Kawa czy herbata - co jest lepsze dla twojego zdrowia?
REDAKCJA WP FITNESS • dawno temu • 3 komentarzeKawa i herbata - jedna i druga mają mnóstwo zwolenników. Często toczą oni dyskusje, w których padają pytania o wyższości jednej nad drugą. Co jest zdrowsze: kawa czy herbata? Albo: czy kawa jest zdrowsza od herbaty? Poniżej zebraliśmy najważniejsze kwestie na ten temat. Kawa czy herbata - sprawdź, co wybrać.
Ten artykuł ma 3 strony:
Czy czytasz ten tekst, trzymając w dłoni kubek kawy? Ostatnie europejskie badania przeprowadzone przez doktora Marca Guntera z Imperial College w Londynie, prowadzone przez 16 lat na grupie ponad pół miliona osób, wykazały, że ci, którzy pili najwięcej kawy, mieli niższe ryzyko przedwczesnej śmierci z jakiejkolwiek przyczyny.
Ale co jeśli jesteś miłośnikiem herbaty? Nie wpadaj w panikę! Ona też jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia. Naukowcy z Washington University School of Medicine odkryli, że związek zawarty w czarnej herbacie może pomóc zwalczać bakterie jelitowe oraz walczyć z infekcjami i zapobiegać ciężkiej grypie.
Bez względu na to, czy jesteś zwolennikiem picia kawy czy może wolisz herbatę, wiedz, że te dwa gorące napoje są bardzo zdrowe! Ale który z nich jest lepszy dla ciebie?
Najlepsza na… dłuższe życie? Herbata
Jeśli chcesz żyć dłużej, pij herbatę. Badanie dotyczące kawy uzupełnia dowody pochodzące z National Institutes of Health, opublikowane w 2012 roku w czasopiśmie "New England Journal of Medicine", które donoszą, że w porównaniu z mężczyznami, którzy nie piją kawy, mężczyźni, którzy piją sześć lub więcej filiżanek kawy dziennie, mają o 10 proc. niższe ryzyko zgonu, podczas gdy kobiety w tej kategorii konsumpcji, miały o 15 proc. mniejsze ryzyko.
Ale stwierdzono, że ludzie, którzy regularnie piją herbatę, również żyją dłużej niż średnia. Australijskie badanie opublikowane w 2015 r. w czasopiśmie "Journal of Clinical Nutrition" wykazało, że kobiety w wieku 70 i 80 lat, żyły dłużej, jeśli wypijały dwie filiżanki herbaty dziennie. Może to wynikać z unikalnego związku zawartego w herbacie, który może zmienić kod genetyczny organizmu.
Ten artykuł ma 3 komentarze
Pokaż wszystkie komentarze