Pod jaką nazwą producenci żywności ukrywają w swoich produktach glutaminian sodu? (WIDEO)

Znajdziesz go w przetworach rybnych, mięsnych, konserwach, pasztetach, kostkach rosołowych, zupach instant, sosach, a nawet w przyprawach. Glutaminian sodu to substancja dodawana do produktów spożywczych. Ten związek chemiczny ma za zadanie wzmocnić smak potraw.

Spożywanie go w nadmiarze, może szkodzić naszemu zdrowiu, dlatego jest on bardzo wnikliwie badany przez specjalistów. Glutaminian sodu wcale nie musi być osobnym składnikiem danego produktu. Bardzo często producenci żywności umieszczają go w innych składnikach. Pod jakimi nazwami może być zatem ukryty?

Zobacz też: Kiedy to przeczytasz, już nigdy tego nie zjesz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Borówka - dobra czy zła? Powidła śliwkowe Pasztet idealny z zielonej soczewicy z rozmarynem i żurawiną Witamina C nie leczy raka, a sportowcom szkodzi! Bataty na diecie - warzywo idealne dla sportowca OWOC ŻYCIA - czy wiesz jaki to ? Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy? Miesiąc bez alkoholu? Sprawdź, co będzie się działo w twoim organizmie Witamina D - właściwości. Poznaj antidotum na brak słońca Soki oczyszczające - 5 przepisów na pozbycie się toksyn. Soki detox - oto zasady Czy jedzenie może poprawić nastrój? Przygotuj się na wiosnę