Jak ujędrnić skórę po odchudzaniu?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temuMateriał sponsorowany przez Hebe
Starania o piękną sylwetkę oraz zdrowy i atrakcyjny wygląd nie kończą się wraz ze spadkiem wagi. Wie to każdy, kto próbował zrzucić zbędne kilogramy. Chudnięciu bardzo często towarzyszy utrata sprężystości i elastyczności skóry, szczególnie na brzuchu. Są jednak sposoby, które pomogą uporać się z tym negatywnym skutkiem ubocznym.
5 kroków do jędrnej skóry po odchudzaniu
Wypracowanie i konsekwentne przestrzeganie rutyny ujędrniania skóry może nie tylko poprawić jej napięcie, ale także znacznie spowolnić proces starzenia. Jak przywrócić skórze jędrność po odchudzaniu?
Ćwicz regularnie
Ćwiczenia nie tylko pomagają zadbać o zdrowie, ale również wygląd. Mają wpływ na układ krążenia, sprzyjają walce ze stresem, wzmacniają mięśnie. Dzięki regularnemu wysiłkowi fizycznemu zaczniesz zauważać, że wraz z utratą kilogramów twoja skóra zyskuje lepszy wygląd.
Wysypiaj się
Złe nawyki związane z nocnym wypoczynkiem mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do utraty elastyczności skóry. Brak snu ma wpływ na nasz organizm, przez co także skóra wygląda na zmęczoną, mało jędrną.
Regularny, trwający od 7 do 9 godzin sen jest jednym z podstawowych elementów pielęgnacji skóry. Wypoczęta, dotleniona, oczyszczona z toksyn będzie bardziej napięta, elastyczna, pełna blasku.
Utrzymuj zdrową dietę
Dieta bogata w cukier może przyspieszyć oznaki starzenia się skóry. Nadmiar cukru powoduje procesy, podczas których skóra traci swoją elastyczność, a z czasem nawet staje się nieprzyjemna w dotyku.
Biorąc pod uwagę wysiłek, który włożyłaś w proces odchudzania, powrót do diety bogatej w cukier wydaje się ryzykownym pomysłem. Warto za to postawić na produkty bogate w kwasy Omega-3, takie jak ryby, owoce morza, siemię lniane czy orzechy, jak również pić duże ilości wody.
Ujędrniaj i nawilżaj skórę
Balsamy czy kremy nawilżające same w sobie (bez składników ujędrniających) nie zapobiegają wiotczeniu skóry, ale doskonale sprawdzają się jako środek doraźny, poprawiający wygląd luźnej skóry. Zapewniają komfort, miękkość i tymczasowe napięcie. Żeby jednak przywrócić skórze jędrność po odchudzaniu, do codziennego rytuału pielęgnacyjnego należy wprowadzić kosmetyki zawierające w swym składzie antyoksydanty, substancje naprawcze i odżywcze.
Stosuj zamiennie kosmetyki o różnych właściwościach, np. rano korzystaj z balsamu o lekkiej, nawilżającej formule, który szybko się wchłonie i nada skórze witalności. Podczas wieczornej pielęgnacji poświęć swojemu ciału i skórze więcej czasu, wmasowując starannie naturalne olejki albo gęste i bogate masło do ciała. W poszukiwaniu odpowiednich produktów zapoznaj się z np. balsamami do ciała z Hebe.
Wykonuj masaż szczotką na sucho
Masowanie ciała szczotką specjalnie do tego przeznaczoną to domowy zabieg 2w1. Z jednej strony pobudza krążenie, napinając i ujędrniając skórę, z drugiej stanowi świetną formę peelingu. Szczotkowanie skóry bez wsparcia olejku czy kremu pomaga też w walce z cellulitem. Chociaż metoda z początku może wydać się niecodzienna, tak naprawę jest częścią długiej tradycji medycyny chińskiej i stanowi jeden z ulubionych rytuałów piękna wśród Azjatek.
Masaż wykonuj przed wieczornym prysznicem lub kąpielą. Przygotujesz w ten sposób skórę do przyjęcia składników odżywczych pochodzących z kosmetyków do mycia i pielęgnacji skóry. Masaż wykonuj delikatnymi, okrężnymi ruchami na udach i brzuchu przez kilka minut.
Czy balsamy ujędrniające działają?
Odzyskanie jędrności skóry to długotrwały proces, wymagający dużej dyscypliny i zaangażowania. Z tego względu od czasu do czasu skuteczność ujędrniających produktów podawana jest w wątpliwość. Na rynku kosmetycznym panuje olbrzymie zróżnicowanie, przez co odpowiedź na pytanie dotyczące skuteczności kosmetyków ujędrniających nie jest łatwa. Na wielu etykietach znajdują się obietnice daleko wykraczające poza możliwości tychże produktów.
