W końcówce banana kryją się pasożyty? (WIDEO)

Wielu z nas wielokrotnie słyszało, że w końcówkach banana gnieżdżą się niebezpieczne pierwotniaki, które powodują chorobę pasożytniczą jelita cienkiego zwaną lambliozą. Inne teorie głoszą, że w końcówce banana znajdują się jaja małp czy pająków. Jak mówi newsrm.tv Hanna Stolińska dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, końcówka banana nie jest estetyczna, ale jak ktoś chce to może ją spożywać, ponieważ nic w niej się nie kryje.

Owiana tajemnicą końcówka banana nie kryje w sobie żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia. To po prostu najbardziej wiekowa część owocu, nieco mniej smaczna, więc nie każdemu może pasować.

Obcięcie końcówki banana można zalecać także ze względu na to, że owoc łatwiej się wówczas obiera. O tym jakie właściwości odżywcze posiada banan i jak często powinniśmy go spożywać powiedziała newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Herbata czy kawa? Co jest lepsze dla twojego zdrowia? Skuteczna broń w walce z pomarańczową skórką. Dodaj listki pokrzywy i pij codziennie Codzienne błędy powodujące szybsze starzenie się organizmu Pyszne przepisy na diecie low carb Co jest lepsze? Trzy duże posiłki czy kilka mniejszych w ciągu dnia? Żelazo w diecie kobiet ciężarnych Allergoff® − skuteczny neutralizator alergenów kurzu domowego Płatki jaglane – właściwości, wartości odżywcze, zastosowanie Uważaj na warzywne chipsy! To prawdziwa bomba kaloryczna Domowe czekoladki z kokosowym nadzieniem (FIT) ALGI – sposób na odchudzanie i zdrowie Dlaczego nie jesz beta-karotenu? Ważny składnik dla naszego zdrowia!

Popularne w tym tygodniu:

Skąd biorą się choroby cywilizacyjne? Liczenie kalorii a odchudzanie. Czy liczenie kalorii w produktach ma sens? 3 popularne aplikacje do liczenia kalorii - dostępne w polskiej wersji językowej Kawa bezkofeinowa – delektuj się doskonałym smakiem i aromatem kawy przez cały dzień