Najaktywniejsze targi w Polsce

Kulturyści, fitnesski, pole dancerzy, zawodnicy muaythai i karate, trenerzy personalni, instruktorzy fitness, street workerzy oraz fani aktywnego spędzania wolnego czasu spotkają się w Targach Kielce od 22 do 23 kwietnia. Druga edycja FIT Weekend zapowiada się imponująco. Połączenie targów i prestiżowych zawodów sportowych sprawdziło się w Targach Kielce. Miniona edycja FIT Weekendu przyciągnęła ponad 6 tysięcy zwiedzających. Tegoroczny program to jeszcze większa dawka sportowej rywalizacji.

FIT WEEKEND

FIT WEEKEND (Materiały prasowe)

Polacy coraz chętniej korzystają z bogatej oferty klubów fitness, a tendencje potwierdza najnowszy raport „The European Health & Fitness Market 2016”, przygotowany przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z organizacją EuropeActive. Europejski rynek fitness wart jest obecnie 26,7 mld euro. Rodzimy rynek należy do najszybciej rozwijających, ale równocześnie zaliczany jest do tych z największym potencjałem. W 2015 roku przychody klubów fitness w Polsce wyniosły 3,65 mld zł, a liczba członków 2,77 mln osób. W Polsce istnieje obecnie 2 520 klubów fitness, gdzie wśród siłowni sieciowych to Pure Jatomi – partner targów FIT Weekend, posiada największą liczbę klubów, tj. 37. Silną pozycję na rynku zajmują małe, lokalne siłownie i kluby fitness. Dzisiejsze raporty pokazują, że słowa Mike’a Balfoura, twórcy siłowni Pure okazały się prorocze – do Polski przyszła moda na bycie FIT.

Rosnące zainteresowanie wydarzeniami branży fitness

Stare przysłowie mówi „czym dalej w las, tym więcej drzew”. Można odnieść to również do branży fitness w Polsce. Czym większe zainteresowanie aktywnością fizyczną, zbilansowaną dietą, dbaniem o swoją sylwetkę, tym więcej wydarzeń, które w jednym miejscu skupiają osoby poszukujące wiedzy, jak efektywnie rozpocząć swoja przygodę z aktywnym trybem życia, jak i te, które w takim trybie już żyją. Przykładem jest kwietniowy FIT Weekend w Targach Kielce – największe wydarzenie multisportowe połączone z targami suplementów, odżywek, odzieży i akcesoriów sportowych w południowej części Polski.

Mistrzowie sportów sylwetkowych zawitają do Kielc

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, których głównym organizatorem jest Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego to najwyższe rangą wydarzenie skupiające wokół siebie najlepszych i najwytrwalszych przedstawicieli sportów sylwetkowych. Już po raz czwarty zagoszczą oni w Targach Kielce. Na jednej scenie o tytuł Mistrza będzie rywalizować blisko 400 zawodników i zawodniczek w kilku różnych kategoriach — od kulturystyki klasycznej, przez plażową aż po fitness bikini.

Sztanga dla zawodowców, jak również amatorów!

Równolegle z Mistrzostwami w Kulturystyce i Fitness do Targów Kielce spłynął Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, nad którym pieczę ma klub sportowy „Olimp” Zabrze. Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej (niepoprawnie nazywanej płaską) należy do ulubionych ćwiczeń siłowych górnej części ciała. W zawodach uczestniczyć mogą zawodnicy, reprezentanci klubów sportowych – członków PZKFiTS, po okazaniu podczas weryfikacji, ważnej licencji zawodnika PZKFiTS lub przedłożeniu kompletnego wniosku o wydanie licencji potwierdzonego przez klub. Skomplikowana ścieżka, jaką trzeba przejść, by wystartować w pucharze ogranicza znacznie liczbę osób biorących udział w tych zawodach.

Tymczasem, po raz pierwszy w Polsce Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zaprasza KAŻDEGO kto jest „na TY” za sztangą do „Bench Press Challenge”, czyli nic innego jak — Debiuty w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. Po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć zmagania zupełnie nowych zawodników i zawodniczek, którzy w przeciwieństwie do Pucharu Polski nie muszą być nawet zrzeszeni w żadnym Klubie Sportowym i nie posiadają licencji zawodnika PZKFITS.

Zakręć się wokół nas – pole dance na sportowo!

