Przez ćwiczenia wpadła w anemię. “Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie”

Umiar to klucz do sukcesu w każdej sferze życia. Przekonała się o tym Erin, która na skutek obsesji na punkcie ćwiczeń i smukłej sylwetki nabawiła się anemii. Dziś przestrzega przed ryzykiem, jakie niesie ze sobą popadanie w skrajność i porównywanie własnego ciała z wyglądem innych osób.

Uzależniona od ćwiczeń Erin wpadła w anemię

Uzależniona od ćwiczeń Erin wpadła w anemię (Instagram / @queencitysweat)

Erin prowadzi profil na Instagramie o nazwie @quenncitysweat. Opublikowała na nim dwa zdjęcia, które na pierwszy rzut oka nie różnią się znacząco. Pierwsze zostało wykonane w lutym 2016 r., drugie — w czerwcu 2017 r. Poniżej przedstawiła swoją historię i zdradziła, co zmieniło się na przestrzeni miesięcy.

Obsesja na punkcie ćwiczeń

Jeszcze rok temu Erin była uzależniona od treningów. Regularnie chodziła na siłownię, gdzie katowała się ćwiczeniami. Na dodatek nie jadła wystarczająco dużo. Wpadła w ciężką anemię. Była pozbawiona energii i chęci do działania. Nie miała sił, aby wstać z łóżka. Jednak mimo złego samopoczucia wciąż ćwiczyła na siłowni.

— Powód, dla którego to robiłam? Instagram. Łatwo porównywać się tu z innymi. Myślałam wtedy o tym, “jak bardzo szczupłą sylwetkę mogę uzyskać, ćwicząc intensywnie” zamiast “jak bardzo zdrowa mogę być” — przyznała Erin publicznie.

Równowaga

W końcu kobieta uświadomiła sobie, że tok jej myślenia był błędny. Dziś jest szczęśliwa.

— Zrozumiałam, czym jest równowaga. Wcześniej oznaczała cięcie kalorii w tygodniu, nadrabianie ich w weekendy, a następnie zmuszanie się do biegania wielu kilometrów, aby je spalić. Dziś słucham sygnałów, które wysyła mi ciało. Moja dieta jest różnorodna, odpoczywam, kiedy organizm tego potrzebuje i, co najważniejsze, stawiam na pierwszym miejscu ludzi, których kocham i spędzam z nimi czas — napisała na Instagramie.

Aktualnie Erin ćwiczy dla zdrowia. Nie porównuje już swojej figury z innymi. Ma wysportowaną sylwetkę, jest w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Przestrzega inne dziewczyny, aby nie wpadły w pułapkę mody i obsesji na punkcie szczupłej figury:
— Mam dla Was jedną radę — nie wpadajcie w pułapkę Instagrama. Nie wszystko, co tutaj oglądacie, jest doskonałe. Przestańcie porównywać się z innymi i zacznijcie kochać ciało, które macie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki 4 ćwiczenia na wakacyjny sześciopak Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Ile kalorii spalasz podczas seksu? Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie?

Popularne w tym tygodniu:

Na obrazku jest 6 zwierząt. To, które zobaczysz jako pierwsze, zdradza twoje cechy Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczą 4 minuty dziennie Jak stracić tłuszcz z ramion? To trudne, ale możliwe! Trenuję i nie chudnę! W czym problem? Trening na lepszą kondycję i spalenie tkanki tłuszczowej Trening fitness Izabel Goulart – najbardziej wysportowanej modelki świata Jak ćwiczyć w domu, by mieć boskie ciało? Rozciąganie (stretching) kiedy tak naprawdę ma sens? Niedziela na Bemowie pod znakiem 11. Bieg po Nowe Życie