W końcówce banana kryją się pasożyty? (WIDEO)

Wielu z nas wielokrotnie słyszało, że w końcówkach banana gnieżdżą się niebezpieczne pierwotniaki, które powodują chorobę pasożytniczą jelita cienkiego zwaną lambliozą. Inne teorie głoszą, że w końcówce banana znajdują się jaja małp czy pająków. Jak mówi newsrm.tv Hanna Stolińska dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, końcówka banana nie jest estetyczna, ale jak ktoś chce to może ją spożywać, ponieważ nic w niej się nie kryje.

Owiana tajemnicą końcówka banana nie kryje w sobie żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia. To po prostu najbardziej wiekowa część owocu, nieco mniej smaczna, więc nie każdemu może pasować.

Obcięcie końcówki banana można zalecać także ze względu na to, że owoc łatwiej się wówczas obiera. O tym jakie właściwości odżywcze posiada banan i jak często powinniśmy go spożywać powiedziała newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Jakie są najzdrowsze rodzaje kawy? Lubella rezygnuje z jajek z chowu klatkowegoMATERIAŁ PROMOCYJNY Batoniki, „ciastki” i inne samo zło!!! Krem z brokuła na chłodne wieczory Zimowe śniadanie - przepisy na śniadania na ciepło Węglowodany a aktywny tryb życia. Które z nich dodadzą ci zdrowej energii?MATERIAŁ PROMOCYJNY Zdrowe burgery - poznaj przepisy na zdrowe domowe burgery Kalorie w jabłku – charakterystyka owocu, liczba kalorii, porównanie z innymi owocami Kawa na odchudzanie? Kawa sprzyja diecie i zdrowiu Wygraj zestaw garnków ze stali nierdzewnej SIBO - zespół rozrostu flory bakteryjnej jelita cienkiego. Objawy SIBO, leczenie i przyczyny Zdrowe odżywianie – czyli jak i co jeść żeby nie zbankrutować w 20 punktach