wyszukanie zaawansowane

Multimedia

Eksperci radzą

Wasza strefa Fit!

Fitnesski

Kulturyści

01. galeria

Dołącz do nas

Dodaj Galerię |Tekst

Sonda

Zobacz w innych serwisach:

ABC odchudzania

Chudnij i... nie daj się zwariować!

12.08.2008

Odchudzające się kobiety bardzo często doświadczaja tych samych problemów. Co zrobić, żeby odchudzanie nie było droga przez mękę, a po prostu faktem? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

- Przede wszystkim postaraj się nie robić nierealistycznych planów. Nie wyobrażaj sobie, że jeśli schudniesz 3 albo 5 kg będziesz wyglądać jak modelka. Budowa ciała, cała sylwetka to głównie kwestia proporcji. Wiele kobiet, zamiast popracować nad ładną postawą, zadbać o kręgosłup, postarać się wyrzeźbic zanidabane partie mięśni, za wszelką cene stara się spalić tkanke tłuszczową. Takie działanie jest tym bardziej nieskuteczne im bardziej Twoja waga mieści się w normie. Jesli nie masz nadwagi Twój organizm niechętnie będzie gubił kilogramy.

- Nie katuj się. Jeśli jakas dieta wyraźnie Ci nie odpowiada – nie smakują Ci potrawy, które przewiduje albo cały czas czujesz się okropnie głodna, osłabiona, boli Cię głowa – zmień pomysł na dietę. Ważne, żeby dostarczac organizmowi potrzebnych składników i – jeśli faktycznie chcesz schudnąć – niewielkiej ilości kalorii. Żadna dieta nie będzie jednak skuteczna, jeśli będzie przykra i trudna do zniesienia. Odchudzanie wiąże się rzeczywiście z pewnymi wyrzeczeniami, ale kiedy czujesz się rozdrażniona, a posiłki nie sprawiają Ci żadnej przyjemności – łatwiej rezygnujesz.



?- Pamiętaj o tym, że odchudzanie to utrata tkanki tłuszczowej, a nie głodzenie się za wszelką cenę. Odpowiednio ułożona, bezpieczna dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne na codzień witaminy i składniki mineralne. Jeśli stosujesz bardzo restrykcyjną, monotonną (czyli bazującą przez cały czas stosowania na tych samych produktach) dietę – poproś w aptece o odpowiedni suplement. Udowodniono wprawdzie, że stałe zażywanie preparatów witaminowych nie jest korzystne (o wiele lepiej jest po prostu jeść zawierające je warzywa, owoce, mięso, nabiał), jednak w trakcie odchudzania warto wspomóc swój organizm. Jeśli zaniedbasz ten punkt szybko możesz poczuć się źle (możesz łatwo się męczyć, czuć się osłabiona, miewać zawroty głowy oraz obniżony nastrój).

?- Nie musisz walczyć sama. Poproś np. Przyjaciółkę, która również chce schudnąć, żeby towarzyszyła Ci w zmaganiach z odchudzaniem. Będziecie się nawzajem motywować i pilnować. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą też wspólne wyjścia do klubu fitness, jogging albo rowerowa wycieczka.

1 2
Tagi: dietaodchudzanie
REKOMENDACJA
2010-09-02 16:45:00
~Kacha

Schudłam 10 kg. polecam. Zdrowo, smacznie, prosto, bez wyrzekania się ulubionych potraw. www.idealnafigura.eu

2008-07-16 15:58:23
~Phoebe

Popieram Cie Tracy w 100% !!!

2008-07-14 08:46:31
~Cesia

Ja się nie odchudzam i cieszę się swoja pełną sylwetką!

2008-07-14 08:40:36
~Tracy

Nie do się schudnąć tak raz na zawsze. Cały czas trzeba dbac o linię!

2008-07-14 08:39:43
~Arabella

Żeby schudnąć to trzeba przewartościować wiele spraw w swojej głowie.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.