Toyota EkoMaraton – finał w Monako
Jak być fit i eko? Beata Sadowska ma już gotowy przepis. Wspólnie z Klubem Biegaczy WPionie.pl oraz Toyota Motor Poland namówiła Warszawiaków do zimowego ekobiegania.
Opłatą startową było zdanie określonej liczby przesegregowanych surowców wtórnych. By móc pobiec, trzeba było wykazać się ekopostawą! Samochodem technicznym imprezy została Toyota Prius - jedyny w pełni hybrydowy samochód produkowany na świecie. A hybryda to czysta ekologia na kołach.
W czterech zimowych biegach eliminacyjnych pierwszej edycji (jednemu z nich towarzyszyła temperatura - 19 st. C!) o łącznym dystansie 42 km uczestniczyło ponad 100 biegaczek i biegaczy. Ostatecznie wyłoniono czwórkę zwycięzców (dwójkę z najlepszymi czasami łącznymi oraz dwie dolosowane osoby-szczęśliwców). Walka toczyła się o wysoką stawkę – udział w zawodach biegowych w Monako w pierwszym dniu wiosny. Transport zapewniała hybrydowa Toyota Prius, a ekipę do ekoboju poprowadziła oczywiście propagatorka ekostylu - Beata Sadowska.
Polska ekipa w składzie: Beata Sadowska-kapitan, Sylwester Kuśmierz (zwycięzca EkoMaratonu), Marzena Opowicz (najszybsza kobieta), Joanna Niedźwiecka oraz Grzegorz Rybkowski (oboje - szczęśliwy los) podzieliła się udziałem w biegach na dwóch dystansach: 10 km oraz 21 km (półmaraton). Pierwszy dzień wiosny pomagał w osiągnięciu mety kilkunastostopniową temperaturą i przebijającym się przez chmury słońcem.
Mieszkańcy Monako stworzyli niepowtarzalną atmosferę fundując biegnącym doping i wykazując wiele życzliwości. W zawodach wzięli udział biegacze z całej Europy. Jednak nie wynik był tutaj najważniejszy. Liczyła się dobra zabawa.
„Toyota EkoMaraton to dobry przykład na połączenie pasji biegania z ekologią. Do tej pory nie spotkałam się z taką formy opłaty startowej. Segregacja śmieci zawsze się opłaca, a niektórym sprawiła jeszcze miłą niespodziankę. Bardzo się cieszę” - podkreślała Beata Sadowska. „Wyjazd na zawody do Monako to była fajna przygoda. Bieg pośród kasyn, hoteli, trasami, po których pędzą bolidy F1 robi niesamowite wrażenie. I ta absolutna akceptacja mieszkańców na rozgrywanie zawodów i zablokowania połowy miasta – państwa.”
„W Toyocie ekologia i zdrowy styl życia są znane i przestrzegane od lat. Segregujemy śmieci w biurze, a wielu z nas rekreacyjnie i regularnie biega” – przypomina Robert Mularczyk z Toyota Motor Poland. „Dlatego nawet przez moment nie wahaliśmy się, czy wspomóc ekipę EkoMaratonu hybrydowymi Priusami. Zawsze będziemy wspierać tego typu idee, a Beata Sadowska jest dla nas wzorem ekocelebrytki”.
Kolejny cykl Toyota EkoMaratonu odbędzie się już za kilka miesięcy.
fot. Toyota Motor Poland
informacja prasowa
Opinie: 0
Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie
wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy
tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a
nie obelgi. Zasady Opinii.















