Proste metody, które pomogą na nieszczelne jelito. Nieszczelne jelita - co jeść?
ANNA KRZPIET • dawno temu • 1 komentarzBadania wykazują, że zespół nieszczelnego jelita dotyczy coraz większej liczby Polaków. Większość osób na początku myśli, że to zwykłe problemy trawienne. Tak naprawdę w tym czasie w jelicie cienkim powstają mikroskopijne otwory, przez które przedostają się np. toksyny. Powodem jest stan zapalny i podrażnienia, które tworzą się w błonie śluzowej jelita. Poniżej znajdziecie proste metody, które pomogą na nieszczelne jelito.
Ten artykuł ma 3 strony:
3. Nieszczelne jelita leczenie naturalne, dieta na nieszczelne jelita
Należy jednak wspomnieć, że zespół nieszczelnego jelita w medycynie konwencjonalnej nie jest uważany za chorobę, a interesuje się nim głownie krąg medycyny naturalnej. Najczęściej zalecane badanie potrzebne do postawienia diagnozy to testu absorpcji cukrów (TAC).
Zalecane jest również naturalne wsparcie dla jelita, poprzez włączenie do diety odpowiednich produktów, takich jak: kiełki, kokos, imbir, kurkuma, cebula, jabłka, śliwki, morele, borówki, żurawina, czy fermentowane warzywa.
Dodatkowo należy wspomóc pracę jelit odpowiednimi suplementami diety. Szczególnie ważne są 4 poniższe suplementy:
Nieszczelne jelita suplementy
Kwercetyna - dzięki tej substancji jelito uszczelnia się i poprawia się funkcjonowanie bariery jelitowej. Dodatkowo kwercyna spowalnia uwalnianie się histaminy, która odpowiada za nietolerancję pokarmów.
L- glutamina — to aminokwasy, które wspierają wzrost i odbudowę ścianki jelita.
Probiotyki - suplementy te pozwalają na uzupełnienie pożytecznych bakterii, które budują odpowiednią mikroflorę jelitową. W ten sposób zapewniają prawidłową pracę przewodu pokarmowego.
Korzeń lukrecji — to roślina adaptogenna. Dzięki temu jest w stanie równoważyć poziom kortyzolu w organizmie, a także poprawia produkcję kwasu żołądkowego. Dodatkowo przywraca odpowiednią wyściółkę dwunastnicy i śluzówki żołądka.
Zobacz także:
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze