W końcówce banana kryją się pasożyty? (WIDEO)

Wielu z nas wielokrotnie słyszało, że w końcówkach banana gnieżdżą się niebezpieczne pierwotniaki, które powodują chorobę pasożytniczą jelita cienkiego zwaną lambliozą. Inne teorie głoszą, że w końcówce banana znajdują się jaja małp czy pająków. Jak mówi newsrm.tv Hanna Stolińska dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia, końcówka banana nie jest estetyczna, ale jak ktoś chce to może ją spożywać, ponieważ nic w niej się nie kryje.

Owiana tajemnicą końcówka banana nie kryje w sobie żadnych niebezpieczeństw dla zdrowia. To po prostu najbardziej wiekowa część owocu, nieco mniej smaczna, więc nie każdemu może pasować.

Obcięcie końcówki banana można zalecać także ze względu na to, że owoc łatwiej się wówczas obiera. O tym jakie właściwości odżywcze posiada banan i jak często powinniśmy go spożywać powiedziała newsrm.tv Hanna Stolińska, dietetyk z Instytutu Żywności i Żywienia.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowe odżywianie:

Jak zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu? Migdały a odchudzanie - idealne orzechy dla osób na diecie Sposób jedzenia zdradza twoją osobowość Czy warto pić napoje na bazie wody? Witaminy rozpuszczalne w wodzie i tłuszczach Najbardziej kaloryczne potrawy świata (WIDEO) Sałatka na lunch z 4 składników, która syci aż do kolacji Zdrowe chipsy - chipsy z warzyw. Świetny pomysł na zdrową przekąskę Przepis na dietetyczny żurek. Fit żurek na święta wielkanocne Garnki DUETTO Tefal 7 zdrowych powodów, aby jeść popcorn Jak nie podjadać na kwarantannie? 5 kluczowych zasad