Wagi diagnostyczne – ranking, na jakie funkcje zwrócić uwagę?
PATRYCJA CIUPAK • dawno temuMateriał sponsorowany przez Komputronik
Dobra waga do łazienki to obowiązkowy element wyposażenia każdego domu. Nie trzeba się odchudzać, by móc kontrolować masę ciała. Powinien to regularnie robić każdy, kto o siebie dba i prowadzi zdrowy tryb życia. Zwykła waga łazienkowa nie ma jednak dodatkowych funkcji i podaje jedynie masę ciała. Chcąc dowiedzieć się o swoim ciele nieco więcej, lepiej postawić na profesjonalną wagę diagnostyczną, która dostarcza nam znacznie więcej informacji, m.in. wskaźnik masy mięśniowej czy tkanki tłuszczowej. Podpowiadamy, jaką wagę diagnostyczną do domu warto kupić, aby być z niej zadowolonym.
Waga diagnostyczna – czym jest i jak działa?
Możliwości wagi diagnostycznej są dużo większe niż zwykłej wagi łazienkowej. Ta druga dostarcza informacji tylko i wyłącznie o masie ciała, natomiast pierwsza pozwala przeprowadzić szeroko rozumianą analizę składu ciała.
Większość wag diagnostycznych wskazuje następujące parametry:
- ilość masy mięśniowej
- zawartość tkanki tłuszczowej
- dane dotyczące masy kości
- współczynnik BMI
- zawartość wody w organizmie
- zapotrzebowanie na kalorie AMR
Zasada działania wagi diagnostycznej opiera się na zasadzie analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Przez ciało osoby badanej przy pomocy specjalnych elektrod przypiętych w konkretnych miejscach na skórze przepuszczany jest prąd o niewielkim napięciu. Tkanka tłuszczowa i mięśniowa przewodzą impulsy elektryczne w inny sposób, co jest wykorzystywane przy ustalaniu informacji o składzie ludzkiego ciała.
Funkcje wag diagnostycznych
Dostępne na rynku wagi diagnostyczne nie tylko dostarczają informacji o naszym ciele i wskazują wymienione wyżej parametry medyczne, ale też oferują szereg przydatnych funkcji dodatkowych, dzięki którym korzystanie z nich jest dużo prostsze i szybsze.
Najpopularniejsze funkcje znajdujące zastosowanie w wagach diagnostycznych to m.in.:
- bluetooth – dzięki obecności tego modułu waga pozwala bezprzewodowo przesyłać dane bezpośrednio do wybranego urządzenia, np. smartfona lub tabletu. Później z pomocą dedykowanej aplikacji można je przechowywać i analizować
- automatyczne wyłączanie – waga po określonym czasie bezczynności sama się wyłącza, co pozwala oszczędzać baterię
- profile użytkowników – możliwość założenia profili dla każdej z osób, która korzysta z wagi, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem wprowadzać swoich ustawień przed pomiarem
Inne przydatne funkcje, które oferują niektóre wagi diagnostyczne, to np. automatyczne włączanie, automatyczna kalibracja, przeliczanie jednostek czy pomiar temperatury ciała.
Dobór poszczególnych funkcji warto dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Zwykle im więcej ma do zaoferowania waga, tym jest droższa, jeśli więc nie jest nam potrzebna zaawansowana technologicznie waga, to nie ma sensu przepłacać. Wybierzmy tylko te funkcje, z których rzeczywiście będziemy korzystać.
Ranking wag diagnostycznych – top 5 modeli
Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo modeli wag diagnostycznych w różnych kategoriach cenowych. Na szczególną uwagę naszym zdaniem zasługują takie jak:
- waga diagnostyczna Huawei Smart Scale AH100 – cena od 120 do 150 zł
- waga diagnostyczna Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 – ok. 100 zł
- waga diagnostyczna Beurer BF 600 Pure – cena od 180 do 250 zł
- waga diagnostyczna TERRAILLON Web Coach – ok. 120 zł
- waga diagnostyczna Beurer BF 800 – ok. 400 zł
Wśród wymienionych modeli znalazły się modele zarówno dla mniej, jak i bardziej wymagających użytkowników, co widać po cenach. Najwięcej do zaoferowania ma ostatnia waga – Beurer BF 800, która ze wszystkich wymienionych jest najdroższa.
Sprawdź pełny ranking wag diagnostycznych w sklepie Komputronik:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-waga-diagnostyczna-ranking/
https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-waga-diagnostyczna-ranking/
We wspomnianym rankingu znajdziesz pełną specyfikację i dokładny opis każdej z wymienionych tutaj wag diagnostycznych.
Materiał sponsorowany przez Komputronik
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy
Pokaż wszystkie komentarze