II edycja POLE DANCE SHOW zwróciła uwagę ponad 160 pole dancerów, którzy wysłali swoje zgłoszenie. – Święto pole dance odbywać się będzie przez trzy dni – od piątku 22 kwietnia do niedzieli 24 kwietnia – opowiada Marta Janda, właścicielka szkoły pole dance May Way PDS oraz inicjatorka wydarzenia. — W piątek zobaczymy ponad 50 amatorów. W sobotę będziemy mieli okazję oglądać kwalifikacje do mistrzostw świata pole sport w ramach I Mistrzostw Polski Pole Sport, czyli sportowej odmiany pole dance. Niedziela będzie najważniejszym dniem, zobaczymy ponad 50 uczestników walczących w 6 kategoriach (dzieci, juniorzy, duety, mężczyźni, kobiety profesjonalistki i exotic). To będzie artystyczna odsłona pole dance. Po raz pierwszy stworzyliśmy kategorię dla dzieci. W składzie jury międzynarodowe gwiazdy Natalia Tatarinsteva, Slava Ruza, Anna Valfsson – dodaje organizatorka.

Pierwsza edycja wydarzenia cieszyła się ogromnym powodzeniem. Goście, którzy w Centrum Kongresowym Targów Kielce spędzili cały dzień oglądając zmagania uczestników, wspominają pozytywnie swoje często pierwsze spotkanie z tą aktywnością i już rok temu zapowiedzieli, że pojawią się tu ponownie.

Wschodnie sztuki walki – budują nie tylko charakter!

Ogólnopolska Liga Muyathai oraz Grand Prix Polski Karate Kyokushin to kolejne warte uwagi spotkania w ramach FIT Weekend 2017.

– Ogólnopolskie zawody odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai – mówi Rafał Maciaszek, koordynator Ligii i założycie Sekcji Sportów Walki Klincz. – W kwietniowych zawodach wezmą udział zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i ci mniej zaawansowani. Spodziewamy się około 100 zawodników czynnie biorących udział w walkach. Liga będzie również promowała kampanię „Muaythai przeciw narkotykom”.

Z kolei karatecy, zaproszeni do udziały w Grand Prix po raz pierwszy wystąpią w Targach Kielce. Organizatorem wydarzenia jest Świętokrzyskiego Klubu Karate Kyokushin.

Jatomi Fitness Festiwal, strefa workout, targi odżywek i akcesoriów sportowych… jeszcze więcej atrakcji

Trudno na jednym oddechu wymieć wszystkie atrakcje, jakie czekają na zwiedzających od 22 do 23 kwietnia w Targach Kielce. We współpracy z uznanymi ośrodkami promującymi sportowe dyscypliny program II edycji FIT Weekendu, na tle innych wydarzeń tej branży w Polsce, może poszczycić się wysokiej rangi poziomem zawodów. Co za tym idzie, w kwietniu do Kielc zjadą się silni reprezentanci różnych dziedzin i to tutaj będzie można spotkać swoich idoli, którzy motywują do wytrwałej pracy nad sobą. Warto już dziś zaplanować udział w wydarzeniu. Multisportowym wydarzeniom towarzyszą targi, gdzie na stoiskach czołowych marek rynku odżywek będzie można uzupełnić sportową garderobę i zadbać o odpowiednią suplementację.

FIT WEEKEND

Rozgrzewka przed FIT Weekendem w Galerii Echo

Dla niezdecydowanych i szukających jeszcze silniejszych argumentów, dlaczego warto wziąć udział w FIT Weekendzie zapraszamy do udziału w evencie „Rozgrzewka przed FIT Weekendem”. Prezentacja walk muaythai i karate, pole dance oraz przegląd technik treningowych pod okiem trenerów personalnych Jatomi Fitness to tylko niektóre atrakcje. Zapraszamy 8 kwietnia, Galeria Echo.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

5 powodów, dlaczego crossfit jest lepszy od tradycyjnych ćwiczeń na siłowni Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Przysiady – prawidłowe wykonanie 4 najlepsze sporty dla kobiet Tabata dla początkujących NIE ISTNIEJE Najgorsze ćwiczenia na brzuch Skalpel. Zasady treningu Ewy Chodakowskiej Ewa Chodakowska – trenerka wszystkich Polek Najlepsze dyscypliny sportu dla każdego znaku zodiaku Co to jest burpees? Magnez a mięśnie

Popularne w tym tygodniu:

Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Jak pozbyć się oponki z brzucha? Trening Ewy Chodakowskiej Znasz Shauna T, autora "Insanity"? Teraz pokazuje ćwiczenie, które powinieneś wykonywać, gdy nie masz czasu na cały trening Chcesz mieć zgrabną pupę? Podejmij nasze wyzwanie! To ćwiczenie powinna codziennie wykonać każda kobieta. Wysmukli talię i poprawi życie seksualne Tych napojów nie pij po treningu Płaska pupa - ćwiczenia, dieta, postawa Grube uda - jak się pozbyć z nich tkanki tłuszczowej, zasady żywienia Trening na redukcję – zasady, plan treningowy CO ZJEŚĆ PRZED PORANNYM TRENINGIEM Fitness Trendy Jumping Fitness