Jak przygotować się do zimowego wyjazdu w góry?
ANGELIKA BOROWSKA • dawno temuMateriał sponsorowany przez Multilac
O zimowym wyjeździe w góry marzymy na długo przed tym, zanim dojdzie on do skutku. Z utęsknieniem spoglądamy w kalendarz i odliczamy dni do wyjazdu. Jak się do niego przygotować? Podpowiadamy.
Zimowy wyjazd w góry – o czym należy pamiętać?
Zimowy wyjazd w góry to czas przede wszystkim na odpoczynek od codziennej rutyny. Nie wszyscy spędzają go aktywnie, uprawiając zimowe sporty, niektórzy jedynie rozkoszują się ośnieżonymi górskimi widokami i świeżym powietrzem.
Jeśli jednak zaplanowaliśmy aktywny wypoczynek w górach, pamiętajmy o tym, by się do niego zawczasu przygotować. Przede wszystkim warto popracować nad kondycją i poprawić sprawność mięśni, tak by czerpać przyjemność z jazdy na nartach bez widma zakwasów i kontuzji następnego dnia.
Są specjalne zestawy ćwiczeń dla narciarzy, a trenować można „na sucho”. Nie zapomnijmy też o skompletowaniu ubrania i przygotowania sprzętu, o ile nie wypożyczamy go na miejscu.
Apteczka turystyczna — co zabrać ze sobą na zimowy wyjazd w góry?
Oprócz ciepłych ubrań i ewentualnie nart czy snowboardu na zimowy wyjazd w góry przyda nam się odpowiednio zaopatrzona apteczka podróżna. Wprawdzie w większości górskich miejscowości są apteki i możemy kupić wszystkie potrzebne leki, jednak w razie jakiejś nagłej przypadłości warto mieć niezbędne preparaty i opatrunki pod ręką.
W apteczce podróżnej powinny znaleźć się:
- leki przyjmowane na stałe
- środki opatrunkowe (plastry, bandaż, jałowe opatrunki)
- środek do odkażania ran
- leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
- coś na przeziębienie
- węgiel leczniczy
- preparat na chorobę lokomocyjną (zwłaszcza jeśli podróżujemy z dzieckiem)
Do apteczki warto spakować też suplement diety z probiotykiem, który może okazać się pomocny przy nieprzyjemnościach jelitowych związanych ze zmianą nawyków żywieniowych. Dobrym wyborem będzie Multilac*.
Jeśli lecimy samolotem lub podróżujemy pociągiem, do torby podręcznej warto spakować płyn do dezynfekcji rąk i nawilżane chusteczki. Nie zapominajmy też o maseczkach, które nadal obowiązują w większości miejsc publicznych i w środkach transportu.
Probiotyk w apteczce podróżnej
Podróż bywa stresująca, a zmiana diety czasem może spowodować nieprzyjemności jelitowe. Zmieniają się pory jedzenia, próbujemy też nowych, lokalnych potraw.
Warto wtedy przyjmować probiotyk, czyli suplement diety z pożytecznymi bakteriami wchodzącymi w skład mikroflory bakteryjnej układu pokarmowego. Wspomagają one pracę jelit i osłabioną florę bakteryjną, co jest przydatne w sytuacjach, gdy próbujemy nowości kulinarnych. Multilac Kapsułki zawiera aż 9 wyselekcjonowanych szczepów bakterii i prebiotyk (fruktooligosacharydy). Jest łatwy w aplikacji i nie ma konieczności, by preparat Multilac Synbiotyk przechowywać w lodówce.**
* MULTILAC Kapsułki może być stosowany tylko u dzieci, które potrafią połknąć kapsułkę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.
Preparatu Multilac Kapsułki nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.
** Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Suplement diety nie może być stosowany jako (substytut) zamiennik zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.
Materiał sponsorowany przez Multilac
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze