła 32 kilogramy? 5 rzeczy, których warto nauczyć się od Cameron Diaz Oczyszczający koktajl Gwyneth Paltrow Anna Lewandowska kończy dziś 29 lat! Oto, jak została gwiazdą Anna Mucha – zmiana rozmiaru 38 na 34 Sekrety sylwetki Kingi Rusin - ćwiczenia i dieta Jakiej diecie i ćwiczeniom Sandra Bullock zawdzięcza zgrabną sylwetkę? Gwiazdy, które przebiegły maraton Jak gwiazdy fitness motywują do ćwiczeń na Instagramie? Patenty gwiazd kina, muzyki i sportu na zmotywowanie się do treningu Trenerzy aktorów, piosenkarek i modelek - Lee, Strom, Orbeck 8 rad trenerki fitness Tracy Anderson - guru gwiazd Mel B - od piosenkarki do trenerki fitness Biegiem przez Amerykę Carol Saraiva - sylwetka gwiazdy fitness z Brazylii Gigi Hadid ambasadorką kampanii marki Reebok #PerfectNever Sekrety sylwetki Pauliny Krupińskiej - geny, dieta i ruch

Popularne w tym tygodniu:

Pierwsza polska Supermodelka Plus Size — sprawdź kto to!