Zamiast kierować się chwytliwymi hasłami marketingowymi, zwróć uwagę na skład kosmetyków. Istnieje lista sprawdzonych i skutecznie działających substancji, których obecność w balsamach czy kremach może świadczyć o ich jakości.
Składniki skutecznie ujędrniające skórę
Oto kilka przykładowych składników, których powinnaś szukać w kosmetykach, żeby twoja skóra odzyskała jędrność i młody wygląd:
Witamina C
Witamina C to nazwa powszechna kwasu L-askorbinowego, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym pomaga napiąć skórę i spowolnić proces jej starzenia. Witamina C dodana we właściwym stężeniu do kosmetyków stymuluje m.in. produkcję kolagenu.
Witamina E
Witamina E najczęściej stosowana jest w kremach i balsamach napinających skórę w celu jej wygładzenia i utrzymania odpowiedniego poziomu nawilżenia. To kolejny na naszej liście superantyoksydant, który przeciwdziała starzeniu się skóry, wspomaga jej regenerację i odbudowę. Dzięki dużej zawartości kwasów tłuszczowych stanowi silne wsparcie w walce z wiotkością skóry, cellulitem, a także uporczywymi rozstępami.
Wskazówka: Wybieraj produkty, w których obecne są obie witaminy — C i E. Takie połączenie zapewnia silniejsze działanie przeciwutleniające niż każdej witaminy z osobna.
Algi morskie
Algi morskie mają szczególne miejsce w kosmetyce. Ich nieocenione właściwości odżywcze i pielęgnacyjne sprawiają, że skóra bardzo szybko odzyskuje pożądaną jędrność i elastyczność. Wyjątkowa struktura komórkowa alg sprawia, że minerały, witaminy i kwasy tłuszczowe wchłaniane są z łatwością i szybko trafiają do komórek skóry właściwej, gdzie wspomagają naturalne procesy skóry oraz intensyfikują działanie pozostałych substancji zawartych w kosmetyku.
Koenzym Q10
Koenzym Q10 jest naturalnym składnikiem występującym w skórze, działającym na rzecz jej jędrności i elastyczności. Aktywnie pomaga odżywić i wzmocnić zdolność skóry do zachowania napięcia oraz zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, a także zwalcza wolne rodniki. Niestety poziom koenzymu Q10 zmniejsza się w organizmie wraz z wiekiem. Z tego względu warto szukać enzymu w składzie kosmetyków.
Balsam do ciała, olejek, a może masło?
Bogactwo dostępnych w drogeriach produktów ujędrniających sprawia, że trudno jest wybrać ten jeden, idealny. Jaka jest różnica pomiędzy poszczególnymi formułami? Która najlepiej wpisuje się w potrzeby skóry po odchudzaniu? Oto kilka ważnych informacji na temat olejków, balsamów i maseł do ciała.
Olejek do ciała
Olejek jest zdecydowanie najbardziej kojącą dla skóry opcją, o szybkim działaniu nawilżającym, zmiękczającym i odżywczym. Formuła kosmetyku przypomina naturalne oleje występujące w skórze, co pomaga w skutecznym wchłanianiu składników odżywczych zawartych w olejku, a także utrzymaniu ich działania przez dłuższy czas.
Balsam do ciała
Balsam do ciała ma zazwyczaj wyższą, w stosunku do olejku do ciała czy masła, zawartość wody, dzięki czemu ma lżejszą konsystencję i łatwiej się wchłania. Minusem formuły jest jednak krótsze działanie kosmetyku, dlatego z balsamu do ciała warto korzystać podczas codziennej, porannej rutyny pielęgnacyjnej, gdy czas nie pozwala na zastosowanie produktów wchłaniających się wolniej.
Masło do ciała
Masła do ciała są zwykle gęstsze niż balsamy czy olejki. Nieco dłużej się wchłaniają, za to dostarczają skórze solidnej porcji wartości odżywczych i nawilżających. Wszelkiego typu masła do ciała polecane są często kobietom w czasie ciąży lub po porodzie, ponieważ doskonale napinają i regenerują skórę, pozwalając na zniwelowanie rozstępów i przywrócenie jędrności.
Zanim sięgniesz po pierwszy lepszy krem do ciała, przetestuj kilka opcji, aby poznać ich właściwości. Sprawdź, jak zadziałają na twoją skórę.
Poszukiwanie idealnego kosmetyku mogą ułatwić ci przygotowane przez nas kosmetyki ujędrniające:
1. Yope Yunnan, Chińska Herbata - to naturalne, odżywcze masło do ciała, którego podstawą jest olej z oliwek, masło shea i murumuru, a także olej kokosowy, olej z awokado oraz gliceryna. Ekstrakt z zielonej herbaty wzbogaca produkt o cenne w walce z wolnymi rodnikami polifenole, minerały oraz witaminy B, C, K i P, a także daje świeży zapach.
Zobacz balsamy modelujące sylwetkę z Hebe »>
Materiał sponsorowany przez Hebe
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze