wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Fitnesski

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

Metody naturalne

Hemoroidy - domowe sposoby

fot. 123RF
25.04.2012

Choć hemoroidy uznaje się za chorobę cywilizacyjną, to wciąż wstydliwy problem, o którym nie mówi się zbyt chętnie. Prawda jest jednak taka, że cierpi na nie większość osób między 30. a 50. rokiem życia. W równym stopniu kobiety i mężczyźni.

Hemoroidy (zwane żylakami odbytu) to guzki krwawnicze, czyli powiększone żyły w odbytnicy. Uwypuklają się wewnątrz lub na zewnątrz odbytu. Same hemoroidy nie bolą, wywołują jednak świąd i często stan zapalny, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Skąd te hemoroidy


Przyczyna choroby hemoroidalnej nie jest jednoznacznie ustalona. Lekarze wskazują na kilka teorii powstania tej choroby. Często mówi się o niedostatku ruchu i nadwadze, jako prostej drodze do pojawienia hemoroidów. Zauważono, że cierpią na nie osoby wykonujące zawody wymagające pozycji siedzącej. Pojawiają się u kierowców jeżdżących w dalekie trasy i u pracowników biurowych. Zdarza się, że hemoroidy występują u osób regularnie noszących duże ciężary. Również zła dieta wpływa na pojawienie się żylaków odbytu.

Na hemoroidy skarżą się kobiety w ciąży. Powoduje je zwiększone stężenie progesteronu, prowadzące do osłabienia ścian naczyń żylnych. Przyczyną hemoroidów mogą być też geny. Okazuje się, że chory może dziedziczyć osłabione podłoże tkankowe utrzymujące splot tętniczo-żylny w odbycie.

Okłady na dolegliwości
Jeśli hemoroidy dokuczają i powodują wyraźny dyskomfort, bezwzględnie należy udać się do lekarza proktologa. W łagodnych przypadkach możemy starać się walczyć z nimi w domowym zaciszu, przy pomocy starych, sprawdzonych sposobów.

1 2
REKOMENDACJA
2014-04-13 15:38:39
~Teresa63

Pojawiły mi się hemoroidy zewnętrze. Czy to prawda, że można je polewać pod prysznicem naprzemian gorącą i zimną wodą ?

2014-02-22 00:59:51
~cerdney

od tygodnia stosuję olej kokosowy tzn. robie z niego czopki, aplikuje co 12 godz. taką sobie wymyśliłem kurację. jak na razie moj najlepszy srodek jaki stosuję. poeksperymentuję do miesiąca jaki bedzie efekt zobacze

2014-02-21 00:47:32
~anula

Mnie nie bolą, ja krwawię często przy oddaniu stolca. Dzis byłam u proktologa, podobno sa bardzo zaawansowane, mam miec robioną rektoroskopie i może uda sie ten najbardziej krwawiący podwiązać. Czy na krwawienie też może ktos podać mi metodę leczenia? chciałabym skontaktować się z Hania. Prawdopodobnie robiła zabieg w Siemianowicach, Haniu odezwij sie, chciałabym zapytac o cos wiecej.

2014-02-21 00:28:45
~Doradca

Nie można mylić pieczenia i swędzenia po nie umytej części ciała po toalecie z pieczeniem i swędzeniem przez hemoroidy. Mycie tych miejsc powinno być oczywiste dla higieny. Natomiast hemoroidy powstają z różnego powodu, często na skutek napięcia podczas porodu, zaparcie (przez niewłaściwa dietę), brak ruchu i uwarunkowania dziedziczne. Moja mama wyleczyła żylaki odbytu dawno temu, robiąc nasiadówki z ciepłej wody z dodatkiem kalia. Tak jej poradził znajomy lekarz.

2014-02-17 10:31:11
~Sławson

Witam na tej stronie http://hemoroidy-24.pl/ znalazłem inforamcję o leczeniu hemoroidów oczarem wirginijskim - w związku z tym mam pytanie - czy ktoś próbował się już leczyć w ten sposób? Ewentualnie wywarem z kasztanowca? Pozdrawiam

2014-02-08 11:19:42
~Michael

Jeśli taki krótki artykuł Was nie satysfakcjonuje, to zajrzyjcie tutaj: na-hemoroidy.com.pl. Wcześniej dość często pojawiały się tam nowe artykuły, teraz jest jakiś przestój...

2014-02-05 21:42:07
~ania

ja stosowałam ruskoreks i muszę przyznać, że pomógł, od 2 miesięcy nic nie boli. znacie jakies skuteczne domowe sposoby?

2014-01-20 13:24:53
~nusia144

na hemoroidy piję herbatkę z nagietka taką jak ta http://www.naturala.pl/Produkt/73/p latki_nagietka_-_herbatka_ekologicz na bardzo pomaga.

2013-12-25 12:48:14
~EmEn

Najlepszy sposób w leczeniu to agawa, liść agawy tniemy na kilka kawałków, codziennie jeden z nich obieramy z zielonej skórki, następnie kładiemy na kawałku chusteczki i siadamy na to bolącym miejscem. Metoda dla twardzieli bo strasznie piecze przez kilka minut, a należy tak wytrzymać ok. 15 min. czas leczenia to ok. 14 dni, pierwsze efekty widać po 3/5 dniach. Polecam, pewny sukces.

2013-12-18 17:59:51
~jaaa

oczar na hemoroidy super sprawa, dopiero ten środek mi pomógł, a wczesniej stosowalam rozne maści, czopki itd wszystko dawalo ulge tylko na chwile, odkąd stosuje oczar jest duza poprawa. Szczerze polecam:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.