Pod jaką nazwą producenci żywności ukrywają w swoich produktach glutaminian sodu? (WIDEO)

Znajdziesz go w przetworach rybnych, mięsnych, konserwach, pasztetach, kostkach rosołowych, zupach instant, sosach, a nawet w przyprawach. Glutaminian sodu to substancja dodawana do produktów spożywczych. Ten związek chemiczny ma za zadanie wzmocnić smak potraw.

Spożywanie go w nadmiarze, może szkodzić naszemu zdrowiu, dlatego jest on bardzo wnikliwie badany przez specjalistów. Glutaminian sodu wcale nie musi być osobnym składnikiem danego produktu. Bardzo często producenci żywności umieszczają go w innych składnikach. Pod jakimi nazwami może być zatem ukryty?

Zobacz też: Kiedy to przeczytasz, już nigdy tego nie zjesz

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Placki z niepalonej kaszy gryczanej Wiosna na talerzu Błękitna perska sól. Teraz w hipermarkecie Razem czy osobno? Dowiedz się, jakie produkty powinniśmy jeść razem, a których połączeń lepiej unikać W końcówce banana kryją się pasożyty? (WIDEO) Odchudzone fast-foody Napój, który oczyszcza wątrobę. Przepis Anny Lewandowskiej Cytrusowa moc! Trendy żywieniowe i dietetyczne na 2018 rok Zdrowe wegańskie "monte" Zdrowe desery Ewy Chodakowskiej bez mleka zwierzęcego i jego pochodnych Zdrowe i szybkie do przygotowania przekąski

Popularne w tym tygodniu:

Pieczone kacze udko z sałatką z czerwonej kapusty i granata