Ćwiczyłeś i wybierasz się na imprezę? Wiedz, że dzisiaj prawdopodobnie się upijesz

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś pójść do pracy i efektywnie działać po wieczornej imprezie i wcześniejszych ćwiczeniach, to z pewnością wiesz, że połączenie bąbelków i wysiłku fizycznego lub innej aktywności, która jest czymś więcej niż przełączaniem kanałów w telewizorze, może być zabójcze dla twojego organizmu.

Połączenie ćwiczeń i alkoholu ma negatywny wpływ na organizm

Połączenie ćwiczeń i alkoholu ma negatywny wpływ na organizm (123rf)

Autodestrukcja?

Badania opublikowane w amerykańskim czasopiśmie Health Psychology dowodzą, że – pomimo tego, że alkohol po ćwiczeniach fizycznych może mieć katastrofalne skutki – ludzie mają tendencję do łączenia ich tego samego dnia.

Więcej na temat alkoholu w diecie sportowca


Doświadczenia zostały wykonane na grupie 150 osób w wieku od 18 do 89 lat i miały wskazać związek między spożywaniem alkoholu i aktywnością fizyczną. Badania pokazały, że w trzech 21-dniowych okresach ludzie byli skłonni do picia alkoholu w dni, które były dla nich bardziej aktywne niż zwykle, a więc w czwartki, piątki, soboty i niedziele.

Ćwicz i pij mądrze

Podczas, gdy myślisz, że ćwiczenia bezpośrednio doprowadzają do picia alkoholu, to faktycznie wyjaśnienie jest trochę bardziej oczywiste. Wraz z nastaniem weekendowych dni, większość ludzi skupia się na wypoczynku i integracjach społecznych, które mogą obejmować też picie alkoholu. Twierdzi tak autor badania, lekarz David Conroy, profesor medycyny prewencyjnej Uniwersytetu Northwestern.

Kiedy więc idziesz na trening na siłownię, a potem nie możesz się pohamować i planujesz pójść na drinka, to wiedz, że po treningu powinieneś zrekompensować organizmowi utracone przy wysiłku kalorie. W innym wypadku alkohol bardzo szybko wpłynie na twój organizm. Dlatego przed treningiem warto wyposażyć się w wysokokaloryczne napoje izotoniczne. A może jesteś tak wytrwały i masz tyle samozaparcia, że do czasu uzyskania wymarzonej sylwetki możesz oprzeć się drinkom?

Oczywiście, picie alkoholu nie wyklucza bycia aktywnym, na przykład na imprezowym parkiecie. Pamiętaj jednak, że zarówno picie, jak i pocenie się, w znacznym stopniu odwadniają nasz organizm. Dlatego pij dużo wody zawsze, gdy masz zamiar dobrze się bawić, zwłaszcza po wyczerpującym dniu.

Kaloryczność popularnych alkoholi

Jeśli jednak nie posłuchałeś, byłeś na siłowni, a potem na imprezie, a teraz cierpisz, to wiedz, że najlepszym lekarstwem będzie odpoczynek. Ważne będzie uzupełnienie utraconych witamin i składników mineralnych oraz płynów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ćwiczenia i trening:

Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Massy Arias: fitness receptą na depresję Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Sekrety skutecznego treningu według trenerów gwiazd Trening, który pozwoli spalać kalorie przez 24 godziny Co pić po treningu? Oto shaki regeneracyjne polecane przez Annę Lewandowską Nie możesz nabrać masy mięśniowej? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów Desery bez pieczenia z jadłospisu Ewy Chodakowskiej Ten trening na pewno cię zmęczy! I spali mnóstwo kalorii Rozgrzewka z Ewą Chodakowską - rola, ćwiczenia Ćwiczenia dla kobiet po 40. roku życia Aerobiczna szóstka Weidera Sposób na płaski brzuch w 28 dni – wystarczą cztery minuty dziennie Od wychudzonej do wysportowanej sylwetki. Przemiana Abby Pollock Co jeść przed i po wieczornym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najdziwniejsze siłownie świata - Limelight, Gidropark, Pink Iron 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej na boczki 7 najlepszych treningów na zgrabne pośladki Ćwiczenia Ewy Chodakowskiej na wewnętrzną część ud Poznaj przepis na najlepszy koktajl po treningu Co się stanie, gdy będziesz jadł dwa banany dziennie? 3 ćwiczenia na brzuch, które dają szybkie rezultaty. Zastosuj ten plan w domu. Wystarczy 10-15 minut Produkty, których nigdy nie powinieneś jeść przed treningiem Ćwicząca mama jest po prostu sexy...

Popularne w tym tygodniu:

Na obrazku jest 6 zwierząt. To, które zobaczysz jako pierwsze, zdradza twoje cechy Co jeść przed i po porannym treningu? Wskazówki Ewy Chodakowskiej Najlepsza godzina na trening? Kiedy trenować? Ćwiczenia na płaski brzuch. Wystarczą 4 minuty dziennie Massy Arias: fitness receptą na depresję Jak stracić tłuszcz z ramion? To trudne, ale możliwe! Jak ćwiczyć w domu, by mieć boskie ciało? Trenuję i nie chudnę! W czym problem? Rozciąganie (stretching) kiedy tak naprawdę ma sens?