Pod jaką nazwą producenci żywności ukrywają w swoich produktach glutaminian sodu? (WIDEO)

Znajdziesz go w przetworach rybnych, mięsnych, konserwach, pasztetach, kostkach rosołowych, zupach instant, sosach, a nawet w przyprawach. Glutaminian sodu to substancja dodawana do produktów spożywczych. Ten związek chemiczny ma za zadanie wzmocnić smak potraw.

Spożywanie go w nadmiarze, może szkodzić naszemu zdrowiu, dlatego jest on bardzo wnikliwie badany przez specjalistów. Glutaminian sodu wcale nie musi być osobnym składnikiem danego produktu. Bardzo często producenci żywności umieszczają go w innych składnikach. Pod jakimi nazwami może być zatem ukryty?

Zobacz też: Kiedy to przeczytasz, już nigdy tego nie zjesz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

10 fit przekąsek do pracy Serek homogenizowany - czy jest zdrowy? Czy można jeść serek homogenizowany na diecie? Ocet jabłkowy - czy rzeczywiście zasługuje na sławę? Orkiszowy placek ze śliwkami PALEO fast food, czyli BURGER w wersji "slow" Przeszedł na wegetarianizm. Jego ciało zmieniło się nie do poznania Funkcje cholesterolu w organizmie i jego źródła pokarmowe Śledzie z boczniaków Hashimoto — jak rozpoznać i leczyć?MATERIAŁ PROMOCYJNY Nie zapominaj o drugim śniadaniu dla swojego dziecka! Liczenie kalorii a odchudzanie. Czy liczenie kalorii w produktach ma sens? Lecznicze działanie kawy? Tak!