W końcówce banana kryją się pasożyty? (WIDEO)

Wielu z nas wielokrotnie słyszało, że w końcówkach banana gnieżdżą się niebezpieczne pierwotniaki, które powodują chorobę pasożytniczą jelita cienkiego zwaną lambliozą. Inne teorie głoszą, że w końcówce banana znajdują się jaja małp czy pająków. Jak mówi newsrm.tv Hanna Stolińska dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, końcówka banana nie jest estetyczna, ale jak ktoś chce to może ją spożywać, ponieważ nic w niej się nie kryje.

Owiana tajemnicą końcówka banana nie kryje w sobie żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia. To po prostu najbardziej wiekowa część owocu, nieco mniej smaczna, więc nie każdemu może pasować.

Obcięcie końcówki banana można zalecać także ze względu na to, że owoc łatwiej się wówczas obiera. O tym jakie właściwości odżywcze posiada banan i jak często powinniśmy go spożywać powiedziała newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Owoce, których nie należy jeść jesienią i zimą (WIDEO) Pozornie zdrowa przekąska. W składzie znajdziesz aż osiem łyżeczek cukru To musisz mieć w kuchni Co się dzieje w twoim organizmie po wypiciu kawy? Węglowodany i ich źródła w diecie Souping – nowa metoda oczyszczania organizmu Garnki DUETTO Tefal Ciecierzyca - czy warto ją jeść? Bezglutenowa pizza na brokułowym spodzie Wegańska wuzetka idealna! Nowy rok, nowe nawyki żywieniowe! Od czego rozpocząć zdrowe odżywianie? Jak schudnąć 10 kg w dwa tygodnie? Dieta dla wytrwałych